Jak się pozbyć wody z organizmu?

2 min
04/02/2021

Woda jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czasami zdarza się, że na skutek pewnych czynników, zwłaszcza u kobiet, dochodzi do gromadzenia wody w organizmie, co skutkuje problemami natury estetycznej i zdrowotnej. Warto wówczas sprawdzić, jakie możliwości walki z tym zjawiskiem daje medycyna estetyczna.

Z tekstu dowiesz się:

Organizm człowieka w około 60% składa się z wody. Jest ona substancją niezbędną do życia: stanowi rozpuszczalnik i transporter dla składników odżywczych, witamin i składników mineralnych, przenosi impulsy nerwowe, reguluje pracę enzymów, jest konieczna do tworzenia nowych komórek i tkanek ludzkiego ciała. Jej bardzo ważną funkcją jest także regulowanie temperatury organizmu. Przeciętnie należy dostarczać sobie około 2,5-3 litrów wody na dobę, zarówno w płynach, jak i w pożywieniu. W czasie upałów ilość ta wzrasta nawet do ponad 4 litrów na dobę. Sprawdźmy, jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Usuwanie wody z organizmu – skąd bierze się jej nadmiar?

Idealna jest sytuacja, kiedy codziennie dostarczamy sobie tyle samo wody, ile tracimy, np. wraz z potem czy moczem. Niestety, zwłaszcza u kobiet dość częstym zjawiskiem jest gromadzenie wody w organizmie, czyli jej zaleganie w tkankach. Może to mieć różne przyczyny – począwszy od zbyt małej ilości pitych na co dzień płynów, przez nieprawidłowo zbilansowaną dietę, nadmiar soli w pożywieniu, aż po wahania hormonalne zachodzące w ciele kobiety w trakcie cyklu miesiączkowego oraz okres ciąży.

Zatrzymywanie wody w organizmie daje dość charakterystyczne objawy. Osoba borykająca się z tym problemem może czuć się kilka kilogramów cięższa niż w rzeczywistości, przewlekle zmęczona, ociężała i opuchnięta. Pojawić się mogą obrzęki, przede wszystkim wokół dłoni i stóp, opuchlizna okoli oczu, ból głowy, ale także rozdrażnienie czy spadek koncentracji. W takich sytuacjach niezbędne jest usuwanie wody z organizmu.

Jak pozbyć się wody z organizmu? Pomoże zabieg Bioline!

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, powinnaś koniecznie zapoznać się z rozwiązaniami, które oferuje w tym zakresie współczesna medycyna estetyczna. W klinice ESTELL wykonujemy m.in. zabieg Bioline z wykorzystaniem ekstraktu z Sphacelaria scoparia, czyli śródziemnomorskiej brązowej algi o wyjątkowych właściwościach. Ekstrakt z tej rośliny zawiera unikalny składnik Cell-reverse Seaweed, który w połączeniu z solą morską, escyną oraz innymi wyciągami roślinnymi daje efekty w postaci:

  • drenażu limfatycznego skutkującego usunięciem nadmiaru płynów z organizmu,
  • hamowania produkcji nowych komórek tłuszczowych,
  • poprawy elastyczności i napięcia tkanek dzięki stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych.

Oprócz wszystkich tych właściwości terapeutycznych, zabieg Bioline jest także doskonałym sposobem na relaks i odprężenie.

Jak usunąć wodę z organizmu? Właściwości drenażu limfatycznego lub masażu mikropróżniowego

Na skuteczne usuwanie wody z organizmu pozwala również inny zabieg z oferty naszej kliniki ESTELL, a mianowicie drenaż limfatyczny lub masaż mikropróżniowy. Jest to rodzaj energetycznego masażu drenującego wykonywanego przy użyciu innowacyjnego urządzenia. Wyposażono je w zmechanizowane głowice masujące z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory – podczas zabiegu lekko zasysają one skórę (ale bez jakiegokolwiek rozciągania, podrażniania czy wywoływania urazów) działając na każdy jej milimetr. Drenaż limfatyczny lub masaż mikropróżniowy pozwala:

  • pozbyć się nadmiaru wody z organizmu,
  • usunąć obrzęki i opuchliznę,
  • zredukować głęboko położoną tkankę tłuszczową,
  • ujędrnić skórę,
  • zredukować cellulit,
  • usunąć sztywność mięśni,
  • zregenerować skórę np. po porodzie.

Dla jak najlepszych efektów, zabieg należy powtórzyć 8-10 razy – codziennie lub 2-3 razy w tygodniu. Później raz w miesiącu zaleca się zabieg podtrzymujący.