Konsultacje chirurga stomatologicznego

O zabiegu

Chirurgia stomatologiczna jest dyscypliną stomatologii, w której lekarz zajmuje się m.in. ekstrakcją czyli usuwaniem zębów. Wykonuje on również szereg innych, specjalistycznych zabiegów, często razem ze specjalistami innych dziedzin, jak np. laryngologia.

Konsultacje chirurga stomatologicznego zakres pomocy

Zakres zainteresowania chirurgii stomatologicznej jest bardzo szeroki. Specjalista zajmuje się nie tylko zębami, ale całą jamą ustną. Najczęściej jest to dyscyplina kojarzona z ekstrakcją zębów, szczególnie w przypadku zębów częściowo lub całkowicie zatrzymanych. Sytuacja taka często dotyczy ósemek, które mogą być częściowo lub całkowicie zatrzymane w kości, a ich usunięcie wymaga użycia specjalistycznych, chirurgicznych narzędzi. U chirurga stomatologicznego usuwane są zarówno zęby mleczne, jak i stałe.

Konsultacje i leczenie w ramach chirurgii stomatologicznej obejmuje również terapię zmian ogniskowych np. Ropni. W ramach chirurgii stomatologicznej lekarz wykonuje drobne zabiegi mikrochirurgiczne, których celem jest właściwe przygotowanie pacjenta do wybranych zabiegów implantologicznych i protetycznych. W ramach specjalizacji chirurg podejmuje też działania mające na celu odbudowę utraconych tkanek czy likwidację stanów zapalnych, czyli w zakresie tzw. periochirurgii. Z pomocy specjalisty korzystają też osoby podczas zabiegów rekonstrukcyjnych.

Chirurgia stomatologiczna znajduje zastosowanie również w przypadku występowania dolegliwości bólowych czy nieprawidłowości występujących w obrębie połączeń mięśni twarzoczaszki i kości. Wykonywane są również zadania związane z rehabilitacją u pacjentów, u których doszło do urazu.

Konsultacja chirurga stomatologicznego leczenie

Leczenie w gabinecie chirurga stomatologa wielu pacjentom kojarzy się z usuwaniem zębów, nic dziwnego, bo to najczęstsze przyczyny wizyty. Chirurg posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje, które pozwalają przeprowadzać ekstrakcje zębów zatrzymanych, a także inne, znacznie bardziej skomplikowane zabiegi.

Specjalista wykonuje również zabiegi w zakresie otolaryngologii lub chirurgii plastycznej w obrębie twarzoczaszki.

Konsultacja i leczenie chirurgiczne niezbędne jest w diagnostyce i terapii niektórych chorób nowotworowych, które dotyczą jamy ustnej. W tym wypadku chirurg zazwyczaj współpracuje ze specjalistami i much dziedzin medycyny, w tym z onkologiem. Lekarz wykonuje zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie szczęki i żuchwy. Z pomocy korzystają wówczas najczęściej osoby po urazach. Zabiegi realizowane są w celu przywrócenia naturalnych funkcji żucia.

Cennik

Konsultacje stomatologiczne

Sprawdź

Chirurgia stomatologiczna

Sprawdź

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]
  [rozwiń]
  [rozwiń]

  Adress

  ul. Bielańska 12,
  00-085 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 9:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Okopowa 58/72,
  01-042 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9:00-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Burakowska 14,
  01-066 Warszawa
  wejście od Al. Jana Pawła II

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl