Poprawa wyglądu warg sromowych – zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na intymny problem

O zabiegu

Wraz z upływającym czasem na pewno zauważasz, że Twoja skóra traci jędrność i elastyczność. Dotyczy to nie tylko twarzy, dekoltu czy szyi, lecz także miejsc intymnych. Degradacja włókien kolagenowych i elastynowych może przyczyniać się do powstania asymetrii warg sromowych, które zabezpieczają wejście do pochwy, chroniąc ją przed drobnoustrojami i podrażnieniami. W efekcie jest bardziej narażona na infekcje i towarzyszący im dyskomfort, świąd czy ból. Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym pozwala zarówno poprawić wygląd okolic intymnych, jak i odbudować ich barierę ochronną.

Zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym – co powinna wiedzieć pacjentka?

Wypełnienie okolic intymnych to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, a dokładnie ginekologii estetycznej, który ma na celu zwiększenie objętości tkanek miękkich warg sromowych i korekcję ewentualnych zmian anatomicznych. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet, które chcą poprawić estetykę ciała i podnieść swoją samoocenę.

W klinice Estell w Warszawie do przeprowadzenia zabiegu używamy preparatu z zagęszczonym kwasem hialuronowym – wypełniacza do okolic intymnych, przeznaczonego wyłącznie do korekcji i plastyki okolic intymnych. Wyróżnia go najwyższe możliwe stężenie kwasu hialuronowego – 28 mg/ml, usieciowanego za pomocą polimeru PEG. Dzięki innowacyjnej strukturze hydrożelu zapewnia doskonałe efekty zabiegu. Preparat, poza poprawą objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych, nawadnia skórę i stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W związku z tym zabieg może też odmłodzić obszary poddane terapii.

Komu polecamy zabieg powiększania warg sromowych preparatem kwasu hialuronowego?

Zabieg wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym jest dedykowany wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd miejsc intymnych w przypadku zmian anatomicznych lub ze względów estetycznych. Pomoże on zarówno ujędrnić jak i dokonać rewitalizacji warg sromowych oraz przeciwdziałać częstym infekcjom okolic intymnych. Dzięki możliwościom, jakie daje ginekologia estetyczna, kobiety w każdym wieku mogą skutecznie pozbyć się problemów, takich jak:

 • niedobór objętości tkanek miękkich wokół warg sromowych, prowadzący do asymetrii i atrofii warg sromowych większych lub wydłużenia krocza;
 • utrata elastyczności, nawilżenia i napięcia tkanek miękkich oraz skóry w okolicy warg sromowych i kanału rodnego po ciąży, porodzie lub w wyniku procesu starzenia;
 • nawracające infekcje intymne, spadek odporności na podrażnienia i otarcia okolicy sromu, spowodowane przez brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych;
 • obniżenie poczucia pewności siebie i satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym – przebieg

Wypełnienie miejsc intymnych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dezynfekuje miejsce poddawane terapii oraz stosuje znieczulenie miejscowe w formie kremu, aby zmniejszyć dyskomfort pacjentki. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Przed zabiegiem pacjentka powinna odbyć konsultację z lekarzem, który oceni jej stan zdrowia i dostosuje rodzaj wypełniacza do indywidualnych potrzeb. Powinna także poinformować lekarza o ewentualnych chorobach, zażywanych lekach i planowaniu ciąży w ciągu najbliższych miesięcy.

Zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym – efekty

Efekt uzyskany po zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Wskazania

 • oznaki starzenia się okolic intymnych,
 • sucha, wiotka skóra warg sromowych i łechtaczki,
 • korekta asymetrii warg sromowych,
 • utrata satysfakcji z życia seksualnego na skutek starzenia się tkanek,
 • częste otarcia i urazy stref intymnych,
 • zanik podskórnej tkanki tłuszczowej okolic intymnych,

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • nadwrażliwość/alergia na składniki preparatu,
 • infekcje intymne,
 • stany zapalne okolicy zabiegowej.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypełnianie okolic intymnych kwasem hialuronowym boli?

Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w formie kremu modelowanie warg sromowych jest praktycznie bezbolesne.

Jakie dolegliwości mogą pojawić się po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie oraz lekka opuchlizna w miejscu poddanym iniekcji.

Ginekologia estetyczna
Usługa
Cena

Rewitalizacja warg sromowych

1 650 zł - 3 500 zł

Rewitalizacja warg sromowych

1 650 zł - 3 500 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]