Co to są bryczesy?

2 min
23/01/2020

Odkładanie się tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała to niestety dość często spotykana właściwość kobiecych sylwetek. Szczególnie trudne do zredukowania ćwiczeniami i dietą są tzw. bryczesy, czyli złogi tłuszczu na zewnętrznej części ud. W wielu przypadkach efekty przynoszą jedynie specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Budowa ciała kobiet jest dość specyficzna, jeśli chodzi o miejsca odkładania się tkanki tłuszczowej. Najczęściej gromadzi się ona w okolicach pośladków, bioder, ud i brzucha. Niestety, w wielu przypadkach trudno się jej pozbyć jedynie za pomocą ćwiczeń fizycznych czy zdrowej diety. Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Bryczesy – co to jest?

Bryczesy to tkanka tłuszczowa odkładająca się na zewnętrznej części ud. Tworzy ona nieestetyczne wałeczki, zaburzające proporcje sylwetki. Tłuszcz w tych miejscach jest wyjątkowo oporny zarówno na działanie diety, jak i aktywność fizyczną. Oczywiście istnieją ćwiczenia uaktywniające mięśnie nóg (przysiady, nożyce, skakanie na skakance, jazda na rowerze), które pozwalają modelować wygląd kończyn dolnych i redukować estetyczne niedoskonałości. W przypadku bryczesów trudno jednak o spektakularne efekty.

Bryczesy – jak się ich pozbyć przy pomocy mezoterapii?

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który charakteryzuje się wysoką skutecznością w redukcji bryczesów, jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg, który polega na iniekcji pod skórę przy pomocy cienkiej igły preparatu – nowoczesnej, innowacyjnej substancji, której zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej w określonym miejscu. Jej działanie opiera się na wychwytywaniu jonów żelaza, które odkładają się w przestrzeni międzykomórkowej i przyspieszają proces utleniania lipidów.

Mezoterapia igłowa przywraca sprawność błon komórkowych, uruchamia mechanizmy naprawcze tkanek, rozbija komórki tłuszczowe oraz hamuje rozwój cellulitu. Należy mieć świadomość, że preparat nie jest preparatem odchudzającym – przede wszystkim działa przeciwobrzękowo, co pozwala na utratę centymetrów w obwodach poszczególnych części ciała. Mezoterapia igłowa może być stosowana nie tylko w przypadku bryczesów, ale także brzucha, ramion, bioder czy tzw. chomików. Poprawa wyglądu skóry jest widoczna już po pierwszym zabiegu, choć ich ostateczna liczba zależy od indywidualnych zaleceń.

Oczywiście tak jak w przypadku innych zabiegów mezoterapii, mezoterapię igłową nie wykonuje się u wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się m.in. niewyrównaną cukrzycę, stany zapalne skóry czy stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Bryczesy – jak się ich pozbyć metodą lipolizy iniekcyjnej?

Innym zabiegiem, który mogą rozważyć osoby zastanawiające się, jak zlikwidować bryczesy, jest lipoliza iniekcyjna. Wykazuje on działanie lipolityczne i antycellulitowe. Również on jest podawany w określone partie ciała poprzez iniekcję – dzięki temu wnika w głębsze warstwy skóry i może działać skuteczniej. Lipoliza iniekcyjna skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe, rozbija cellulit, napina skórę i sprawia, że staje się ona bardziej sprężysta.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale dla jak najlepszych rezultatów, w zależności od zaleceń lekarza, wykonuje się ich kilka. W fazie intensywnej kuracji przeprowadza się 4 zabiegi co 2-3 tygodnie, a późnej podtrzymująco 2-3 serie w roku.

Bryczesy są bez wątpienia problematyczne, ale nie oznacza to, że nie można się ich pozbyć. Medycyna estetyczna umożliwia skuteczne metody zwalczania tych defektów estetycznych!