Body wrapping: sprawdź, czy owijanie się folią może pomóc na cellulit?

3 min
01/12/2021

Body wrapping to zabieg, który polega na owinięciu ciała – całego lub poszczególnych jego części – folią spożywczą (rzadziej specjalnym bandażem) po uprzednim nałożeniu na skórę kosmetyków o określonym działaniu. Zabieg pozwala m.in. poprawić krążenie, dogłębnie nawilżyć skórę, wygładzić ją oraz zredukować cellulit. Należy jednak pamiętać, że mimo niewątpliwej skuteczności body wrappingu efekty zabiegu nigdy nie będą tak spektakularne, jak np. w przypadku procedur medycyny estetycznej. Dlatego najlepiej wykonywać go jako uzupełnienie dla takich zabiegów, jak Spadeep, Onda czy Storz.

Z tekstu dowiesz się:

Cellulit to problem estetyczno-zdrowotny, z którym boryka się wiele kobiet w różnym wieku. Pogrubiała, zmarszczona, szorstka skóra – przypominająca na pierwszy rzut oka skórkę pomarańczy – najczęściej zlokalizowana jest na pośladkach, udach i brzuchu. Jak dotąd nie udało się jednoznacznie ustalić przyczyn rozwoju cellulitu – wpływ na to mają zarówno czynniki genetyczne, hormonalne, jak i środowiskowe, związane np. z nieprawidłową dietą oraz niedoborem aktywności fizycznej.

Cellulit może zaburzać samoocenę, być przyczyną kompleksów i obaw przed odsłanianiem ciała. Na szczęście są sposoby, by skutecznie go redukować. Jednym z zabiegów, który wykonywany jest zarówno w gabinetach kosmetologicznych, jak i – w uproszczonej formie – również w domowym zaciszu, jest tzw. body wrapping.

Body wrapping – co to jest?

Najprościej mówiąc, body wrapping to zabieg polegający na posmarowaniu ciała – całego lub jego konkretnych partii – kosmetykiem o odpowiednim działaniu, a następnie owinięciu go folią spożywczą lub bandażem. W jaki sposób działa ten zabieg? Otóż dzięki owinięciu skóry zostaje miejscowo podniesiona jej temperatura, przyspieszeniu ulega krążenie krwi i limfy, a także rozszerzają się pory skóry, dzięki czemu składniki zawarte w preparatach mogą wniknąć w jej głębsze partie w porównaniu do tradycyjnej aplikacji.

W przypadku zabiegów domowych zaleca się, by najpierw wykonywać body wrapping na brzuch lub pośladki nie dłużej niż 10 minut, sprawdzając, czy skóra nie piecze, nie swędzi i nie staje się podrażniona. Później czas zabiegu należy wydłużać, aż do 40-45 minut. Sesję body wrappingu można wykonywać mniej więcej raz w tygodniu.

Body wrapping – kosmetyki, które mogą pomóc

O skuteczności zabiegu body wrappingu w dużej mierze decydują użyte kosmetyki, a konkretniej – zawarte w nich składniki aktywne. W zależności od potrzeb danej skóry mogą one mieć działanie nawilżające, wyszczuplające albo antycellulitowe. Do tych używanych najczęściej zalicza się:

 • oleje roślinne – z awokado, z zielonej kawy, jojoba, orzechów makadamia, z migdałów – o silnym działaniu nawilżającym,
 • ekstrakty z kasztanowca i ruszczyka kolczastego – wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie, działają przeciwobrzękowo,
 • ekstrakty z imbiru, żeń-szenia, owoców ostrej papryki – przyspieszają rozkład tłuszczu, działają wyszczuplająco i redukują cellulit.

Body wrapping – efekty

Efekty body wrappingu widoczne są po około 10-15 zabiegach wykonywanych w tygodniowych odstępach. Zalicza się do nich:

 • poprawę krążenia krwi i limfy,
 • nawilżenie skóry,
 • wyszczuplenie ciała,
 • redukcję cellulitu,
 • poprawę napięcia i elastyczności skóry,
 • redukcję obrzęków.

Body wrapping – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku każdego zabiegu, również body wrappingu nie wykonuje się u wszystkich. Wśród przeciwwskazań do jego przeprowadzania znajdują się:

 • ciąża i okres karmienia,
 • nadciśnienie,
 • choroby serca,
 • choroby nerek,
 • infekcje przebiegające z gorączką,
 • żylaki,
 • przebyte niedawno operacje.

Body wrapping na cellulit – tak, ale…

Choć wiele osób stosuje body wrapping na cellulit w celu wyszczuplenia i ujędrnienia skóry, a jego efekty są widoczne, to jednak nie będą nigdy tak spektakularne, jak rezultaty zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przy użyciu nowoczesnych urządzeń i technologii. W Estell pacjentom borykającym się z problemem cellulitu proponujemy kilka zabiegów umożliwiających uzyskanie doskonałych, trwałych efektów.

Jest to platforma wykorzystująca właściwości energii cieplnej o częstotliwości radiowej. Skierowana w odpowiednie partie ciała, inicjuje formowanie się nowego kolagenu, poprawia kształt i kontury ciała, a w połączeniu z masażem mechanicznym – zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych, daje efekty drenażu limfatycznego oraz wygładzenia tekstury skóry. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów raz w tygodniu.

Onda jest urządzeniem, które wykorzystuje energię zimnych mikrofal Coolwaves. Docierają one do tkanki tłuszczowej i niszczą membrany komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich rozbicia oraz usunięcia w naturalnych procesach metabolicznych. Efekty zabiegu Onda to wyraźne wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie wiotkiej skóry oraz redukcja nawet głęboko położonego cellulitu.

Zabieg Storz polega na redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu przy zastosowaniu fal akustycznych, cechujących się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Fala wnika w tkanki i rozprzestrzenia się w nich, stymulując proces drenażu, powodując rozerwanie zbitych włókien tkanki podskórnej oraz likwidując komórki tłuszczowe. Prowadzi to do poprawy napięcia skóry, przywrócenia jej elastyczności, a także wyszczuplenia i redukcji cellulitu.

Body wrapping może pomóc w usunięciu uporczywego cellulitu czy wyszczupleniu ciała, ale najlepiej traktować go jako uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej. Dopasowane do potrzeb procedury, wybrane przez specjalistę, zapewniają długotrwałe i naprawdę spektakularne efekty!