Niedoskonałości / rozszerzone pory

opis problemu

Każda kobieta pragnie, aby skóra jej twarzy wyglądała rewelacyjnie. Występujące na jej powierzchni niedoskonałości czy rozszerzone pory to zmora wielu osób. Zmagasz się z takim problemem i nie wiesz jak sobie poradzić?

Niedoskonałości/rozszerzone pory przyczyny problemu

Zacznijmy od podstaw – czy wiesz czym są pory? Są to zakończenia, które znajdują się przy ujściu gruczołów łojowych tuż przy powierzchni skóry. Odgrywają one istotną rolę w odprowadzaniu sebum. Jeżeli produkcja sebum jest zbyt intensywna, to stan ten może prowadzić do rozszerzania porów i zatykania ujść gruczołów łojowych czego efektem są nieestetycznie ciemne kropki.

Duże znaczenie w rozwoju rozszerzonych porów ma niewłaściwa pielęgnacja skóry. Stosowanie kosmetyków nie uwzględniających potrzeb cery, ale także zmiany związane z procesem starzenia, to kolejne powody, które mogą prowadzić do rozwoju zmian.

Najczęściej problem ten dotyczy osób posiadających skórę tłustą bądź mieszaną, bo to właśnie nadmierna ilość sebum wpływa na rozwój zmian. Rozszerzanie porów może mieć także podłoże genetyczne lub endokrynologiczne, ale ogromne znaczenie mają czynniki zewnętrzne, jak zbyt intensywna ekspozycja na słońce.

Rozszerzone pory – leczenie

Rozszerzone pory można skutecznie leczyć. W jaki sposób? Jeśli przyczyną jest nadmierna produkcja sebum przez gruczoły to należy rozważyć stosowanie leków pozwalających zredukować jego ilość.. Bardzo ważna jest też właściwa pielęgnacja oraz stosowanie dopasowanych kosmetyków.

Duże korzyści przynieść mogą także wybrane zabiegi realizowane w ramach medycyny estetycznej i kosmetologii. Wśród nich wymienić można mezoterapię, mezoterapię zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem dedykowanych koktajli, laseroterapię czy peelingi chemiczne i medyczne.

Wsparcie pacjenta

W leczeniu niedoskonałości i rozszerzonych porów wsparcie to przede wszystkim udzielenie niezbędnych informacji, o których musi pamiętać pacjent na co dzień. Skórę trzeba skutecznie chronić przed słońcem, a jeśli malujesz się, to bardzo ważne jest wykonanie dokładnego demakijażu.

FAQ

Czy rozszerzone pory można leczyć?

Oczywiście, nawet trzeba, aby nie dopuścić do ich utrwalenia. W tym celu ważne jest przestrzeganie licznych zasad, w tym m.in. ochrony przed słońcem, stosowanie odpowiednich peelingów, kosmetyków dopasowanych do potrzeb skóry. Metod działania jest dużo, natomiast wybór właściwej powinien być skonsultowany ze specjalistą – kosmetologiem, lekarzem medycyny estetycznej lub dermatologiem.  

Jak właściwie pielęgnować cerę z rozszerzonymi porami?

Podstawą jest rutyna, czyli regularna pielęgnacja właściwie dobranymi kosmetykami. Skórę z rozszerzonymi porami należy oczyszczać rano i wieczorem, przykładając szczególną uwagę do dokładnego demakijażu. Dobrym rozwiązaniem jest pomoc specjalisty. Kosmetolog pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację, aby nie była ona obciążająca dla skóry, a jednocześnie zapewniała jej intensywne nawilżenie.

Jakie zabiegi mogą pomóc skutecznie oczyścić skórę?

Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne dopasowanie zabiegów do potrzeb pacjenta. Świetnie sprawdzą się peelingi, laseroterapia, mezoterapia czy mezoterapia zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem dedykowanych koktajli.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]