Na czym polega lifting twarzy?

2 min
23/01/2020

Lifting twarzy to ogólna nazwa grupy zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest usunięcie nadmiaru obwisłych tkanek twarzy, poprawa jej owalu, jędrności i minimalizacja oznak starzenia się. Jeszcze niedawno lifting twarzy wykonywano jedynie tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, ale rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że zabiegi tego typu są coraz mniej inwazyjne.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą się pojawić już po 25. roku życia, ale bardziej widoczne stają się około 40. roku życia. W okolicach oczu i ust pojawiają się wtedy zmarszczki mimiczne, na czole mogą powstawać głębsze bruzdy, tzw. lwie zmarszczki. Twarz traci naturalny, estetyczny owal, a skóra okolic kości policzkowych oraz żuchwy staje się coraz mniej elastyczna. Wszystko to sprawia, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

W takich sytuacjach pomocny może się okazać lifting twarzy – specjalistyczny zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru obwisłej skóry, poprawa jej jędrności i elastyczności oraz zredukowanie zmarszczek.

Lifting twarzy – gdzie najlepiej wykonać?

Bez względu na to, na jaki rodzaj liftingu twarzy się zdecydujemy, należy korzystać jedynie z usług świadczonych przez lekarzy – specjalistów chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej pracujących w sprawdzonych klinikach. Będziemy mieć wówczas pewność, że zabieg zostanie wykonany zgodnie ze wszystkimi procedurami bezpieczeństwa przy użyciu nowoczesnych narzędzi i materiałów.

Co to jest lifting twarzy Facelift?

Facelift to najbardziej kompleksowy zabieg liftingujący, którego celem jest odmłodzenie środkowej i dolnej części twarzy. W naszej klinice Estell jest on wykonywany przez doświadczonego chirurga plastyka, który nie tylko przeprowadzi kwalifikację do zabiegu, ale także zaplanuje jego zakres. Facelift polega na wykonaniu przed małżowiną uszną i za nią niewielkich nacięć, a następnie podniesieniu i/lub usunięciu nadmiaru skóry twarzy.

Co ważne, zabieg nie powoduje nadmiernego napięcia twarzy – nie przypomina ona maski, a efekt końcowy jest bardzo naturalny. W zależności od przypadku Facelift jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z analgosedacją (po znieczuleniu ogólnym pacjent musi pozostać przez dobę w szpitalu). Rekonwalescencja trwa 2-3 tygodnie, a ostateczne efekty są widoczne po 3-6 miesiącach.

Ile kosztuje lifting twarzy metodą Facelift? W zależności od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody – od 16 do 19,5 tys. zł.

Lifting twarzy – na czym polega zabieg z użyciem nici?

Inną popularną metodą poprawy owalu i jędrności twarzy jest zastosowanie odpowiednich nici na twarz – są to specjalne nici liftingujące wykonane z syntetycznej substancji PDO. Składa się ona z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Po umieszczeniu nici w określonych partiach skóry przyspiesza produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny, czyli naturalnych substancji odpowiedzialnych za jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry.

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących skóra staje się widocznie odmłodzona, poprawia się owal twarzy, następuje wygładzenie i spłycenie zmarszczek, a niedoskonałości skórne różnego rodzaju ulegają zredukowaniu. Proces produkcji nowego kolagenu zaczyna się po 10-14 dniach od zabiegu i wtedy zaczynają być widoczne pierwsze rezultaty. Efekt utrzymuje się przez około dwa lata.

Ile kosztuje lifting twarzy przy pomocy nici PDO? Cena jest ustalana indywidualnie po konsultacji i zależy od ilości oraz rodzaju użytych nici. Z reguły waha się od 1 do 5,5 tys. zł.

Starzenie się skóry jest co prawda procesem nieuniknionym, ale chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna pozwalają go hamować i niwelować jego oznaki. Lifting twarzy jest więc zabiegiem wartym rozważenia.