Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową – redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

O zabiegu

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową to nieinwazyjny zabieg przeprowadzany w klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie, dzięki któremu uzyskasz spektakularne efekty, pozbywając się opornej tkanki tłuszczowej oraz znacząco redukując cellulit.

Stosowane w procedurze urządzenie wykorzystuje fale radiowe o specjalnie dobranej częstotliwości, które niszczą membrany komórek tłuszczowych, prowadzą do obkurczania rozciągniętych włókien kolagenowych i pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu zabieg pozwala nie tylko wyszczuplić sylwetkę, ale także wymodelować newralgiczne partie ciała i polepszyć wygląd skóry.

Czym są zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową?

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową to nowoczesna metoda, która wykorzystuje fale radiowe do redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry i modelowania sylwetki. Zabieg  jest wykonywany przy użyciu urządzenia, które emituje fale radiowe o określonej częstotliwości. Działa na zasadzie podgrzewania tkanek podskórnych, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu tkanka tłuszczowa ulega degradacji, a skóra staje się bardziej napięta – jej niedoskonałości redukowane są w znacznym stopniu.

Innowacyjna technologia zimnych mikrofal redukujących tkankę tłuszczową może być stosowana do redukcji nadmiarowych komórek tłuszczowych w różnych obszarach ciała: w obrębie twarzy (np. podbródek), ale także ramion, pleców, pośladków, kolan, ud, brzucha czy tzw. boczków. Urządzenie działa precyzyjnie: trafia prosto w komórki tłuszczu nie doprowadzając do uszkodzenia okolicznych tkanek.

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową – przebieg zabiegu

Choć urządzenie wykorzystujące zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową jest całkowicie bezpieczne, to jednak każdy zabieg poprzedzony jest w Warszawskiej klinice Estell konsultacją ze specjalistą. Podczas rozmowy z pacjentem lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury, a także przedstawia możliwości i oczekiwane efekty zabiegu zimnymi mikrofalami redukującymi tkankę tłuszczową. Pacjent może zostać poddany działaniu urządzenia natychmiast po pozytywnej kwalifikacji – zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.

Bezpośrednio przed zabiegiem na skórę nakładana jest warstwa żelu, a następnie do miejsc objętych procedurą zostaje przyłożona odpowiednia końcówka. Urządzenie wyposażone jest w głowicę emitującą fale docierające do głębokich warstw tkanki tłuszczowej oraz w tzw. głowicę płytkiego działania, która doskonale radzi sobie ze skutecznym rozbijaniem cellulitu.

Choć mikrofale emitowane przez technologię zimnych mikrofal redukujących tkankę tłuszczową mają niską częstotliwość i są zaliczane do zimnych, należy mieć na uwadze, że ich temperatura jest niewysoka jedynie w porównaniu z innymi falami radiowymi. W odniesieniu do ludzkich tkanek jest na tyle wysoka, że wyraźnie zauważalna. Dlatego podczas procedury medycznej pacjent odczuwa intensywne ciepło, które jednak dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia kontaktowego nie powoduje nieprzyjemnych doznań, a sam zabieg jest bezbolesny.

W zależności od objętego nim obszaru, procedura trwa od 40 do 120 minut.

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową – zalecenia po zabiegu

Po poddaniu się działaniu zimnych mikrofal redukujących tkankę tłuszczową nie jest konieczna szczególna rekonwalescencja, a pacjenci mogą bezpośrednio po zabiegu wrócić do codziennej aktywności. Przez około 2-3 tygodnie wskazane jest stosowanie lekkostrawnej diety i przyjmowanie większych niż zwykle ilości wody. Ma to na celu usprawnienie procesu eliminacji z organizmu zniszczonych komórek tłuszczowych. Warto podkreślić, że fale radiowe nie przerywają ciągłości skóry, lecz przez jej warstwy trafiają  do podskórnej tkanki tłuszczowej, a także jej głębszych warstw. Zniszczone komórki tłuszczowe pozostają w miejscu, którym się znajdowały wcześniej i muszą zostać usunięte.

Poza lekkostrawną, obfitującą w wodę dietą, należy również przez 2-3 dni po zabiegu powstrzymywać się od gorących kąpieli, opalania się oraz korzystania z sauny.

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową – efekty zabiegu

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową, działając precyzyjnie, pozwala na zredukowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, wygładzenie skóry i poprawę jej jędrności w miejscach poddanych procedurze. Choć efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, to jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii od 4 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 2-3 tygodni.

Wskazania

 • nagromadzona miejscowo tkanka tłuszczowa,
 • zaawansowany cellulit, zarówno tłuszczowy, wodny, jak i włóknisty,
 • wiotka skóra wymagająca ujędrnienia, niezależnie od miejsca na ciele.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • wszczepione urządzenia elektroniczne,
 • choroby serca,
 • niektóre schorzenia neurologiczne,
 • epilepsja,
 • nieuregulowane choroby tarczycy oraz cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • gorączka,
 • infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • rany i owrzodzenia w obszarze poddawanym zabiegowi,
 • metalowe implanty w obszarze poddawanym zabiegowi.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg zimnymi mikrofalami redukującymi tkankę tłuszczową jest skuteczny?

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Jak w przypadku innych procedur, również i przy stosowaniu tego urządzenia na ostateczny efekt wpływa wiele czynników jednostkowych (wiek pacjenta, kondycja organizmu, stopień zaawansowania zmian), jednak doskonale radzi sobie w większości wypadków zarówno z cellulitem, jak i głębszymi warstwami tkanki tłuszczowej.

Czy zabieg zimnymi mikrofalami redukującymi tkankę tłuszczową jest bolesny?

Nie. Fale emitowane przez technologię zimnych mikrofal redukujących tkankę tłuszczową wywołują przyjemne, choć dość intensywne ciepło, a tkanki pacjenta są zabezpieczone przed przegrzaniem dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia.

Kosmetologia hi-tech ciało
Usługa
Cena

Redukcja tanki tłuszczowej przy użyciu zimnych mikrofal

900 zł - 1 800 zł

Redukcja tanki tłuszczowej przy użyciu zimnych mikrofal

900 zł - 1 800 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]