„Chomiki” – jak pozbyć się problemu opadających policzków?

3 min
25/03/2021

Proces starzenia się skóry prędzej czy później dotyka każdego – to zupełnie naturalna kolej rzeczy. Jedną z często występujących oznak starzenia się, która bardzo wyraźnie odbiera twarzy młodzieńczy, świeży wygląd, są opadające policzki, czyli tzw. chomiki. Można się z nimi polubić albo… spróbować się ich pozbyć. Współczesna medycyna ma na to bezpieczne, mało inwazyjne i – co ważne – niezawodne sposoby! Oto najskuteczniejsze zabiegi na chomiki z oferty naszej kliniki ESTELL.

Z tekstu dowiesz się:

Opadające policzki – czyli tzw. chomiki na twarzy – to efekt utraty owalu twarzy, powstający najczęściej na skutek naturalnych procesów starzenia oraz działania grawitacji. Po pierwsze – wraz z wiekiem w skórze twarzy w naturalny sposób ubywa tkanki tłuszczowej, czyli tzw. podściółki. W dużej mierze to właśnie ona odpowiada za to, że twarz ma ładny, owalny kształt, młodzieńczą jędrność i witalność. Gdy podskórnej tkanki tłuszczowej ubywa, skóra zupełnie naturalnie opada, staje się mniej jędrna i elastyczna. Efekt nieestetycznych „chomiczych policzków” pogłębia także grawitacja, czyli fizyczne ziemskie przyciąganie, które powoduje, że pozostała tkanka tłuszczowa obniża swoje położenie.

Opadające policzki charakterystyczne są dla osób około 50. roku życia – u kobiet wpływ na ogólną kondycję skóry mają również zmiany hormonalne zachodzące w organizmie w okresie menopauzy. Predyspozycje genetyczne, częste eksponowanie skóry na słońce czy kontakt z niekorzystnymi czynnikami mogą sprawić, że chomiki na twarzy pojawią się jednak wcześniej.

Warto pamiętać, że opadające policzki można unieść, ujędrnić i uelastycznić – pozwala na to nowoczesna medycyna estetyczna. Jakie najskuteczniejsze zabiegi na chomiki polecają specjaliści z naszej kliniki ESTELL?

Jak podnieść opadające policzki? Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polecany wszystkim, którzy chcą wyraźnie poprawić owal twarzy:

  • podnieść opadające policzki,
  • zlikwidować drugi podbródek,
  • wymodelować okolice żuchwy.

Zabieg polega na podskórnym podaniu w formie iniekcji w określone partie twarzy specjalnych preparatów, które powodują rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Powstaje w nich delikatny, kontrolowany stan zapalny, komórki tłuszczowe pękają, a uwolniony z nich tłuszcz trafia do wątroby, gdzie jest metabolizowany, a następnie usuwany z organizmu. Warto pamiętać, że pozytywnie na stan skóry wpływa także sam proces iniekcji, który stymuluje naturalne procesy regeneracyjne organizmu.

I tak lipoliza iniekcyjna skutecznie redukuje miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, wygładza i napina skórę, ujędrnia ją oraz wzmacnia jej elastyczność. W przypadku chomików na twarzy efekty lipolizy widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale najlepsze efekty przynosi ich seria, zależna od indywidualnego stanu skóry. Przyjmuje się, że średnio są to 4 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni.

Jak zlikwidować chomicze policzki – zabieg Ulthera

Wysoką skutecznością w redukcji opadających policzków cechują się ultradźwięki – zabieg Ulthera z oferty naszej kliniki ESTELL jest tego najlepszym przykładem! To jedyna niechirurgiczna metoda pozwalająca uzyskać efekt pełnego liftingu skóry bez użycia skalpela.

Na czym polega lifting ultradźwiękowy Ulthera? Otóż urządzenie emituje energię ultradźwiękową, która koncentruje się w ściśle określonych miejscach na ustalonej wcześniej głębokości. Dzięki temu bez jakichkolwiek uszkodzeń wierzchnich partii skóry w jej głębi rozpoczynają się kompleksowe procesy przebudowy. Stymulowana jest regeneracja komórkowa, fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe, a te już istniejące dynamicznie się kurczą. Dzięki temu następuje wyraźne ujędrnienie skóry, „chomicze policzki” ulegają uniesieniu, a twarz odzyskuje młody, świeży, witalny wygląd.

Co ważne, efekty liftingu Ulthera widoczne są już po jednym zabiegu, nie ma konieczności wykonywania ich w serii. Rezultaty utrzymują się przez minimum rok, ale jest to oczywiście zależne od predyspozycji organizmu.

Jak unieść opadające policzki? Radiofrekwencyjny endolifting

Absolutną rewolucją w zakresie nieinwazyjnego liftingu twarzy jest radiofrekwencyjny endolifting, uwielbiany przez największe gwiazdy Hollywood. Pozwala on na ujędrnienie skóry i redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej nie tylko w obrębie tzw. chomików, ale także:

  • podbródka,
  • linii żuchwy,
  • okolic oczu,
  • powiek dolnych,
  • szyi,
  • ramion.

Radiofrekwencyjny endolifting łączy w sobie termiczną koagulację prądem RF z mechanicznym odessaniem upłynnionej tkanki tłuszczowej. W przypadku opadających policzków wykorzystywana jest głowica FaceTite – przez niewielkie nacięcie lekarz wprowadza pod skórę aplikator, który emituje prąd RT, podgrzewając tkankę podskórną oraz tkankę tłuszczową, która jest jednocześnie odsysana. Emitowany prąd od razu zamyka naczynia krwionośne, co eliminuje ryzyko krwawienia, a dzięki innowacyjnej technologii kontroli temperatury w aplikatorze nie ma ryzyka poparzenia.

Silne podgrzanie skóry i powięzi wywołuje ich obkurczenie oraz ujędrnienie, porównywalne z zabiegami chirurgicznymi. Przez 3 dni i 7 nocy po radiofrekwencyjnym endoliftingu należy nosić opaski uciskowe – pierwsze efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach, pełne – po około trzech miesiącach.

Oczywiście należy pamiętać, że redukcja chomików na twarzy radiofrekwencyjnym endoliftingiem nie jest przeznaczona dla wszystkich. Wśród przeciwwskazań do wykonywania zabiegu znajdują się m.in. ciąża i okres karmienia, wszczepione elektroniczne urządzenia medyczne, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby serca, wątroby i nerek czy epilepsja.

W przypadku opadających policzków i chęci odzyskania młodzieńczego, świeżego wyglądu twarzy warto się zgłosić do kliniki ESTELL – nasi specjaliści podczas konsultacji doradzą, jaki zabieg sprawdzi się u najlepiej! Zachęcamy do kontaktu!