Diodowy laser do epilacji – epilacja laserowa

O zabiegu

Nadmierne owłosienie oraz uciążliwe metody usuwania włosów, które i tak odrastają w okresie od kilku dni do kilku tygodni po zabiegu to już przeszłość. Dziś można trwale usunąć owłosienie dowolnie wybranej partii ciała za pomocą innowacyjnego urządzenia, jakim jest diodowy laser do epilacji, którym dysponujemy w klinice Estell w Warszawie. 

Precyzyjna wiązka światła niszczy cebulkę włosa, dzięki czemu depilacja diodowym laserem do epilacji jest niezwykle skuteczna. Podczas wykonywanego zabiegu pacjent nie odczuwa bólu – zapobiega temu wydajny system chłodzenia urządzenia. 

Czym jest diodowy laser do epilacji?

Diodowy laser do epilacji to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje technologię diodową. Metoda oferuje trwałe efekty usuwania owłosienia. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli procesu, w którym energia świetlna emitowana przez laser jest absorbowana przez melaninę, pigment występujący we włosach. W wyniku tego procesu ciepło emitowane przez urządzenie jest przekazywane do mieszka włosowego, co powoduje jego zniszczenie i uniemożliwia ponowny wzrost włosa.

Diodowy laser do epilacji oferuje wiele zalet w porównaniu do innych metod depilacji, takich jak tradycyjna pęseta, maszynka do golenia, depilator czy wosk. Dzięki temu, że diodowy laser do epilacji bezbłędnie identyfikuje fototyp skóry, a światło lasera dostosowane do karnacji „wychwytywane” jest przez cebulkę włosa, laserowe usuwanie  niechcianego owłosienia za jego pomocą jest szybkie i skuteczne (eliminacji podlegają nawet jasne włosy, choć efekt może nie być tak spektakularny, jak przy ciemnych).

Diodowy laser do epilacji zapewnia mniejsze ryzyko powikłań skórnych, a także mniej bólu i dyskomfortu podczas zabiegu w stosunku do takich metod usuwania owłosienia jak depilacja czy wosk. Ponadto, dzięki specjalnej technologii, skóra pacjenta jest ochładzana przed i po emisji wiązki lasera, co zwiększa komfort  i minimalizuje ryzyko oparzeń. Urządzenie doskonale sprawdza się w przypadku depilacji bikini, pach, nóg czy pleców, ale także innych obszarów ciała.

Jak przebiega depilacja laserowa diodowym laserem do epilacji?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zabiegu, ważne jest omówienie go z lekarzem oraz odbycie konsultacji, żeby określić, czy jest to odpowiednia metoda depilacji, a także omówić efekty, jakich można się spodziewać w związku z zabiegiem. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań – można wykonać zabieg natychmiast, nie są potrzebne do tego celu żadne specjalne przygotowania. O ile np. przy woskowaniu kosmetolog zaleca na tydzień przed zabiegiem nie usuwać włosów z partii ciała, która ma zostać poddana zabiegowi, o tyle w przypadku lasera długość włosa nie ma znaczenia – laser diodowy usuwa włosy będące w fazie anagenu (wzrostu). Przed wykonaniem zabiegu należy zgolić włosy z wybranej partii ciała, pozostawiając niewielki fragment pozwalający na dobór właściwej wiązki.

Laserowe usuwanie włosów diodowym laserem do epilacji rozpoczyna się od pomiaru poziomu melaniny w skórze pacjenta (zawartość pigmentu zależy od koloru skóry, co uwzględnia urządzenie) . W ten sposób dopasowuje się odpowiednie parametry lasera. Żeby zapewnić maksymalną skuteczność i komfort zabiegu, diodowy laser do epilacji wykorzystuje dwie innowacyjne technologie: pozwala na ponowne wykorzystanie światła odbitego od skóry, dzięki czemu czas trwania zabiegu jest skrócony oraz umożliwia chłodzenie skóry przed, w trakcie i po emisji światła, co minimalizuje dyskomfort pacjenta.

Żeby zapewnić jak największą skuteczność, zabieg jest wykonywany przy użyciu głowicy dopasowanej do danego obszaru ciała – depilacja laserowa nóg wymaga większej głowicy niż np. zabieg usunięcia owłosienia z linii bikini czy depilacja laserowa twarzy.

Diodowy laser do epilacji – zalecenia po zabiegu usunięcia zbędnego owłosienia

Laserowa depilacja włosów przy użyciu diodowego laseru do epilacji jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie powoduje skutków ubocznych. Nie wymaga także stosowania żadnych farmaceutyków czy naturalnych sposobów przyspieszających powrót skóry do normalnego stanu.  Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest niewielkie zaczerwienienie skóry, które mija samoistnie po kilku dniach. W tym okresie nie narażaj jednak miejsc poddanych zabiegowi  na podrażnienia – nie opalaj się i nie stosuj gorących kąpieli. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej należy unikać również sauny.

Zabieg depilacji laserowej diodowym laserem do epilacji – efekty

Żeby uzyskać rezultaty depilacji wiązką światła diodowego lasera do epilacji w postaci idealnie gładkiej skóry, wymagana jest kilkukrotna wizyta w klinice Estell w Warszawie. Włosy w obszarach poddawanych zabiegowi, podobnie jak wszystkie inne włosy na całym ciele znajdują się w różnych fazach wzrostu, dlatego podczas jednego zabiegu nie da się skutecznie przeprowadzić depilacji laserem. W trakcie pierwszej wizyty w naszych gabinetach usuwa się zwykle około 30% zbędnego owłosienia. Żeby usunąć wszystkie niechciane włosy, zalecana jest seria zabiegów: 4 do 6 wizyt w odstępach co 4-8 tygodni. Wówczas widoczne są ostateczne efekty depilacji laserowej diodowym laserem do epilacji.

Czy laser diodowy laser do epilacji trwale usuwa zbędne owłosienie? Co z wrastającymi włosami?

W przypadku klasycznych metod depilacji, uciążliwe bywają wrastające włosy – zwłaszcza w delikatnych obszarach takich jak pachy czy bikini głębokie. Usunięcie niechcianego owłosienia diodowym laserem do epilacji eliminuje ten problem, ponieważ po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów włosy po prostu przestają odrastać.

Wskazania

 • usuwanie niechcianych włosków z twarzy,
 • regulacja baczków i brody,
 • depilacja okolic bikini,
 • regulacja brwi,
 • usuwanie włosów z brzucha i klatki piersiowej,
 • depilowanie rąk oraz nóg,
 • trwała depilacja pach,
 • usuwanie owłosienia z pleców i pośladków.

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • świeża opalenizna,
 • padaczka,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • infekcje skórne, przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegu,
 • przyjmowanie niektórych leków (retinoidów, leków fotouczulających, obniżających krzepliwość krwi),
 • niedawno przebyte operacje,
 • obecność rozrusznika serca.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena depilacji diodowym laserem do epilacji?

Cena zabiegu zależy od obszaru ciała poddawanego depilacji, Jednak koszt całego pakietu zabiegów będzie uzależniony także od liczby wizyt niezbędnych dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Ile kosztuje depilacja laserowa diodowym laserem do epilacji?

Cennik  laserowego usuwania owłosienia za pomocą diodowego lasera do epilacji w klinice Estell jest precyzyjnie określony, a koszt pojedynczego zabiegu zależy od miejsca, w którym przeprowadzana jest depilacja za pomocą lasera diodowego.

Epilacja laserowa
Usługa
Cena

Laserowe usuwanie owłosienia laserem diodowym

275 zł - 650 zł

Laserowe usuwanie owłosienia laserem diodowym

275 zł - 650 zł
Kosmetologia hi-tech ciało
Usługa
Cena

Laserowe usuwanie owłosienia laserem diodowym

275 zł - 650 zł

Laserowe usuwanie owłosienia laserem diodowym

275 zł - 650 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]