Przetłuszczająca się skóra

opis problemu

Skóra głowy, a także znajdujące się na jej powierzchni włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Czy Ty również zmagasz się z problemem przetłuszczania skóry głowy? Wiesz jaka jest przyczyna Twojego problemu oraz jak sobie z nim poradzić?

Przetłuszczająca się skóra – przyczyny

Problemy z przetłuszczającą skórą to częsta dolegliwość wielu osób. Ma ona związek z sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe w skórze. Wytwarzany w odpowiedniej ilości nie jest, ponieważ zapewnia naturalną ochronę skóry. Nadmiar sebum powoduje zatykanie porów skóry, przez co cera wygląda nieestetycznie, pełna jest niedoskonałości. Twarz jest tłusta, lśniąca, świeci się, co dla wielu osób jest naprawdę ogromnym kompleksem i utrudnieniem. Szczególnie, że tłusta skóra jest bardzo podatna na zanieczyszczenia.

Leczenie przetłuszczania się skóry wymaga zrozumienia istoty choroby, aby cała terapia była skuteczna i efektywna. Powody wystąpienia i nasilenia mogą być różne, od predyspozycji genetycznych czy zaburzeń hormonalnych, po stres i nieprawidłową dietę.

Przetłuszczająca się skóra – leczenie

Jeśli zmiany w nawykach pielęgnacji skóry oraz kosmetykach nie przynosi oczekiwanych efektów to konieczna będzie bardziej specjalistyczna pomoc. Ważnym elementem jest ustalenie przyczyn problemu, aby wprowadzone leczenie było skuteczne.

W walce z problemem mogą pomóc różnorodne zabiegi, w tym: mezoterapia, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, laseroterapia, mezobotoks, a także peelingi medyczne oraz zabiegi manualne.

Wsparcie pacjenta

Wspierając pacjentów zmagających się z problemem przetłuszczającej skóry udzielamy szczegółowych informacji dotyczących postępowania po zabiegach. Stosowanie wskazówek w praktyce pozwala utrzymać korzystny efekt przez długi czas.

FAQ

Czy z problemem przetłuszczającej się skóry można sobie skutecznie poradzić?

Efektywność działania w zwalczaniu przetłuszczającej się skóry zależy od ustalenia przyczyny problemu, szczególnie, jeśli u podstaw leży choroba wymagająca wdrożenia właściwego leczenia. Świetnym sposobem na wyeliminowanie problemu jest skorzystanie z wyjątkowych zabiegów medycyny estetycznej.

Przetłuszczająca skóra – jakie są przyczyny problemu?

Przyczyn może być wiele. Od chorób, po inne czynniki, jak stres, wrodzone predyspozycje do nadmiernej produkcji sebum, niewłaściwe kosmetyki, a także niewłaściwa dieta.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]
    [rozwiń]
    [rozwiń]