Zabieg GBT

O zabiegu

Chyba każdy chce mieć doskonałe zęby – zdrowe i białe. Piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób, niestety nie u każdego jest on perfekcyjny. Czy wiesz, jak właściwie dbać o swoje zęby w domu? Czy wiesz jak ważna jest profilaktyka ? Czy wiesz jakie zabiegi oczyszczania dostępne są w gabinetach stomatologicznych? I wreszcie – czy wiesz na czym polega zabieg GBT?

Zabieg GBT – zakres pomocy

Zabieg GBT (Guided Bioflim Therapy) to specjalna, nowoczesna terapia, wykorzystywana w gabinetach stomatologicznych stosowana do zarządzania biofilmem jamy ustnej. Pozwana na usunięcie płytki nad- i poddziąsłowo, oczyszczenie tkanek miękkich języka, podniebienia i dziąseł. Podczas zabiegu eliminowane są także inne zanieczyszczenia, w tym osad, przebarwienia  oraz kamień nazębny.

Zabieg przeprowadzany jest w 8 etapach. Jego ogromną zaletą jest wysoka precyzja działania, nieinwazyjność oraz całkowite bezpieczeństwo. Ponadto, pomaga oczyścić nie tylko powierzchnię zębów, ale również dziąsła i kieszonki dziąsłowe oraz wszystkie tkanki miękkie w jamie ustnej.

zabieg GBT

Zabiegi GBT – szczegóły leczenia

Istotą zabiegu jest postępowanie zgodnie z przyjętą ośmio-stopniową procedurą. Kolejne wykonywanie kroków pozwala osiągnąć maksymalny efekt oczyszczenia.

W pierwszym kroku zęby poddawane są ocenie przez higienistkę stomatologiczną, która zwraca szczególną uwagę na obecność zmian próchnicowych stany zapalne dziąseł lub przyzębia lub obecność implantów.

Następnie wykonywane jest tzw. wybarwienie płytki bakteryjnej i twardych złogów kamienia nazębnego. Etap ten uwidacznia obszary gdzie problem z płytką jest największy czego nie jesteśmy ocenić bez wybarwienia. W ten sposób można pacjentowi wskazać obszary, których nie doczyszczą oraz daje to pewność usunięcia kamienia nazębnego i wszystkich złogów w trakcie zabiegu.

Kolejny etap to instruktaż, motywacja oraz indywidualny dobór produktów do profilaktyki domowej zgodnie z potrzebami pacjenta. Po czym następuje sam zabieg oczyszczania airflow. Przy pomocy specjalistycznej dyszy z podgrzewaną wodą i piaskiem o mikronowej średnicy. Higienistka usuwa biofilm nad- i poddziąsłowo, oczyszcza tkanki miękkie, dziąsła język i podniebienie.

W dalszym etapie, tzw. perioflow, czyli piaskowanie, dochodzi do usunięcia biofilmu znajdującego się w głębokich kieszonkach przy naturalnych zębach, ale także w przestrzeniach przy implantach. W ramach procedury na etapie piezon usuwany jest kamień nazębny, zarówno poddziąsłowy jak i naddziąsłowy.

Dzięki zastosowaniu ultradźwiękowego skalera chronione są tkanki twarde zęba przed uszkodzeniem. Gdy oczyszczenie i higienizacja zostało przeprowadzone konieczne jest przeprowadzenie kontroli. Na koniec zabiegu ważne jest sprawdzenie czy kamień oraz biofilm zostały całkowicie usunięte. Należy również zabezpieczyć floryzacją zęby oraz zaplanować kolejne wizyty – zgodnie z potrzebą kliniczną.

Leczenie bez bólu – znieczulenie The Wand

System The Wand to najnowszej generacji rodzaj bezbolesnego, komputerowego znieczulenia zębów przed zabiegami stomatologicznymi. Poprzez zastosowanie nowej technologii, która opiera się na stopniowym dawkowaniu znieczulenia (kontrolowanego przez system komputerowy, który w inteligentny sposób dobiera ilość podawanego produktu, a także odpowiednie ciśnienie), pozwala na zupełnie bezstresową dla Pacjenta aplikację substancji znieczulającej.

Ta forma znieczulenia dedykowana jest przede wszystkim osobom, które czują lęk przed wizytami stomatologicznymi, a co za tym idzie – boją się ukłucia igły oraz kolejnych etapów leczenia, a jednocześnie cenią komfort, który daj brak odrętwienia twarzy.

System The Wand doskonale sprawdza się w każdej dziedzinie stomatologii – od stomatologii zachowawczej, estetycznej, protetyki, endodoncji, chirurgii stomatologicznej po pedodoncje czy implantologię. Umożliwia wykonanie przez lekarza technik znieczulenia, dzięki którym Pacjent po aplikacji swobodnie mówi, bez odrętwienia warg i języka, a po leczeniu może swobodnie powrócić do obowiązków życia codziennego.

Profilaktyka stomatologiczna
Usługa
Cena

Zabieg GBT

470 zł

Zabieg GBT

470 zł

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]