Talia osy – czy da się ją uzyskać bez diety i żmudnych ćwiczeń?

2 min
20/12/2021

Tak zwana talia osy to marzenie wielu kobiet. Bardzo szczupła, wąska talia wraz z szerokimi biodrami oraz dużym biustem tworzy bowiem sylwetkę klepsydry, uznawaną za najseksowniejszą i najbardziej pociągającą. Niestety, nie każda kobieta otrzymuje talię osy w darze od matki natury – często trzeba ją wypracować prawidłową dietą, aktywnością fizyczną oraz… zabiegami medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

Talia osy to od wieków wyznacznik kobiecości – w połączeniu z obfitym biustem oraz szerokimi, krągłymi biodrami tworzy pożądaną przez wiele kobiet sylwetkę klepsydry, bardzo seksowną i pociągającą. Tak naprawdę jednak w naturalny sposób idealnie szczupłą talią obdarzonych jest niewiele pań. Przed wiekami efekt taki uzyskiwano m.in. poprzez noszenie ekstremalnie ciasnych, sznurowanych gorsetów, które co prawda w pożądany sposób modelowały sylwetkę, ale również niejednokrotnie deformowały ją, utrudniały normalne oddychanie i były przyczyną niezliczonych zasłabnięć i omdleń.

Współcześnie stosuje się inne sposoby na talię osy. Nie są one może tak niewygodne jak gorsety, ale nie należą do łatwych. W celu wyszczuplenia talii wdraża się przede wszystkim odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną, choć niekiedy nie pomaga nawet to i wówczas należy się wspomóc zabiegami medycyny estetycznej.

Jak mieć talię osy? Zasady zdrowej diety

Sprawdzony sposób na talię osy to prawidłowa, zbilansowana dieta, bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze i minerały, ale jednocześnie uwzględniająca zasady, które zmniejszają ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy talii. Jakie to zasady? Sprawdźmy:

 1. Jedzenie 4-5 niewielkich posiłków dziennie zamiast 2-3 obfitych.
 2. Włączenie do diety jak największej ilości warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych oraz tłuszczu pochodzenia roślinnego.
 3. Wyeliminowanie z diety słodyczy, fast foodów, produktów wysoko przetworzonych oraz tłuszczów typu trans.
 4. Picie co najmniej 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie.

Ćwiczenia na talię osy

Talii osy nie da się osiągnąć bez aktywności fizycznej. Powinien to być trening regularny, o umiarkowanej aktywności, ogólnorozwojowy, uwzględniający ćwiczenia kardio oraz umożliwiające wymodelowanie okolic talii. Zalicza się do nich:

 • brzuszki tradycyjne i skośne,
 • nożyce w pozycji leżącej,
 • wymachy nóg w pozycji leżącej,
 • kręcenie hula-hoopem.

Oczywiście należy mieć świadomość, że nawet przy stosowaniu idealnie zdrowej diety oraz codziennych ćwiczeń nie da się uzyskać efektu w postaci talii osy w tydzień. Jest to proces długotrwały, wymagający systematyczności oraz cierpliwości, a czasem także… pomocy specjalistów. Często bowiem bywa tak, że mimo przestrzegania diety tłuszczyk z okolic talii nie chce zniknąć, a sylwetce sporo brakuje do doskonałości. Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Jak uzyskać talię osy? Zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej, zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową i drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym

W klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie wykonywane są rozmaite zabiegi, które dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń i technologii pozwalają wymodelować newralgiczne okolice talii, pozbyć się niechcianego tłuszczyku, obkurczyć skórę i uzyskać efekt perfekcyjnej talii osy:

 • Zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej – jest to platforma, która wykorzystuje właściwości skoncentrowanej energii cieplnej o częstotliwości radiowej. Kierowana w konkretne obszary ciała – m.in. w okolice talii i brzucha – energia cieplna pobudza produkcję nowego kolagenu, poprawiając kształt ciała, naprężając skórę oraz modelując sylwetkę. Efekty to wyszczuplona talia, redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów raz w tygodniu.
 • Zimne fale redukujące tkankę tłuszczową – w przypadku tego urządzenia wykorzystuje się innowacyjną technologię zimnych mikrofali. Są one kierowane w okolice talii, gdzie działają na membranę komórek tłuszczowych, prowadząc do ich rozbicia oraz usunięcia z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezpieczny, a od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności. W zależności od indywidualnych potrzeb może zostać wykonanych od 4 do 6 zabiegów w 2-3-tygodniowych odstępach.
 • Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym – opiera się na opatentowanej technice pracy na tkance łącznej. Urządzenie jest wyposażone w mechaniczne głowice masujące z rolkami posiadającymi liczne zasysające skórę mikrootwory. Dzięki działaniu podciśnienia tworzone jest zjawisko multimikrostymulacji, wpływającej na każdy milimetr skóry, ale bez jej uszkadzania i rozciągania. Daje to efekty w postaci redukcji nawet głęboko zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, ujędrnienia skóry, regeneracji ciała i wymodelowania sylwetki. Aby osiągnąć spektakularne rezultaty, należy wykonać serię od 12 do 16 zabiegów 2-3 razy w tygodniu lub codziennie.

Zapraszamy na konsultacje do kliniki Estell – nasi specjaliści podpowiedzą, jaki zabieg wykonać, by uzyskać spektakularny efekt talii osy!