PL EN

Redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową

Opis usługi

Botoks to najpopularniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna w rękach specjalistów naszej Kliniki.  W  Estell stosujemy najwyższej jakości preparaty: Botox firmy Allergan lub Azzalure firmy Ipsen. Są to nazwy handlowe oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum.Toksyna botulinowa wstrzyknięta do mięśni położonych pod skórą, powoduje zablokowanie odbierania przez nie impulsów nerwowych i w rezultacie ich rozluźnienie, czego widocznym efektem działania na skórze jest wygładzenie zmarszczek. Lek podawany jest do odpowiednich partii mięśni, w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem. 

Efekty zabiegu: Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od injekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu.

Wskazania do zabiegu: Toksyna botulinowa znajduje szerokie zastosowanie w usuwaniu zmarszczek (głównie mimicznych):między brwiami (lwie zmarszczki), poprzecznych czoła, wokół oczu (kurze łapki), innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. Restylane) W dermatologii, obok zastosowania toksyny botulinowej do wygładzania zmarszczek, stosuje się go do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach.

Zalecana częstotliwość:  Efekt po zabiegu utrzymuje się do ok. 6miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu, w tym kondycji skóry. Zabieg można powtarzać co ok. 6 miesięcy. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. 

 

Cena zabiegu od:
lwia bruzda 600 zł
zmarszczki poprzeczne czoła 600 zł
kurze łapki 600 zł
górna nasada nosa 200 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

Przeciwwskazania

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

lwia bruzda, zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki, górna nasada nosa

Czas trwania zabiegu

30 minut

Telefon

22 431 36 66