Lifting brwi – zabieg podniesienia brwi

O zabiegu

Chociaż do najpopularniejszych działań chirurgicznych w okolicy oczu należy operacja powiek górnych, czyli blefaroplastyka, coraz większym powodzeniem cieszy się również lifting brwi. Choć taki zabieg również jest wykonywany przez chirurga plastycznego i wymaga wykonania cięcia w rejonie brwi – rekonwalescencja jest nieco łagodniejsza, a efekt estetyczny zdumiewający. Wygląd twarzy staje się wyraźnie młodszy, uniesienie brwi nadaje pogodniejszy wyraz twarzy, a Pacjenci są zadowoleni. Zabieg korekty linii brwi ku górze można połączyć z liftingiem czoła oraz innymi działaniami z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, co pozwala uzyskać w naszej klinice efekty przechodzące najśmielsze oczekiwania.

Co to jest lifting brwi?

Wraz z wiekiem skóra wiotczeje i traci warstwę tłuszczu oraz cennych składników, co jest szczególnie widoczne w okolicy oczu. Aby zniwelować skutki tych procesów, można wykonać różne działania, w tym inwazyjne zabiegi. Jednak zanim przyjdzie czas na najbardziej radykalne metody, takie jak np. plastyka powiek, warto zdecydować się na chirurgiczny lifting brwi. Pozwala na odświeżenie wyglądu i wymodelowanie spojrzenia. Twarz staje się pogodniejsza i młodsza.

Zabieg trwałego podniesienia brwi to brak potrzeby hospitalizacji. Działanie pozwala też zmniejszyć zmarszczki powiek górnych i zredukować nadmiar skóry na ich obszarze. Postępujące procesy starzeniowe i związane z nimi opadnięcie brwi często jest pomijane w działaniach odmładzających. A to właśnie od tego obszaru w naszym wyglądzie bardzo wiele zależy. Właściwe wymodelowanie brwi może odjąć sporo lat. Dlatego lifting opadających brwi to jeden z podstawowych zabiegów, który warto wykonać jako trwałe działanie odmładzające.

Na czym polega zabieg podniesienia brwi?

W klinice Estell w Warszawie każdy lifting poprzedza konsultacja ze specjalistą. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i rozpoczyna się od wykonania nacięcia w okolicy skroniowej na linii włosów. Następnie chirurg przeprowadza podniesienie bocznej części brwi ku górze. Następuje też podniesienie linii brwi i podszycie dolnej części skóry w tym miejscu do okostnej, powyżej brzegu oczodołu. W kolejnym etapie lekarz zakłada szwy. Czas trwania zabiegu wynosi od 60 do 120 minut.

Ryzyko powikłań po zabiegu jest minimalne. Tuż po wykonaniu i w okresie rekonwalescencji Pacjentowi może towarzyszyć obrzęk oraz zasinienie skóry. Niewątpliwą zaletą liftingu powiek jest jednak brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do pełni zdrowia. Brwi goją się bardzo szybko. Opatrunek i szwy zdejmuje się już 7 dni po zabiegu. Natomiast w okresie rekonwalescencji blizna jest trudna do dostrzeżenia, a po tym okresie wręcz niezauważalna.

Efekty zabiegu liftingu brwi

Zabieg liftingu brwi w klinice Estell w Warszawie pozwala uzyskać długotrwały i w znacznym stopniu podobny efekt do plastyki powiek górnych i innych inwazyjnych oraz zaawansowanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Spojrzenie wydaje się znacznie młodsze, a oczy większe. To działanie, które doskonale sprawdzi się u osób, które nie chcą jeszcze korzystać z najbardziej zaawansowanych metod.  Zabieg podniesienia brwi pozwala też znacznie odmłodzić wygląd twarzy i sprawić, że spojrzenie będzie bardziej pogodne i „otwarte”.

Wskazania

 • asymetria brwi,
 • opadanie tkanek nadoczodołowych,
 • pochmurny wyraz twarzy,
 • zmiany starzeniowe twarzy,
 • obniżenie położenia brwi.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie,
 • choroby przewlekłe,
 • choroby układu krążenia,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonności do bliznowacenia,
 • cukrzyca,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze.

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega lifting brwi?

Uniesienie brwi polega na wykonaniu odpowiednich nacięć zarówno skóry brwi, jak i skroni na linii włosów w celu wymodelowania pożądanego kształtu. Dzięki zabiegowi spojrzenie jest wyraźnie młodsze i bardziej pogodne.

Czy lifting brwi boli?

Zabieg uniesienia brwi wykonuje się w znieczuleniu, dlatego to działanie bezbolesne. Sam okres po zabiegu również nie jest uciążliwy, blizny są niemal niewidoczne, a miejsce ingerencji bardzo szybko się goi.

Chirurgia plastyczna
Usługa
Cena

Brow lift - Chirurgiczny lifting brwi

3 000 zł/5 500 zł

Brow lift - Chirurgiczny lifting brwi

3 000 zł/5 500 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]