Konsultacja protetyczna

O zabiegu

Braki w uzębieniu to duży problem, nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Wpływa bowiem m.in. negatywnie na prawidłowe funkcje żucia czy rysy twarzy. Na szczęście gdy zmagasz się z problemem braków w uzębieniu lub gdy ząb jest tak mocno zniszczony, że nie ma możliwości leczenia w ramach stomatologii zachowawczej, to z pomocą przychodzi protetyka.

Konsultacja protetyczna – zakres pomocy

Protetyk zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych i odtworzeniem prawidłowej ich funkcji. Nie ma znaczenia czy brakuje Ci jednego zęba czy kilku, specjalista pomoże dopasować odpowiednie rozwiązanie, abyś mógł cieszyć się pełnym i zdrowym uśmiechem. Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która dzięki nowoczesnym technologiom dynamicznie się rozwija, proponując pacjentom coraz to lepsze i naturalnie wyglądające rozwiązania .

Odbudowa uzębienia ważna jest nie tylko ze względów estetycznych. Uzupełnienie braków przywraca właściwe, fizjologiczne funkcje żucia, ale także zapobiega wadom zgryzu czy zaburzeniom w wyglądzie twarzy. Brak nawet jednego zęba sprawia, że inne mogą się przesuwać, stąd tak ważne jest, aby nie odkładać leczenia protetycznego.

Z konsultacji protetycznej warto skorzystać możliwie jak najszybciej w przypadku utraty zęba, np. w wyniku urazu. Brak zęba powoduje, że jego funkcję muszą przejąć zęby sąsiadujące, co oznacza ich dodatkowe, nadmierne obciążenie. Ponadto w miejscu braku, postępuje zanik kości- co w przypadku zdecydowania się na wszczep implantu ma ogromne znaczenie. Im szybciej podejmiemy decyzję o uzupełnieniu braku tym lepiej.

Kiedy dojdzie do ukruszenia lub złamania zęba, również konieczne jest odwiedzenie protetyka. Zaproponuje on odpowiednie dla sytuacji rozwiązanie, np. odbudowę estetyczną kompozytem, lub trwalsze- koronę lub licówkę pełnoceramiczną..

Konsultacja protetyczna leczenie

Ciągły rozwój technologii wykorzystywanych w stomatologii, pozwala na dopasowanie metody leczenia dla każdego problemu z jakim zgłasza się pacjent protetyczny. Istnieją uzupełnienia stałe (np. korony, mosty) oraz ruchome (protezy).

Stałe uzupełnienia są montowane w jamie ustnej na stałe. Wykorzystuje się tu specjalne cementy. Stałe wypełnienia protetyczne to dla pacjentów ogromny komfort i wygoda użytkowania. W ramach stałych uzupełnień protetycznych wykorzystywane są: korony, mosty, licówki, nakładki oraz wkłady koronowo-korzeniowe.

Drugim wariantem są protetyczne uzupełnienia ruchome, wśród których najczęściej wykorzystywane są protezy szkieletowe. Znajdują one duże zastosowanie u pacjentów, u których ze względu na duże braki zębowe nie ma możliwości wykonania mostu protetycznego. Całkowite protezy ruchome wykorzystywane są w leczeniu u osób, które całkowicie utraciły swoje uzębienie.

Metoda leczenia zawsze dobierana jest w sposób indywidualny, w zależności od warunków kostnych, stanu zdrowia pozostałych zębów czy kosztów dla pacjenta. Każde uzupełnienie protetyczne poprzedzone jest konsultacją, planem leczenia i dokładną diagnostyką RTG. Prace wykonuje się na podstawie wycisków pobranych od pacjenta, ustalana jest też kolorystyka, kształt i wielkość zębów, aby jak najwierniej odwzorować naturalny uśmiech. Pełne uzębienie to nie tylko wizualny aspekt, ale przede wszystkim zdrowotny. Zęby są niezbędne do prawidłowego rozdrabniania pokarmów, oraz zachowania harmonijnych rysów twarzy

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]
  [rozwiń]
  [rozwiń]

  Adress

  ul. Bielańska 12,
  00-085 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 9:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Okopowa 58/72,
  01-042 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9:00-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Burakowska 14,
  01-066 Warszawa
  wejście od Al. Jana Pawła II

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl