Konsultacja implantologiczna

O zabiegu

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która wykorzystując nowoczesne metody leczenia protetyczno-implantologicznego pozwala trwale i skutecznie uzupełnić braki w uzębieniu. Jeśli problem ten dotyczy także Ciebie, to nie zwlekaj. Konsultację implantologiczną warto umówić jak najszybciej, aby nie dopuścić do powikłań związanych z brakiem zębów.

Konsultacja implantologiczna – zakres pomocy

Implant stomatologiczny jest jedną z metod uzupełniania braków zębowych. Rozwiązanie to ma wiele zalet, między innymi naturalny wygląd, dzięki czemu nie ma widocznej różnicy między implantem, a prawdziwym zębem pacjenta.

Podczas pierwszej konsultacji implantologicznej lekarz bada pacjenta, ocenia stan tkanek i ilości kości. Zleca również niezbędne badania, w tym RTG, na podstawie których podejmuje decyzję o możliwości wykonania wsczepu. Następnie udziela pacjentowi informacji o przebiegu zabiegu, rodzaju implantu oraz kosztów i czasu trwania terapii.

Konsultacja implantologiczna – leczenie

Leczenie implantologiczne polega na umieszczeniu w kości szczęki lub w żuchwy małej śruby. Następnie po upływie ok. 3-6 miesięcy tak przygotowana baza gotowa jest do osadzenia korony bądź protezy, w zależności od wcześniej ustalonego planu leczenia. Śruby wykonywane są z tytanu, który jest materiałem bardzo wytrzymałym, a do tego cechuje się wysoką biozgodnością, co pozwala wyeliminować ewentualne powikłania. Śruba po jej wszczepieniu integruje się trwale z kością, dzięki czemu doskonale zastępuje korzenie zębowe.

Uzupełnienie braków zębowych przy pomocy implantów to jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań dla pacjenta. Jeśli higiena jamy ustnej jest utrzymywana na dobrym poziomie, implant służyć będzie przez wiele lat.. Odpowiednio wcześnie zaplanowany wszczep implantu pozwala nie tylko odtworzyć pełne uzębienie, ale również zapobiega wielu powikłaniom. Jednym z nich jest zanik kości w miejscu utraconego zęba. Z czasem również zęby sąsiednie przechylają się, a przeciwstawne wysuwają z zębodołu. Uzupełnienie braków implantami pozwala przywrócić właściwe rysy twarzy pacjenta, zgodnie z anatomicznym ukształtowaniem kości szczęk. Pełne uzębienie to więc nie tylko estetyka uśmiechu ale i harmonijny wygląd twarzy.

Trzeba podkreślić, że implanty w porównaniu z mostami nie osłabiają zębów sąsiadujących. Pozwala to też uniknąć kolejnych powikłań, w tym próchnicy. Implant doskonale imituje naturalny ząb co zwiększa komfort i wygodę pacjenta.

Implantologia
Usługa
Cena

Korona na implancie (porcelanowa, pełnoceramiczna)

od 2956 zł

Korona na implancie (porcelanowa, pełnoceramiczna)

od 2956 zł

Korona tymczasowa na implancie

883 zł

Korona tymczasowa na implancie

883 zł

Podniesienie dna zatoki

3927 zł

Podniesienie dna zatoki

3927 zł

Zdjęcie szwów po implancie

0 zł

Zdjęcie szwów po implancie

0 zł

Implant (Straumann, Astra)

od 3900 zł

Implant (Straumann, Astra)

od 3900 zł

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]