3 sposoby na pozbycie się cellulitu i jędrną skórę

3 min
07/04/2018

Cellulit, zwiotczała skóra, nadprogramowe centymetry w udach – to może być zła wiadomość, jeśli planujesz majowy weekend lub urlop w bikini. Mamy na to sposób! Wystarczy kilka tygodni i 3 różne zabiegi medycyny estetycznej: masaż drenujący, fale akustyczne i fale radiowe, aby zadbać o właściwe ujędrnianie skóry.

Z tekstu dowiesz się:

Tkanka tłuszczowa to zwykle niechciana pamiątka zgromadzona w okresie zimy, kiedy wzrasta nasza waga. Wiosną pozbywamy się jej najchętniej – szukamy na to skutecznych sposobów w gorączce majowych lub wakacyjnych planów. – Po zimie kobiety najczęściej przychodzą do gabinetu z problemem, jakim jest cellulit. Chcą się go szybko pozbyć, a przy okazji stracić kilka centymetrów w udach i odzyskać jędrną skórę – mówi Katarzyna Kowalczyk, dyplomowany kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell. Najlepsze efekty dają zabiegi skojarzone, do których wykorzystujemy masaż drenujący, fale akustyczne i radiowe, a dawki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki – dodaje specjalista.

Cellulit – skuteczna walka ze skórką pomarańczową

Cellulit jest jednym z najpowszechniej występujących defektów kosmetycznych skóry. Jego obecność wiąże się z zaburzeniami w równowadze hormonalnej organizmu i funkcjonowaniu układu krążenia oraz nieprawidłowościami w tkance tłuszczowej i łącznej. Pojawia się u kobiet w każdym wieku, zarówno tych szczupłych, jak i tych o pełniejszych kształtach, u mniej lub bardziej aktywnych. Walka z nim jest bardzo trudna, wymaga determinacji i stosowania wielu różnorodnych terapii.

Próby pozbycia się cellulitu warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. – Najpierw sprawdzamy, czy mamy do czynienia z cellulitem wodnym, włóknistym czy tłuszczowym. Na tej podstawie podejmujemy decyzję o tym, jakie i jak intensywne zabiegi zastosujemy. Jest ich cały wachlarz, a dzięki profesjonalnym usługom w zaledwie kilka tygodni można cieszyć się zdecydowanie lepszą kondycją skóry. Wszystko to jest możliwe pod warunkiem, że zabiegi będą systematyczne. Ich efekty przyspieszy i utrwali zdrowa dieta, picie dużej ilości wody oraz sport – zapewnia Katarzyna Kowalczyk.

3 sposoby na cellulit

W terapii leczenia cellulitu za pomocą medycyny estetycznej najefektywniejsze są trzy zabiegi.

  1. Masaż drenujący

Drenaż limfatyczny lub masaż mikropróżniowy to skuteczne narzędzie w walce ze wszystkimi trzema rodzajami cellulitu – wodnym, włóknistym i tłuszczowym. Jest to energetyczny masaż drenujący, który pozwala błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów, a dodatkowo niweluje także sztywność mięśni. Zabiegi polegają na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory, które zapewniają bodźce mikrostymulacyjne, działające dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej czy powodowania urazów.

Jest to najnowsza technologia oparta na działaniu podciśnienia, ale w przeciwieństwie do starszych urządzeń tego typu nie uszkadza skóry ani nie przyczynia się do powstawania siniaków. Drenaż limfatyczny lub masaż mikropróżniowy są zalecane również do delikatnych partii ciała, takich jak ramiona i okolice brzucha – radzi Katarzyna Kowalczyk.

  1. Fale radiowe

Urządzenia  emitujące fale radiowe  oddziałują jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu działaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. To najbardziej kompleksowy system antystarzeniowy dostępny na rynku, który dzięki energii RF powoduje mikrouszkodzenia uruchamiające naturalny mechanizm gojenia się skóry. Po zabiegu nieuszkodzone obszary działają jak uzdrawiające centra. Podwyższenie metabolizmu tkanki regeneruje kolagen, dzięki czemu skóra przebudowuje się i staje się jędrniejsza.

  1. Fale akustyczne

Mechanizm działania zabiegów opiera się na akustycznych falach dźwiękowych, które charakteryzują się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Akustyczna fala dźwiękowa przyspiesza przepływ płynów w układzie naczyń chłonnych. Wprowadzone do ciała fale rozprzestrzeniają się, stymulując proces drenażu poszczególnych warstw skóry. Intensywność oddziaływania fali akustycznej o wzrastającym ciśnieniu powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej – cellulit zostaje zlikwidowany, a komórki tłuszczowe zanikają w procesie implozji, czyli zapadania się w sobie. Wprowadzenie w tkankę łączną drgań powoduje jej rozluźnienie, a elastyczność tkanki wzrasta.

– Wszystkie zabiegi trwają od 20 do 40minut na jedną partię ciała (np. przód ud). Aby były skuteczne, muszą być powtarzane w zalecanych przez specjalistę seriach. Dodatkowo uzupełniamy je zabiegiem mezoterapii, oraz peelingami. By przyspieszyć rezultaty zabiegów i utrzymać ich działanie na dłużej, zalecamy także zdrową dietę, picie dużej ilości wody oraz aktywność fizyczną, najlepiej taką, która sprawi nam przyjemność – mówi Katarzyna Kowalczyk.

Efekty, jakie możemy osiągnąć dzięki zabiegom wykonanym przy użyciu tych trzech najnowszych technologii, to przede wszystkim redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz ujędrnianie skóry.