Stomatolog zachowawczy

O zabiegu

Stomatologia zachowawcza nazywana jest także stomatologia ogólną. Specjalista zajmuje się leczeniem chorób zębów, tkanki przyzębia, oceną stanu zdrowia jamy ustnej, planowaniem leczenia i skierowaniem do specjalistów, a także udziela konsultacji w ramach szeroko rozumianej profilaktyki. Wizyty u stomatologa powinny być umawiane regularnie. Takie wizyty pomagają zapobiegać chorobom lub rozpoznawać je i leczyć, gdy zniszczenie tkanki zęba nie jest jeszcze duże.

Stomatolog zachowawczy – zakres pomocy

Podstawowe działania w ramach stomatologii zachowawczej ukierunkowane są na profilaktykę chorób oraz leczenie próchnicy. Wizyty u specjalisty stomatologa obejmują regularne, kompleksowe badania kontrolne jamy ustnej, które powinny odbywać sie raz na pół roku Aby móc cieszyć się doskonałym uśmiechem trzeba dbać o zęby, a także dziąsła i tkanki przyzębia, stan błon śluzowych. Jeżeli lekarz oceni, że prowadzona przez pacjenta higienizacja nie jest prawidłowa, to przeprowadza instruktaż, abyś mógł na co dzień właściwie dbać o zęby.

W czasie wizyt u stomatologa ogólnego wykonywane są badania diagnostyczne, planowanie leczenia specjalistycznego, zabiegi wybielające.. Lekarz stomatolog pomaga pacjentom leczyć nadwrażliwość zębów czy problemy z krwawiącymi dziąsłami.

Trzeba pamiętać, że z pomocy stomatologa ogólnego regularnie korzystać muszą również dzieci. O zęby mleczne trzeba dbać tak samo dobrze, jak o zęby stałe, ponieważ pełnią one bardzo ważną rolę, a od kondycji i zdrowia mleczaków zależy późniejsza kondycja zębów stałych. Pomocy w tym zakresie udzielić może pedodonta.

Nie każdy wie, ale próchnica jest chorobą, która nieleczona łatwo rozprzestrzenia się na inne zęby. Jeżeli próchnica nie będzie leczona to może powodować bardzo nieprzyjemne konsekwencje, w postaci dużego zniszczenia tkanki zębów, w efekcie czego konieczne może być wykonanie leczenia kanałowego, a w skrajnych przypadkach usunięcie zęba. Próchnica wywołana przez bakterie próchnico twórcze rozprzestrzenia się w obrębie całej jamy ustnej mogąc tym samy doprowadzić do zmian na okolicznych zębach.

Stomatologia zachowawcza – leczenie

Leczenie przeprowadzane w ramach stomatologii zachowawczej wymaga dokładnej oceny kondycji zębów i tkanek jamy ustnej. Dopiero dokładna ocena pozwala zaplanować właściwe leczenie. U niektórych pacjentów konieczne może być wykonanie dokładnej diagnostyki, jak np. Pantomogram, badanie tomografii  komputerowej CBCT lub punktowe zdjęcie rentgenowskie. Dzięki temu lekarz może ocenić również te tkanki, których nie widać podczas klasycznego badania, tym samym pokazując zakres problemu, gdy pacjent zmaga się z zaawansowaną próchnicą, czy bólem

Lekarz, w ramach stomatologii zachowawczej dysponuje narzędziami, które pomagają skutecznie i dokładnie leczyć zęby pacjenta. Próchnica wywoływana jest przez bakterie, które znajdując się na zębach przez długi czas dokonują niszczenia szkliwa i dalszych części zęba. Duże znaczenie w rozwoju choroby odgrywa cukier, który przyspiesza namnażanie bakterii.

Podczas wizyty stomatolog ocenia stopień zaawansowania choroby i na tej podstawie dobiera odpowiednie metody działania. Każdorazowo lekarz oczyszcza dokładnie zakażone miejsce, aby usunąć znajdujące się bakterie oraz chorą tkankę, a następnie zakłada wypełnienie, zabezpieczając ząb przed dalszym rozwojem procesu chorobowego.

Stomatologia zachowawcza
Usługa
Cena

Szyna do wybielania domowego (1 łuk)

od 334 zł

Szyna do wybielania domowego (1 łuk)

od 334 zł

Wybielanie zębów metodą domową (nakładki)

od 841 zł

Wybielanie zębów metodą domową (nakładki)

od 841 zł

Wybielanie zębów metoda gabinetową

2130 zł

Wybielanie zębów metoda gabinetową

2130 zł

Wypełnienie kompozytowe

od 203 zł do 479 zł

Wypełnienie kompozytowe

od 203 zł do 479 zł

Przegląd jamy ustnej - dorośli

135 zł

Przegląd jamy ustnej - dorośli

135 zł

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]