Bruzdy nosowo-wargowe

opis problemu

Wraz z wiekiem, pozbawiona znacznych ilości elastyny i kolagenu skóra, staje się wiotka, a zmarszczki są coraz bardziej widoczne. Dotyczy to zmian różnego pochodzenia: mimicznych, posłonecznych czy też grawitacyjnych, do których zalicza się m.in. bruzdy nosowo-wargowe.

Czym są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe są zmarszczkami pionowymi. Kwalifikuje się je wraz ze zmarszczkami palacza (tzw. zmarszczkami króliczymi) do zmarszczek okolic ust i nosa. Bruzdy te przebiegają od linii nosa do kącików ust. Początkowo są mało widoczne, jednak z upływem czasu pogłębiają się, dodając twarzy lat.

Starzejąca się, tracąca jędrność i elastyczność skóra, z czasem zbiera się nad bruzdami i w ten sposób w miejscu linii powstają fałdy nosowo-wargowe, które prowadzą do zniekształcenia rysów twarzy, a także jej owalu.

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych?

Zmarszczki nosowo – wargowe powstają w wyniku działania sił grawitacji. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych tego rodzaju zmian, powstawanie zmarszczek przyspiesza szereg niekorzystnych dla skóry czynników. Są wśród nich naturalne procesy starzenia się skóry związane z ograniczeniem produkcji kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego przez fibroblasty.

Pogłębienie się zmian powodują także: mimika uruchamiająca mięśnie twarzy, narażenie skóry na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a także stres, zmiany hormonalne oraz szybka utrata wagi. Zmarszczki nosowo-wargowe pojawiają się zwykle szybciej u osób, które nie nawilżają skóry dostatecznie, często stosują używki i zbyt krótko śpią. Powstawanie bruzd jest oczywiście również uwarunkowane genetycznie.

Jak powstają zmarszczki nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe zaczynają się tworzyć między 20 a 40 rokiem życia. Bardziej widoczne zaczynają być zwykle po 25 roku życia, a z czasem ulegają wyostrzeniu i pogłębieniu. Jest to związane z naturalną utratą kolagenu i elastyny w skórze. Proces wiotczenia skóry twarzy jest naturalny i nieuchronny, a tworzenia się bruzd nosowo-wargowych nie da się powstrzymać przy pomocy domowych sposobów i preparatów stosowanych w codziennej pielęgnacji.

Usuwanie bruzd nosowo-wargowych. Jak pozbyć się tych zmarszczek?

Usuwanie bruzd nosowo-wargowych można przeprowadzić na wiele sposobów. W klinice Estell w Warszawie proponujemy pacjentom sprawdzone, mało inwazyjne, profesjonalne zabiegi redukujące bruzdy, m.in.:

  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym: podany kwas hialuronowy stanowi wypełnienie bruzd, które daje natychmiastowy rezultat. Dla utrzymania efektu, zabiegi należy powtarzać co około pół roku,
  • mezoterapię, której zadaniem jest pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu. Redukcja zmarszczek następuje nie tylko w wyniku podania odpowiednio dobranych preparatów, ale także samego faktu nakłuwania skóry,
  • terapię z użyciem lasera,
  • lifting i termolifting.

Polecane zabiegi umożliwiające redukcję zmarszczek w klinice Estell pozwalają nie tylko skutecznie pozbyć się bruzd nosowo-wargowych, ale także wpływają na poprawę owalu twarzy i sprawiają, że Twoja skóra wygląda znacznie młodziej.

Wsparcie pacjenta

Korzystając z zabiegów dostępnych w klinice Estell, pacjenci mogą liczyć na wsparcie lekarza medycyny nie tylko przed i podczas wykonywania procedury, ale również po zabiegu. Umówione konsultacje pozwolą na ocenę stanu skóry Twojej twarzy i dobór odpowiedniego zabiegu.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]