Zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych – zabieg idealny przed Sylwestrem

2 min
20/12/2018

Bale sylwestrowe to wydarzenia, w trakcie których pragniemy olśniewać pięknym wyglądem. Co jednak zrobić, gdy mróz, smog i zanieczyszczenia powodują szary i ziemisty kolor naszej skóry, a makijaż nie utrzymuje się na niej wystarczająco długo?

Jak wiadomo, piękna skóra to zdrowa skóra i w takich sytuacjach z pomocą przychodzą specjaliści kliniki ESTELL oraz tzw. zabiegi bankietowe, dzięki którym w krótkim czasie spektakularnie możemy poprawić wygląd naszej cery.

Bez wątpienia najpopularniejszym i najbardziej docenianym przez Pacjentki ESTELL zabiegiem bankietowym jest zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych.

Zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych jest nieinwazyjnym zabiegiem oczyszczająco-rewitalizującym składającym się z trzech etapów:

  • oczyszczania,
  • dotlenienia skóry,
  • wprowadzenia substancji aktywnych w głąb skóry.

Zabieg trwa zaledwie 45 minut, a efekt promiennej i świetlistej skóry uzyskujemy natychmiast!

Zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych – jak działa?

Swoją niezwykłą moc zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych zawdzięcza wykorzystaniu naturalnych procesów biologicznych naszego organizmu oraz substancji aktywnych zawartych w żelach zabiegowych.

W trakcie zabiegu kosmetolog nakłada na twarz żel dobrany do potrzeb i rodzaju skóry. Żele zawierają wartościowe substancje aktywne, takie jak nawilżający kwas hialuronowy, rozświetlająca witamina C, redukujący niedoskonałości kwas azelainowy oraz działający ujędrniająco retinol. Po nałożeniu żelu kolejnym etapem jest peeling przy użyciu zaawansowanej technologicznie peelingującej kapsułki.

Połączenie kapsułki z żelem aktywuje reakcję chemiczną, w wyniku której na powierzchni skóry wytwarza się dwutlenek węgla (CO₂) w postaci mikrobąbelków (MicroBubble Energy). Obecność CO₂ na powierzchni skóry powoduje reakcję obronną organizmu, którą jest oddanie tlenu związanego z hemoglobiną we krwi do naskórka. W wyniku tego procesu skóra zostaje dotleniona, rozszerzają się naczynia krwionośne, a substancje odżywcze zawarte w żelu zostają wtłoczone w głąb skóry. Mikropęcherzyki CO₂ dodatkowo złuszczają naskórek oraz otwierają ujścia gruczołów łojowych.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, dlatego jest szczególnie polecany przed ważnymi wydarzeniami, kiedy chcemy wyglądać spektakularnie. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, wygładzona, wygląda zdrowo i promiennie. Dodatkowo, zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych jest doskonałą bazą pod makijaż, który na tak przygotowanej skórze wygląda dużo bardziej efektownie.