Zabiegi na bazie produktów marki Dermaquest

O zabiegu

Dermaquest to amerykańska marka obecna na rynku od 1999 r., znana na całym świecie z profesjonalnych preparatów bazujących na składnikach aktywnych o wysokiej koncentracji. Formuła produktów pochodzących z laboratoriów Dermaquest jest oparta nie tylko na silnie skoncentrowanych substancjach, ale także wolna od parabenów i dodatków zapachowych. W warszawskiej klinice Estell polecamy naszym pacjentom w szczególności terapeutyczny zabieg dyniowy wykorzystujący bogactwo składników roślinnych pochodzących z miąższu dyni.

Dlaczego marka Dermaquest?

Jednym z przełomowych momentów w dziedzinie medycyny antystarzeniowej anti-aging było odkrycie korzystnych właściwości komórek macierzystych i potwierdzenie ich głęboko regeneracyjnego działania. Marka Dermaquest jest pionierem i współtwórcą w stosowaniu komórek macierzystych pochodzenia roślinnego zawartych w formułach preparatów medycznych i kosmetycznych w połączeniu z liposomami oraz ekstraktami roślin. Poza tym Dermaquest wprowadził do swoich produktów formuły liposomowe z neuropeptydami i peptydami biomimetycznymi. O ile peptydy biomimetyczne odpowiadają za doskonałe efekty w walce z oznakami starzenia, o tyle działanie neuropeptyd jest jeszcze bardziej spektakularne. Te związki chemiczne, występujące naturalnie w organizmie, wykazują działanie zbliżone do działania toksyny botulinowej, przez co dają świetne efekty w niwelowaniu zmarszczek i odmładzaniu skóry.  Antystarzeniowe, ale także przeciwtrądzikowe terapie skóry Dermaquest wykorzystują czysty retinol, który zresztą jest składnikiem innowacyjnych, unikalnych preparatów łączących w sobie działanie witaminy A z liposomami, komórkami macierzystymi, witaminą C oraz wysoce efektywnym kwasem ferulowym. Kwas ferulowy zawarty jest w niektórych roślinach i m.in. pomaga w poprawie kondycji skóry, hamując działanie enzymów, które niszczą kolagen i elastynę. Stosuje się go w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik i łuszczyca, a występując jako składnik profesjonalnych produktów stosowanych w medycynie estetycznej oraz kosmetyków Dermaquest. Kwas felurowy stabilizuje substancje aktywne, wzmacnia ich działanie oraz  pełni rolę naturalnego filtra UV. Warto podkreślić, że produkty Dermaquest nie są testowane na zwierzętach.

Terapeutyczny zabieg dyniowy z aktywnym retinolem – na czym polega?

Terapeutyczny zabieg dyniowy to program całoroczny, oparty na produktach Dermaquest, które nie zawierają parabenów i substancji zapachowych, tym samym niwelując ryzyko podrażnienia i reakcji alergicznych. Stosowane w medycznych zabiegach związanych z pielęgnacją skóry trądzikowej, dermokosmetyki Dermaquest produkowane są w USA i testowane we własnych laboratoriach marki. 

Zabieg dyniowy przeznaczony jest dla skóry tłustej i mieszanej, z problemami krostek, grudek czy rozszerzonych porów. Stosowane podczas zabiegu produkty bazują na naturalnym miąższu z dyni, który jest źródłem witamin C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ dyni jest bogaty w łatwo przenikający przez naskórek beta-karoten, który przekształca się w odgrywający ogromną rolę w medycynie regeneracyjnej kwas retinowy, czyli najbardziej aktywną formę witaminy A. Stosowane podczas zabiegu preparaty mają również właściwości antyoksydacyjne oraz zawierają w odpowiednio wysokim stężeniu kwas migdałowy i salicylowy, jak również dobroczynne probiotyki w postaci enzymów otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Oczywiście jako pionier i współtwórca przełomowego stosowania roślinnych komórek macierzystych, Dermaquest dostarcza w produktach przeznaczonych do zabiegu dyniowego terapeutycznego, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego.

Przebieg zabiegu dyniowego

 1. Dokładne oczyszczenie skóry.
 2. Nałożenie bogatej w probiotyki maski dyniowej o działaniu antyoksydacyjnym i antybakteryjnym.
 3. Nałożenie maski na bazie glinki oraz substancji seboregulujących i przeciwzapalnych, oraz oczyszczenie cery z zaskórników i treści ropnej. Maska ma właściwości silnie rozjaśniające skórę i obkurcza ujścia gruczołów łojowych, zapobiegając powstawaniu stanów zapalnych.
 4. Aplikacja serum zawierającego składniki aktywne – na tym etapie następuje wypełnienie i wygładzenie zmarszczek. Serum daje efekt liftingu oraz silnie nawilża skórę.
 5. Nałożenie kremu bogatego w substancje aktywne, działającego rozjaśniająco, przeciwstarzeniowo oraz uszczelniająco na naczynia krwionośne.
 6. Nałożenie kremu bazującego na tlenku cynku – regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia i ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB.

Efektywny i skuteczny zabieg dyniowy Dermaquest

Jednym z najbardziej pożądanych efektów w przypadku skóry skłonnej do wyprysków, grudkowatej i z rozszerzonymi porami, jest eliminacja zaskórników i krostek, a także ograniczenie zmian ropnych. Dzięki synergii działania preparatów Dermaquest podczas serii zabiegów udaje się uregulować pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu następuje widoczne zmniejszenie natężenia łojotoku i redukcja ognisk zapalnych. Dzięki działaniu wysokoefektywnych komórek macierzystych oraz niacynamidu, skóra jest rozjaśniona, widocznie wygładzona oraz doskonale nawilżona.

Wskazania

 • Łojotok,
 • skóra mieszana i tłusta, silnie zanieczyszczona,
 • krostki, grudki, zaskórniki,
 • rozszerzone pory,
 • skóra z tendencją do przebarwień pozapalnych.

Przeciwwskazania

 • Skóra wrażliwa,
 • alergia na retinol i kwas acetylosalicylowy.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób komórki macierzyste w produktach Dermaquest zwiększają ich efektywność?

Zastosowanie roślinnych komórek macierzystych w formie liposomów i  ekstraktów roślinnych jest jednym z pionierskich zastosowań Dermaquest. Kombinacja roślinnych komórek macierzystych z liposomami, czyli małymi pęcherzykami z fosfolipidów, pozwala na dostarczenie składników aktywnych do wnętrza komórek skóry, co zwiększa ich skuteczność i głębokość działania. Ekstrakty roślinne wzmacniają dodatkowo efekt działania komórek macierzystych.

Kosmetologia manulana
Usługa
Cena

Zabiegi kosmetyczne PRO XN

480 zł - 570 zł

Zabiegi kosmetyczne PRO XN

480 zł - 570 zł

Zabiegi kosmetyczne Dermaquest

480 zł

Zabiegi kosmetyczne Dermaquest

480 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]