Jak ujędrnić wiotką skórę na brzuchu po ciąży?

2 min
05/02/2021

Skóra na brzuchu po ciąży może być źródłem kompleksów i zaniżonej samooceny. Wiotka, mało elastyczna, pozbawiona jędrności sprawia, że panie wstydzą się swojego ciała, unikają kontaktów intymnych z partnerem, obawiają się założyć obcisłe ubrania. Tymczasem ujędrnianie brzucha po ciąży jest możliwe – pomogą w tym innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej!

Z tekstu dowiesz się:

O stanie skóry w ciąży i po porodzie decyduje wiele czynników. Przede wszystkim pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do rozciągania włókien kolagenu i elastyny, które decydują o jędrności i elastyczności skóry. Dodatkowo, na skórę niekorzystnie działa naturalna zmiana kształtów ciała – z każdym kolejnym miesiącem powiększa się brzuszek oraz piersi, które przygotowują się do laktacji. Kobiety w ciąży są zazwyczaj mniej aktywne fizycznie i nie zawsze udaje im się przestrzegać zasad zdrowej diety, co również wpływa na przybieranie na wadze. Wszystko to sprawia, że skóra po ciąży może być wiotka, obwisła, mało jędrna i pozbawiona elastyczności.

Oczywiście ujędrniane brzucha po ciąży jest możliwe – pomoże w tym odpowiednie żywienie, aktywność fizyczna oraz codzienne stosowanie specjalistycznych kosmetyków. O spektakularne efekty może być jednak trudno. W takich sytuacjach pomóc mogą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Jak ujędrnić brzuch po ciąży – zabieg mikroigłową falą radiową

Jednym z zabiegów polecanych w klinice ESTELL kobietom z wiotką skórą na brzuchu po ciąży jest radiofrekwencja mikroigłowa. Polega on na wykonywaniu nakłuć skóry na głębokości od 0,5 do 4 mm przy użyciu izolowanych igieł emitujących fale radiowe. Energia tych fal powoduje obkurczanie już istniejących włókien kolagenu i elastyny, a także pobudza produkcję nowych. Dodatkowo, mikronakłucia stymulują naturalne procesy naprawcze organizmu. Wszystko to sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, następuje redukcja rozstępów czy ewentualnej blizny po cesarskim cięciu.

Warto pamiętać, że zabieg mikroigłową falą radiową można wykonać dopiero po zakończeniu karmienia piersią. Wśród pozostałych przeciwwskazań znajdują się choroby o podłożu autoimmunologicznym, stany zapalne skóry, choroby nowotworowa, zaburzenia onkologiczne i zmiany naczyniowe.

Wiotka skóra na brzuchu po ciąży – pomoże radiofrekwencyjny lifting!

Osoby, które zastanawiają się, jak ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży, powinny poznać również właściwości niechirurgicznego radiofrekwencyjnego liftingu. Zabieg ten można łączyć z innymi procedurami medycyny estetycznej, np. mezoterapią.

Urządzenie emituje falę radiową o częstotliwości 4 Mhz, która w momencie zetknięcia ze skórą wytwarza ciepło i podgrzewa skórę właściwą nawet do 65°C. Powoduje to natychmiastowe pobudzenie fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu, nawet dziesięciokrotnie wyższej niż w normalnych warunkach. Dodatkowo, kurczeniu i napinaniu ulegają już istniejące włókna kolagenowe – wszystko to daje efekty w postaci spektakularnego napięcia i uelastycznienia tkanek. Skóra staje się bardziej jędrna, odzyskuje witalność i estetyczny wygląd.

Dla jak najlepszych efektów, zabieg warto powtórzyć 3-4 razy w odstępach 4-6 tygodni. Jest on bezpieczny, bezbolesny, od razu po jego zakończeniu można wrócić do normalnych zajęć.

Skóra na brzuchu po ciąży nie musi być przyczyną kompleksów! Zgłoś się do kliniki ESTELL, a nasi specjaliści pomogą Ci znów cieszyć się pięknym, zgrabnym ciałem.