Starzenie się skóry dłoni

opis problemu

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest właściwe dbanie o ich kondycję. Skóra dłoni traci jędrność i elastyczność i wygląda po prostu nieestetycznie. Czy ten problem dotyczy również Ciebie? Koniecznie sprawdź, jak sobie z nim poradzić!

Starzenie się skóry dłoni – przyczyny

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem fizjologicznym, który postępuje wraz z wiekiem. Można jednak przeciwdziałać temu procesowi, dbając odpowiednio o skórę dłoni. Jednak aby działania były skuteczne to muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Przyczyny starzenia się skóry dłoni są różne. Najważniejszym elementem jest to, że dłonie stale są narażone na działanie różnych czynników. Skóra często narażona jest na działanie środków chemicznych – od zwykłego mydła, z którego korzystamy wiele razy w ciągu doby, po inne środki służące do sprzątania. Skóra dłoni jest też narażona na czynniki atmosferyczne, jak mróz, wiatr czy intensywne promieniowanie słoneczne. Każde z nich ma ogromny wpływ na starzenie się dłoni.

Wiele osób, szczególnie kobiet przykłada wielką uwagę do wyglądu dłoni starając się, aby jak najdłużej wyglądały one doskonale. Gładka skóra, jędrna i elastyczna to ideał, do którego dążą. Niestety nie zawsze potrafimy odpowiednio zadbać o kondycję skóry. Niezbędna jest właściwa wiedza, która pozwala przeciwdziałać lub spowalniać procesy starzenia.

Starzenie się skóry dłoni – leczenie

Duże znaczenie ma oczywiście profilaktyka. Odpowiednie kremy, które zabezpieczają skórę przed działaniem mrozu czy słońca. Należytą ochronę należy zapewnić również w sytuacji stosowania środków chemicznych. Wykonując prace porządkowe w domu lub w pracy, które wymagają stosowania środków chemicznych należy korzystać z rękawiczek, pozwalających odizolować skórę od czynników drażniących.

Jeśli Twoja skóra zaczęła się starzeć, a Ty chcesz poprawić jej wygląd, to doskonałym sposobem może być wykonanie zabiegów medycyny estetycznej, które znacząco poprawią kondycję skóry dłoni. Zabiegów tych jest sporo, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii specjalisty, który oceni postęp procesu starzenia i pomoże wybrać odpowiedni dla danej osoby rodzaj zabiegu. Możliwości jest kilka, różnego typu zabiegi mezoterapii, toksyna botulinowa czy metody biostymulacji kolagenu.

Wsparcie pacjenta

Po wykonanym zabiegu pacjent musi stosować się do wytycznych przekazanych przez personel. Pozwoli to zmaksymalizować osiągnięte efekty. Bardzo ważne będzie również odpowiednie dbanie o skórę dłoni oraz ochronę jej przed szkodliwymi czynnikami.

FAQ

Czy starzeniu się skóry dłoni można przeciwdziałać?

Jak najbardziej. Proces ten można znacznie spowolnić odpowiednio dbając o skórę dłoni. Należy wiedzieć, jakie czynniki wpływają najbardziej na pogorszenie jej kondycji oraz jak skórę przed nimi chronić.

Czy zabiegi na starzenie skóry dłoni są skuteczne?

Oczywiście. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają skutecznie poprawić wygląd skóry, odmładzając ją. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, to skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy podczas konsultacji przedstawią Ci możliwości oraz omówią istotne kwestie.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]