Jak pozbyć się kurzych łapek pod oczami?

2 min
30/03/2020
[ssba-buttons]

Kurze łapki to zmarszczki pojawiające się wokół oczu. Są one skutkiem procesów starzenia, a także efektem zupełnie naturalnej czynności, jaką jest mruganie. Choć starzenia się organizmu nie da się całkowicie zahamować, to jednak kurze łapki wokół oczu można skutecznie redukować. Pomogą w tym nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

Kurze łapki to nic innego jak tylko niewielkie zmarszczki o promienistym układzie, zlokalizowane wokół zewnętrznych kącików oka, przypominające nieco ślady kurzych łapek – i stąd ich nazwa.

Kurze łapki pod oczami – przyczyny

Kurze łapki wokół oczu występują w zasadzie u każdego – za ich powstawanie odpowiadają zarówno mruganie powiekami, jak i naturalne procesy starzenia się organizmu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry okolic oczu oraz jej nadmierna ekspozycja na działanie promieniowania słonecznego. Wszystko to prowadzi do stopniowego pogarszania się stanu skóry wokół oczu, utraty jej elastyczności, a w konsekwencji – pojawiania się zmarszczek, początkowo płytkich, a z czasem coraz głębszych. Ich obecność sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości.

Co na kurze łapki – metody naturalne

Kondycję skóry okolic oczu można w pewien sposób poprawić naturalnymi sposobami. Do demakijażu warto np. używać delikatnych kosmetyków niewywołujących podrażnień. Codziennie dobrze jest też wklepywać wokół oczu krem o działaniu nawilżającym, chłodzącym, rozjaśniającym oraz mocno ujędrniającym.

Na ogólny stan skóry duży wpływ ma także codzienna dieta. Należy pamiętać o 5 niewielkich, zbilansowanych posiłkach dziennie, włączeniu do jadłospisu zdrowych tłuszczów roślinnych, świeżych warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, a także o wypijaniu co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia.

Do poprawy stanu skóry wokół oczu przyczyni się także odpowiednia ilość snu, przestrzeganie zasad higieny pracy przy komputerze, stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym i okularów ochronnych w mocno słoneczne dni.

Kurze łapki – jak zlikwidować je laserem Emerge?

Wysoką skuteczność w redukcji kurzych łapek wykazują zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg z wykorzystaniem lasera Emerge. Jest to laser frakcyjny, który emituje wiązki energii i dokonuje ściśle kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. W tym miejscu natychmiast zostają pobudzone naturalne procesy regeneracji skóry: namnażanie się nowych komórek, a także produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny. Gęstość oraz elastyczność skóry poprawiają się, znikają kurze łapki, a także przebarwienia, blizny czy rozszerzone pory. Dobre efekty można uzyskać już po wykonaniu jednego zabiegu, ale czasami konieczna bywa cała ich seria.

Zabiegi na kurze łapki – toksyna botulinowa

Dużą skutecznością cechuje się również toksyna botulinowa na kurze łapki. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w mięśnie otaczające oko w formie bezpiecznych preparatów blokuje zdolność do odbierania przez nie impulsów nerwowych. Blokowana jest więc kurczliwość mięśni – w efekcie dochodzi do ich rozluźnienia, co jest widoczne na skórze w postaci wyraźnego wygładzenia zmarszczek, w tym kurzych łapek. Toksynę botulinową cienką igłą aplikuje doświadczony lekarz – nie jest to bolesny proces, dlatego nie wymaga żadnego znieczulenia. Kurze łapki są wygładzane stopniowo – pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach, a pełne – po około dwóch tygodniach. Z czasem mięśnie odzyskują swoją zdolność do kurczenia się, a zabieg można powtórzyć. W zależności od indywidualnych predyspozycji następuje to po około sześciu miesiącach.