PL EN

Leczenie migreny przy użyciu toksyny botulinowej

Opis usługi

Migrena jest jedną z najcięższych chorób, które utrudniają pacjentom codzienne funkcjonowanie. Niebywale ostry ból głowy uniemożliwia wykonanie nawet najprostszych czynności. Migrena różni się w wielu kwestiach od zwykłego bólu głowy. Przede wszystkim ma charakter napadowy. Atak może trwać zarówno kilka minut, jak i nawet 2 dni. Może się powtarzać co kilka dni lub występować raz na kilka miesięcy. Zabieg polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane.

Efekty zabiegu: Odpowiednie dawki toksyny botulinowej wstrzyknięte do mięśni mimicznych, których skurcz prowokuje napady migreny, zapobiegają ich wystąpieniu.

Wskazania do zabiegu: Przewlekłe, migrenowe bóle głowy.

Zalecana częstotliwość: Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4 – 6 miesięcy, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale nie permanentny.
Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Cena zabiegu od:
2000 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

Przeciwwskazania

  • schorzenia neurologiczne objawiające się osłabieniem siły mięśniowej, a także zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego;
  • przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca);
  • cukrzyca; choroby autoimmunologiczne;
  • aktywny proces infekcyjny i stan zapalny w obrębie skóry;
  • ciąża.

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

skóra głowy

Czas trwania zabiegu

30 minut

Telefon

22 431 36 66