Brazylijska pupa – jak ją osiągnąć bez żmudnych ćwiczeń?

3 min
10/01/2022

Jędrne, kształtne, okrągłe pośladki to marzenie wielu kobiet, które wraz z nowym rokiem rozpoczynają treningi w klubach fitness albo na siłowniach. Aktywność fizyczna w połączeniu z dietą z pewnością mogą przybliżyć do uzyskania perfekcyjnej sylwetki, ale trzeba na to sporo czasu. Dlatego ćwiczenia i zdrowe żywienie najlepiej jest połączyć z… zabiegami medycyny estetycznej, które pozwolą się pozbyć tego, co zbędne, i wyeksponować to, czym chcemy się pochwalić.

Z tekstu dowiesz się:

Ideał kobiecej sylwetki różni się w zależności od regionu świata i panującej w nim kultury. W krajach Europy Zachodniej za idealną uważa się figurę w kształcie klepsydry, czyli wyraźnie zaznaczoną talię, płaski brzuch i dość szerokie biodra. W państwach azjatyckich jako idealną określa się bardzo szczupłą sylwetkę z dużym biustem. W Ameryce Południowej preferuje się zdecydowanie bardziej zaokrąglone kształty: obfite piersi, szerokie biodra i spore pośladki.

Brazylijskie pośladki – co to jest?

Brazylijskie pośladki to określenie jędrnych, kształtnych, okrągłych pośladków, którymi cechują się kobiety w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Brazylii. Jest to element sylwetki uważany za wyjątkowo seksowny, pociągający i atrakcyjny – nie tylko przez mężczyzn, ale też przez kobiety.

Brazylijska pupa u mieszkanek Ameryki Południowej to w zdecydowanej większości przypadków kwestia… genetyki – tak jak mieszkanki Skandynawii to zazwyczaj wysokie, dobrze zbudowane blondynki, tak Brazylijki cechują się ładnie wyrzeźbionymi, okrągłymi pośladkami. Nie oznacza to na szczęście, że tak efektownym, pociągającym wyglądem nie mogą się cieszyć również kobiety w innych zakątkach świata – brazylijskie pośladki można sobie bowiem wypracować: ćwiczeniami, dietą i… zabiegami medycyny estetycznej.

Brazylijska pupa – ćwiczenia

Ćwiczenia na brazylijskie pośladki są elementem bardzo wielu planów treningowych dedykowanych kobietom – choć oczywiście ich intensywność, liczba powtórzeń czy obecność dodatkowych obciążeń (np. hantli) zależy od aktualnej kondycji fizycznej. Wraz z jej poprawą intensywność treningów może wzrastać.

Najbardziej znane i najczęściej wykonywane ćwiczenia na brazylijskie pośladki to:

 • przysiady (z dodatkowym obciążeniem w postaci hantli lub bez niego),
 • odwodzenie nogi w tył z przysiadem,
 • plank (czyli tzw. deska lub podpór na przedramionach),
 • wyskoki z przejściem do przysiadu,
 • unoszenie bioder w podparciu tyłem.

Oczywiście należy pamiętać, że każdy trening trzeba poprzedzić rozgrzewką, która przygotuje ciało do wysiłku i zmniejszy ryzyko kontuzji.

Dieta na brazylijskie pośladki… nie istnieje!

Nie istnieje żadna cudowna dieta na brazylijskie pośladki, która w ciągu kilku tygodni sprawi, że pupa stanie się jędrna i zgrabna. Nie oznacza to jednak, że sposób żywienia nie wpływa na wygląd tej części ciała – otóż oczywiście wpływa, tak jak zresztą na całą sylwetkę. Aby cieszyć się zgrabną, szczupłą figurą należy:

 • jeść 4-5 niewielkich posiłków dziennie, ostatni na około 2-3 godziny przed snem,
 • zamienić tłuszcze zwierzęce (masło, smalec) na roślinne (olej rzepakowy, oliwę z oliwek),
 • jeść produkty z pełnego ziarna, chude mięso, dobrej jakości nabiał,
 • spożywać 5 porcji owoców i warzyw dziennie,
 • zrezygnować ze słodyczy, fast-foodów, słonych przekąsek,
 • pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

Brazylijskie pośladki – operacja to ostateczność

Ćwiczenia na brazylijskie pośladki oraz zdrowa dieta z pewnością mogą przybliżyć do uzyskania perfekcyjnej sylwetki, ale trzeba na to sporo czasu. Dlatego aktywność fizyczną i zdrowe żywienie najlepiej jest połączyć z… zabiegami medycyny estetycznej, które pozwolą dużo szybciej uzyskać idealny kształt pupy:

Na wymodelowanie sylwetki, a przy okazji również na redukcję cellulitu, który wyjątkowo chętnie rozwija się w okolicach pośladków, pozwalają zimne fale redukujące tkankę tłuszczową, z użyciem technologii zimnych mikrofal. Na czym on polega? Otóż emitowane przez urządzenie zimne mikrofale docierają do zlokalizowanej w obrębie pośladków tkanki tłuszczowej – wpływają one na membranę komórek tłuszczowych, rozbijają je, a następnie powodują naturalne wydalenie wraz z organizmem. Pośladki stają się szczuplejsze, jędrniejsze i pełniejsze.

Dodatkowo mikrofale powodują kurczenie włókien elastyny, co prowadzi do ujędrnienia skóry, i skutecznie redukują nawet głęboko położony cellulit. Dla uzyskania spektakularnych efektów najczęściej potrzebnych jest od 4 do 6 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

Inny znajdujący się w ofercie naszej kliniki zabieg pozwalający na wymodelowanie ciała – w tym pośladków – to zabieg redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy fali akustycznej. Emitowana przez urządzenie fala cechuje się wysoką amplitudą ciśnienia w porównaniu do ciśnienia otoczenia. Wnika ona w głąb organizmu i działa na trzech płaszczyznach: przyspiesza przepływ płynów, dając efekt drenażu, likwiduje komórki tłuszczowe, wyszczuplając ciało, oraz rozrywa włókna tkanek, likwidując cellulit.

Rezultaty widoczne dla pacjentki to przywrócenie elastyczności skóry, poprawa napięcia oraz wymodelowanie ciała. Specjaliści Estell najczęściej zalecają wykonanie serii 4-6 zabiegów – pierwsze efekty są zauważalne już po pierwszej procedurze, a na rezultat ostateczny trzeba poczekać od 3 do 6 miesięcy, przy czym utrzymuje się on przez długi czas.

Brazylijskie pośladki pozwala uzyskać także wykonywany w naszej klinice drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym – energiczny masaż, który wyszczupla ciało, ujędrnia skórę, daje efekt drenażu limfatycznego oraz redukuje każdy rodzaj cellulitu. Skuteczność zabiegu tkwi w zastosowaniu innowacyjnych mechanicznych głowic masujących, które są wyposażone w rolki z licznymi mikrootworami – zasysają one każdy milimetr skóry, ale bez jej rozciągania czy powodowania urazów.

Dla jak najbardziej spektakularnych efektów zaleca się ukończenie serii od 8 do 10 zabiegów. Rezultaty są długotrwałe, ale dla ich podtrzymania wskazane jest wykonywanie jednego zabiegu miesięcznie.

Ostatecznością dla kobiet marzących o brazylijskiej pupie jest operacja plastyczna polegająca na wszczepieniu w pośladki implantu lub przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej. Wykonuje się ją u osób mających płaskie pośladki, u których efektu nie przyniosą ani ćwiczenia, ani zabiegi medycyny estetycznej.