Anna Maria Wasilewska

Anna Wasilewska

Dr n. med.

Anna Maria Wasilewska

  • Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

oddział

FOREST, Warszawa

Godziny pracy

pn-pt: 8:00-21:00,
sob.: 9-18:00

wykształcenie

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Stypendystka studiów doktoranckich z zakresu immunologii, były wykładowca i asystent na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Studia doktoranckie ułatwiły jej zrozumienie mechanizmów naprawczych zachodzących w tkankach co daje możliwość świadomego wyboru tych zabiegów i produktów, które pozwalają osiągnąć zrównoważony, naturalny i piękny efekt odmłodzenia.

Trener medycyny estetycznej w ośrodku szkoleniowym dla lekarzy. Trendy w medycynie estetycznej śledzi od dawna, biorąc udział w wielu szkoleniach organizowanych w wiodących ośrodkach.

Doświadczenie

Autorka wielu artykułów prasowych, w tym z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, ekspert na portalach dotyczących zdrowia i zabiegów rewitalizujących (m.in. Zatoka Piękna, Wirtualna Klinika), współautorka publikacji książkowej, laureatka kongresu młodych naukowców Stowarzyszenia IADR, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Jej doskonalenie zawodowe obejmuje całokształt medycyny estetycznej w obrębie jamy ustnej, twarzy i całego ciała (przede wszystkim zapobieganie i leczenie przedwczesnych procesów starzenia się skóry) i są to zabiegi typu: mezoterapia igłowa, wolumetria tkanek przy użyciu kwasu hialuronowego, w tym wypełnianie doliny łez i powiększanie obwodu prącia, zabiegi na bazie osocza ubogopłytkowego i bogatopłytkowego, fibryny, komórek macierzystych, stymulatory tkankowe typu kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton, termicznie sieciowany kwas hialuronowy, zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej włącznie z bruksizmem, migrenami, nadpotliwością, nici rewitalizujące, nici liftingujące, zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej, ultradźwięków, światła laserowego (fotoodmładzanie, zamykanie pękniętych naczyń krwionośnych, usuwanie przebarwień, blizn, rozstępów).

Jest zwolennikiem holistycznego podejścia do Pacjenta. Przychyla się do stwierdzenia, że lekarze medycyny estetycznej to pasjonaci, których zamiłowanie do estetyki i młodego wyglądu znajduje odzwierciedlenie na twarzy i ciele Pacjenta.