Biostymulator z kwasem polimlekowym – zabieg odmładzający i regeneracyjny

O zabiegu

Biostymulator z kwasem polimlekowym to bisotymulator tkankowy, preparat opracowany w celu redukcji procesów starzenia się skóry. Nazwa używana jest także dla określenia zabiegu medycyny estetycznej z użyciem tego produktu. Wykonywany w klinice Estell zabieg z wykorzystaniem biostymulatora z kwasem polimlekowym modeluje twarz, uzupełnia ubytki tkanki podskórnej w okolicy skroniowej, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, wygładza inne zmarszczki, w szczególności te w okolicy ust i nosa. Sprawia, że skóra staje się jędrna, elastyczna i napięta.

Czym jest biostymulator z kwasem polimlekowym? Dobroczynny kwas polimlekowy

Biostymulator z kwasem polimlekowym to stymulator tkankowy, preparat stosowany w medycynie estetycznej do wypełniania ubytków objętościowych w skórze, w szczególności w obszarze twarzy. Składnikiem aktywnym biostymulatora z kwasem polimlekowym jest kwas L-polimlekowy, który działa stymulująco na tkankę łączną, pobudzając ją do produkcji nowego kolagenu. Substancja jest rozmieszczana w tkance podskórnej w postaci zastrzyków. W przeciwieństwie do klasycznych wypełniaczy, które działają jedynie poprzez wypełnienie ubytku, biostymulator z kwasem polimlekowym działa stymulująco na tkankę, pobudzając ją do syntezy kolagenu, dzięki czemu efekt utrzymuje się dłużej.

Jak działa biostymulator z kwasem polimlekowym?

Biostymulator z kwasem polimlekowym działa głównie poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu przez tkankę łączną. Kolagen jest białkiem strukturalnym, które nadaje skórze elastyczność i jędrność. Z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie spada, co prowadzi do utraty sprężystości skóry oraz pojawiania się zmarszczek i ubytków w tkance podskórnej.

W pierwszym etapie po wykonaniu procedury widoczny jest efekt zabiegu w postaci wypełnienia. Kolejno następuje wchłonięcie przez organizm wody, którą zawiera preparat, co daje rezultat pozornego wycofania korzystnych skutków zabiegu. Dzięki zawartości kwasu polimlekowego, w ostatnim etapie biostymulator z kwasem polimlekowym stymuluje fibroblasty – komórki w tkance łącznej, które są odpowiedzialne za wytwarzanie elastyny, kwasu hialuronowego, a także kluczową w tym przypadku produkcję kolagenu.

Po wstrzyknięciu do tkanki podskórnej, kwas polimlekowy powoduje lekkie podrażnienie tkanek, co z kolei pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. W ten sposób biostymulator z kwasem polimlekowym stymuluje skórę do podjęcia naturalnych procesów produkcji włókien kolagenowych. Ten proces daje naturalny efekt w postaci poprawy owalu twarzy, zwiększenia objętości tkanek, wypełnienia bruzd i zmarszczek oraz niwelacji pozostałych oznak starzenia.

Biostymulator z kwasem polimlekowym – przebieg zabiegu

Procedurę podania biostymulatora z kwasem polimlekowym zawsze poprzedza konsultacja medyczna, podczas której lekarz wyklucza przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, ustala z pacjentem jego szczegóły oraz wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z dwuetapowym działaniem produktu stymulującego produkcję kolagenu wskutek działania kwasu polimlekowego.

Biostymulator z kwasem polimlekowym podawany jest w postaci iniekcji bardzo cienkimi igłami w określone partie twarzy. Po wstrzyknięciu substancji lekarz może masować miejsce aplikacji w celu dokładnego rozprowadzenia stymulatora. 

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu podania substancji aktywnej pojawia się zaczerwienienie, a także niekiedy obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu. W tym czasie trzeba się wstrzymać od gorących kąpieli, a także nie należy korzystać z sauny. Ze względu na specyficzne działanie produktu, który docelowo opiera się nie na efekcie wypełnienia, lecz pobudzenia skóry do samodzielnej produkcji kolagenu, zalecane są częste masaże obszarów poddanych procedurze w celu lepszego rozprowadzenia kwasu w tkankach podskórnych. Ważną kwestią jest również rezygnacja na okres nawet kilku miesięcy z naświetlania promieniowaniem UV – należy unikać ekspozycji na słońce oraz zrezygnować z solarium.

Warto podkreślić, że choć lifting za pomocą biostymulatora z kwasem polimlekowym pozwala odmłodzić twarz na długo, to jednak zwykle daje najtrwalsze efekty po wykonaniu od 2 do 4 zabiegów w odstępach sześciotygodniowych. Ostateczny rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od przeprowadzenia procedury. Częstotliwość zabiegów powtórzeniowych oscyluje od około 25 miesięcy do nawet 3 lat.

Biostymulator z kwasem polimlekowym – potencjalne działania niepożądane

Zabieg z wykorzystaniem biostymulatora z kwasem polimlekowym należy do procedur mało inwazyjnych. Nakłucia niezbędne podczas jego wykonania są nieznaczne, a skutki w postaci zaczerwienienia czy obrzęku ustępują w krótkim czasie. Niekiedy kwas polimlekowy zawarty w preparacie powoduje powstawanie grudek podskórnych w miejscu aplikacji. Te jednak również znikają samoistnie.

Wskazania

 • Zmarszczki i bruzdy,
 • poprawa napięcia skóry,
 • niska jakość skóry,
 • korekcja owalu twarzy,
 • ubytki tkanki podskórnej,
 • lipoatrofia.

Przeciwwskazania

 • Infekcje skóry w obszarze zabiegu,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • tendencje do tworzenia bliznowców,
 • stosowanie niektórych leków, np. przeciwzakrzepowych i niesteroidowych przeciwzapalnych.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg z wykorzystaniem biostymulatora z kwasem polimlekowym jest skuteczny?

Zaawansowany, stosowany w medycynie estetycznej preparat stymulujący proces syntezy kolagenu biostymulatora z kwasem polimlekowym uznawany jest obecnie za jeden z najbardziej efektywnych produktów pobudzających fibroblasty (komórki odpowiedzialne za produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny) do działania. Jego skuteczność tkwi nie w procesie wypełniania tkanek, lecz ich biostymulacji do syntezy.

Dlaczego efekt zabiegu z wykorzystaniem biostymulatora z kwasem polimlekowym nie jest natychmiastowy?

Biostymulator z kwasem polimlekowym wykorzystuje działanie cząsteczek kwasu polimlekowego, który działa pobudzająco dla komórek produkujących kolagen. Cały proces odbudowy włókien wymaga czasu.

Biostymulatory
Usługa
Cena

Biostymulator z kwasem poli d,l mlekowy

2 600 zł

Biostymulator z kwasem poli d,l mlekowy

2 600 zł

Biostymulator z kwasem polimlekowym- zabieg odmładzający i regeneracyjny

2 600 zl

Biostymulator z kwasem polimlekowym- zabieg odmładzający i regeneracyjny

2 600 zl

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]