Jak podnieść kąciki ust i poprawić ich kształt? Dobroczynne właściwości kwasu hialuronowego

2 min
20/07/2020

Kształt ust, ich ładny kontur, estetyczny kolor i odpowiedni poziom nawilżenia mają olbrzymi wpływ na ogólny wygląd całej twarzy. Nie każda kobieta może się pochwalić naturalnie pełnymi wargami, a dodatkowo – ta okolica dość szybko ulega procesom starzenia. Na szczęście są sposoby, by w mało inwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób poprawić kształt ust i zredukować zmarszczki wokół nich. Z pomocą przychodzi kwas hialuronowy!

Z tekstu dowiesz się:

Kwas hialuronowy jest substancją w naturalny sposób występującą w ludzkim organizmie – znajduje się m.in. w stawach, naczyniach krwionośnych, płynie łzowym, a przede wszystkim w skórze. Jego główną właściwością jest zdolność do wiązania cząsteczek wody, przez co zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia, elastyczność oraz jędrność. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie spada, a około 80. roku życia dochodzi do jego całkowitego zaniku.

Kwas hialuronowy w kosmetyce i medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy oraz jego pochodne (hialuronian potasu i hialuronian sodu) są bardzo popularnymi składnikami kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry. Można je znaleźć w maseczkach nawilżających, kremach do twarzy, balsamach do ciała, preparatach przeciw rozstępom oraz antycellulitowych. W takich kosmetykach stężenie kwasu hialuronowego nie może przekraczać 2%.

Usieciowiony kwas hialuronowy poddany modyfikacjom laboratoryjnym znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Iniekcje podskórne preparatów na bazie kwasu hialuronowego są doskonałą metodą wypełniania zmarszczek, modelowania policzków oraz korekcji rysów twarzy. Można dzięki nim poprawić również kształt ust, zredukować zmarszczki wokół ust oraz podnieść ich opadające kąciki.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – sposób na nawilżenie i regenerację

Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Jak już wcześniej wspomniano, jest to substancja o doskonałych właściwościach nawilżających – iniekcja preparatu na bazie kwasu hialuronowego pozwala nawilżyć, odżywić i zregenerować usta. Zabieg można wykonać właściwie u każdego, bez względu na wiek (wśród nielicznych przeciwwskazań wymienia się m.in. ciążę i okres karmienia). Nie jest bolesny, choć dla komfortu pacjenta używa się kremów znieczulających. Rodzaj preparatu oraz jego ilość dobiera się oczywiście pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta. Oprócz nawilżenia i regeneracji wypełnianie ust kwasem hialuronowym pozwala wymodelować wargi, poprawić kształt ust czy zlikwidować widoczną asymetrię. Efekty utrzymują od 6 do 12 miesięcy – później zabieg można powtórzyć.

Jak podnieść kąciki ust i zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym może być oczywiście zabiegiem wymierzonym w konkretne problemy tych okolic. U niektórych osób kłopotem są opadające kąciki ust – nadają one twarzy smutny i zmęczony wygląd oraz optycznie ją postarzają. Iniekcja preparatu na bazie kwasu hialuronowego pozwala się pozbyć opadających kącików. Powodem kompleksów i zaniżonej samooceny mogą być także zmarszczki wokół ust – efekt zarówno naturalnych procesów starzenia, mimiki twarzy, jak i np. palenia papierosów. Kwas hialuronowy podany w te okolice wypełnia zmarszczki, a także nawilża i ujędrnia skórę.

Jak widać, kwas hialuronowy jest substancją, która umożliwia rozprawienie się z różnymi problemami estetycznymi ust i ich bezpośrednich okolic. Umów się na konsultację z naszym specjalistą i zapytaj o szczegóły!