Jak walczyć z obwisłymi ramionami dzięki medycynie estetycznej?

< 1 min
25/05/2020

Obwisła, wiotka skóra na ramionach – zwana potoczne pelikanami – to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jej obecność może być przyczyną kompleksów, zaniżonej samooceny czy wstydu przed założeniem koszulki z krótkim rękawem albo na ramiączkach. Na szczęście lekarze medycyny estetycznej potrafią sobie skutecznie poradzić z pelikanami!

Z tekstu dowiesz się:

Obwisła skóra na ramionach, zwana pelikanami, może się pojawić zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w różnym wieku. Najczęściej bywa ona oznaką starzenia się skóry i stopniowej utraty elastyczności. Pelikany pojawiają się także u osób młodych, głównie tych z nadwagą i otyłością lub nieaktywnych fizycznie, a także tych, które w krótkim czasie zgubiły wiele kilogramów. Obwisła skóra bywa efektem nieprawidłowej diety, picia niedostatecznej ilości wody, a także zaburzeń hormonalnych.

Obwisłe ramiona – jak z nimi walczyć?

Jeżeli obecność wiotkiej, obwisłej, mało jędrnej skóry na ramionach wynika z naturalnych procesów starzenia się, nie da się jej w pełni skutecznie zapobiegać. Pojawianie się oznak starzenia można jednak opóźniać, a także je niwelować. Bez wątpienia pomaga w tym regularna aktywność fizyczna. Doskonałymi ćwiczeniami na górne partie ciała, w tym okolice ramion, są:

  • ćwiczenia z hantlami,
  • rozciąganie gumy oporowej,
  • pompki,
  • podciąganie się na drążku,
  • skakanie na skakance.

Należy także pamiętać o zdrowej diecie, piciu dużych ilości wody, a także stosowaniu ujędrniających balsamów oraz kremów do ciała.

Jak zlikwidować pelikany? Pomoże radiofrekwencyjny lifting

W redukcji pelikanów na ramionach bardzo dużą skuteczność wykazują nowoczesne procedury z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z nich jest radiofrekwencyjny lifting – termolifting wykonywany przy użyciu urządzenia emitującego falę radiową o częstotliwości 4 MHz. W chwili zetknięcia się ze skórą fala wytwarza wewnątrz tkanek ciepło, podnosząc ich temperaturę nawet do 65°C. Z jednej strony pobudza to fibroblasty do nawet dziesięciokrotnie większej produkcji kolagenu (białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry), a z drugiej – powoduje kurczenie się i napinanie już istniejących włókien kolagenowych, co widocznie poprawia napięcie i jędrność skóry.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni, a także połączenie radiofrekwencyjnego liftingu z innymi procedurami modelującymi (z zachowaniem odstępu czasowego), np. mezoterapią igłową. Sam zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny, nie wymaga też rekonwalescencji. Warto pamiętać, że można go wykonywać nie tylko w obrębie ramion, ale także brzucha, piersi, ud czy pośladków.

Jak pozbyć się obwisłych ramion? Zalety zimnych mikrofal redukujących tkankę tłuszczową

Inny zabieg pozwalający na skuteczną redukcję pelikanów to zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową z wykorzystaniem energii zimnych mikrofal. Większość emitowanych przez urządzenie fal dociera w ściśle określone miejsce i kumuluje się w tkance tłuszczowej, uszkadzając tworzące ją komórki, czyli adipocyty. Część fal pozostaje natomiast na granicy skóry, powodując jej lekkie podgrzanie – to skutkuje wzmożoną produkcją nowego kolagenu oraz kurczeniem się i napinaniem istniejących włókien. Oba te procesy dają efekty w postaci wyszczuplenia ramion, ich ujędrnienia, poprawy napięcia i elastyczności skóry, a nawet redukcji ewentualnego cellulitu.

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać także w obrębie brzucha, ud, pośladków, pleców czy kolan. Z perspektywy pacjenta, obok skuteczności, ważne są także bezpieczeństwo i niska inwazyjność zabiegu. Głowice urządzenia są wyposażone w innowacyjny system chłodzenia, dzięki czemu nie istnieje ryzyko poparzenia, a pacjent odczuwa jedynie intensywne ciepło. Nieliczne są również przeciwwskazania do wykonywania zabiegu – zalicza się do nich m.in. ciążę i okres karmienia, chorobę nowotworową, obecność stymulatorów serca lub innych urządzeń elektrycznych, a także osłabienie systemu immunologicznego.

Zapraszamy do naszej kliniki Estell w Warszawie – nasi specjaliści podpowiedzą, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się pelikanów!