5 zabiegów mezoterapii – jak często je powtarzać, aby miały sens?

2 min
29/01/2020
[ssba-buttons]

Na kondycji naszej skóry może się niekorzystnie odbijać wiele czynników, takich jak: naturalne procesy starzenia się, promieniowanie UV, wahania temperatury, palenie papierosów i zanieczyszczenie powietrza. Współczesna medycyna estetyczna zna jednak sposoby na poprawę wyglądu skóry oraz jej odmłodzenie – jednym z nich jest mezoterapia. Jak często ją wykonywać, by przyniosła oczekiwane efekty?

Z tekstu dowiesz się:

Mezoterapia to zabieg, który polega na podaniu w głąb skóry koktajli odżywczych, witamin i substancji aktywnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdej cery. Mogą mieć one działanie nawilżające, przeciwzapalne, zatrzymujące procesy starzenia się, a także wygładzające, rozświetlające oraz intensywnie pielęgnujące. W skład tych preparatów zazwyczaj wchodzą: kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, aminokwasy, witaminy A, C oraz E, różnego rodzaju wyciągi roślinne, olejki oraz sole mineralne. Mezoterapia może obejmować całą twarz (np. mezoterapia hydroliftingująca) albo jej określone partie (np. mezoterapia okolic oczu). W leczeniu nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia stosowana jest także mezoterapia skóry głowy.

Mezoterapia igłowa – jak często?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu wybranych substancji w skórę przy pomocy cieniutkiej igły. Ten sposób pozwala na przedostawanie się składników aktywnych przez barierę naskórka, dzięki czemu substancja trafia bezpośrednio w głębsze partie skóry. Dobroczynne działanie ma również samo nakłucie, które pobudza naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Mezoterapia igłowa pozwala odżywić skórę i ją nawilżyć, stymuluje także produkcję nowych włókien kolagenowych oraz wspomaga pracę naczyń krwionośnych. Zazwyczaj wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym polegającym na nałożeniu na skórę kremu znieczulającego. Po zabiegu na skórze widoczne są ślady nakłuć w postaci niewielkich punkcików, które znikają w ciągu kilku dni. Poszczególne zabiegi należy powtarzać w różnych odstępach:

  • Hydroliftingująca mezoterapia igłowa – jak często powtarzać?

W przypadku wspomnianej wcześniej mezoterapii hydroliftingującej z oferty naszej kliniki Estell zaleca się wykonanie 4 zabiegów w trzytygodniowych odstępach. Podczas zabiegu tego typu używa się preparatów zawierających wysokie stężenie kwasu hialuronowego, a także hydroksyapatytu wapnia, który stymuluje produkcję nowego kolagenu.

 

  • Mezoterapia skóry głowy – ile zabiegów?

W klinice Estell mezoterapię skóry głowy wykonuje się przy pomocy specjalistycznego preparatu. Kompletny program zabiegowy obejmuje cykl 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie.

  • Mezoterapia pod oczy – jak często?

Naszym pacjentkom oferujemy mezoterapię okolic oczu preparatami na bazie kwasu hialuronowego wzbogaconymi o różne kompleksy biorewitalizujące. W celu dogłębnej regeneracji zalecana jest seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 14 dni.

Mezoterapia mikroigłowa – jak często?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na wykonywaniu intensywnych, bardzo gęstych i odpowiednio głębokich mikronakłuć skóry. Lekarz robi to przy pomocy specjalnych urządzeń. Jest to urządzenie przypominające na pierwszy rzut oka długopis lub ołówek, które wyposażone jest w kilkanaście cieniutkich igieł. Przy ich pomocy w skórze wykonywane są mikronakłucia – nie tylko na twarzy, ale również na brzuchu, udach czy pośladkach. Głębokość mikronakłuć może być regulowana od 0,25 do 2,5 mm. Natychmiast pobudzają one bardzo intensywne procesy regeneracji skóry, stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, poprawia się jej napięcie, blizny i rozstępy ulegają zredukowaniu, podobnie drobne zmarszczki i przebarwienia. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach dwu-, czterotygodniowych.

Jak widać, mezoterapia jest zabiegiem, który może pomóc w rozwiązaniu wielu różnych problemów ze skórą. Co ważne, jest bezpieczny, mało inwazyjny i naprawdę skuteczny!