Jak pozbyć się cieni pod oczami? Poznaj najlepsze zabiegi!

2 min
25/05/2020

Za młody, atrakcyjny i radosny wygląd twarzy w dużej mierze odpowiadają oczy oraz kondycja skóry wokół nich. Niestety, skóra okolic oczu jest bardzo cienka i delikatna, a zatem mocno narażona na występowanie różnych niedoskonałości, w tym cieni i sińców. Ich obecność dodaje twarzy lat, sprawiając, że wygląda na smutną i zmęczoną. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna!

Z tekstu dowiesz się:

Oczy bez wątpienia przyciągają uwagę naszych rozmówców, dlatego to właśnie spojrzenie w dużej mierze przesądza o tym, czy twarz wygląda na młodą, promienną i radosną.

Z drugiej strony niedoskonałości skóry wokół oczu mogą się bardzo negatywnie odbijać na wyglądzie całej twarzy. Warto pamiętać, że skóra w tych okolicach jest bardzo cienka i  wrażliwa na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych: promieniowania słonecznego i zanieczyszczeń, ale również niedoboru witamin czy niedostatecznej ilości snu. To właśnie wokół oczu w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki (tzw. kurze łapki), a worki czy cienie pod oczami mogą występować już u bardzo młodych osób. Jeśli ktoś zastanawia się, jak usunąć cienie pod oczami, medycyna estetyczna zna wiele możliwych rozwiązań.

Jak pozbyć się cieni pod oczami? Zabiegi kwasem hialuronowym

W naszej klinice Estell w Warszawie oferujemy pacjentom liczne zabiegi pod oczy, dzięki którym można szybko i skutecznie pozbyć się cieni, worków i innych niedoskonałości. Jednym z nich jest wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie – odpowiada m.in. za poziom nawilżenia skóry. Niestety wraz z wiekiem kwasu hialuronowego zaczyna ubywać, ale można uzupełnić jego braki za pomocą w pełni bezpiecznego syntetycznego kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy idealnie nadaje się m.in. do odmładzania okolic oczu. Na skutek procesów starzenia się oraz zaniku naturalnej podściółki tłuszczowej w niektórych partiach twarzy – w tym wokół oczu – pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Tkanki zapadają się, a cienie stają się bardzo widoczne. Podanie kwasu hialuronowego w tę okolicę pomaga wypełnić ubytki tkanek, a jednocześnie eliminuje cienie pod oczami.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Efekty są widoczne natychmiastowo i – w zależności od zastosowanego preparatu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta – utrzymują się od 7 do 24 miesięcy.

Sińce pod oczami – jak zlikwidować?

Jeśli zastanawiasz się, jak zlikwidować cienie pod oczami, zapoznaj się z ofertą innych zabiegów wykonywanych w naszej klinice Estell.

  • Co na cienie pod oczami? Venusian

Venusian to zabieg pozwalający na kompleksowe odświeżenie i odmłodzenie okolic oka – redukcję zmarszczek, zlikwidowanie obrzęków oraz usunięcie cieni i sińców. Karboksyterapia, bo tak nazywa się fachowo ten zabieg, polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który wywołuje kontrolowany stan zapalny, uruchamiający wzmożone procesy regeneracyjne skóry. Po aplikacji dwutlenek węgla jest transportowany do płuc, skąd pacjent wydala go jako produkt wymiany gazowej. Dla jak najlepszych efektów należy wykonać serię sześciu zabiegów.

  • Co na sińce pod oczami? Mezoterapia igłowa

W redukcji sińców i cieni pod oczami wysoką skutecznością odznacza się również mezoterapia igłowa preparatem RRS HA eyes. Jest to specjalny koktajl oparty na kwasie hialuronowym z dodatkiem różnego rodzaju substancji aktywnych. Podany w okolice oka poprawia nawilżenie, rozjaśnia skórę, zmniejsza oznaki starzenia się, a także redukuje worki i cienie pod oczami. Co więcej, pozytywny wpływ na stan skóry wywierają także mikronakłucia, przez które aplikuje się preparat. Natychmiast stymulują one bowiem naturalne procesy regeneracji.

Zapraszamy na konsultacje do kliniki Estell – nasz specjalista dobierze najlepszy sposób redukcji cieni, worków i innych niedoskonałości okolic oczu!