PL EN

Laseroterapia laserem frakcyjnym CO2 - frakcyjny resurfacing, intensywne złuszczenie, regeneracja i poprawa kondycji skóry, redukcja zmarszczek

Opis usługi

Zabiegi resurfacingu laserowego stosowane są do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Mogą być stosowane na całej twarzy, okolicach oczu wraz z powiekami, szyi, dekolcie i dłoniach. Laser swoim działaniem powoduje stworzenie kilkudziesięciu albo nawet kilkuset malutkich uszkodzeń otoczonych zdrową skórą, nie poddanych działaniu lasera. Dzieki temu skóra szybciej się regeneruje i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny. Oprócz tego zagęszcza się cera, wytwarza się kontrolowane nagrzewanie skóry powodując wzmocnienie efektu odmłodzenia.

Laser CO2 jest laserem frakcyjnym ablacyjnym umożliwiającym wykonywanie nie tylko zabiegów odmładzających (resurfacing), ale również usuwania defektów skórnych takich jak zmarszczki, blizny po trądzikowe i zanikowe. Dzięki tej technologii można usuwać również blizny, rozstępy. Efektem zabiegów jest uzyskanie odnowionej i odmłodzonej skóry o zdecydowanie lepszej strukturze i jakości. W przeciwieństwie do laserów dotychczas stosowanych w medycynie i kosmetologii, laser CO2 nie naświetla jednokrotnie powierzchni skóry, ale doprowadza do powstania mikroskopijnych uszkodzeń dochodzących aż do skóry właściwej. Promieniowanie lasera frakcyjnego CO2 powoduje odparowanie (ablację) licznych mikrokolumn skóry, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń termicznych. Laser przekłuwa skórę tysiącami mikroskopijnych laserowych igiełek, w wyniku czego powstają fragmentaryczne, mikroskopowe uszkodzenia spowodowane podgrzaniem tkanek obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Impulsy światła laserowego wnikają w skórę na odpowiedniej głębokości, tak by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do całkowitej regeneracji.Impulsy laserowe emitowane są na powierzchni skóry jeden obok drugiego, co pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. W wyniku tego procesu zdrowa tkanka pobudzana jest do wzmożonej regeneracji. Zabieg przeprowadzany jest z znieczuleniu miejscowym uzyskiwanym dzięki zastosowaniu kremów znieczulających wmasowanych w obszar zabiegowy. Dodatkowo, aby zminimalizować dyskomfort zabiegów w Estell stosujemy w trakcie zabiegu intensywne chłodzenie skóry przy użyciu specjalnego urządzenia Cooler.

Efekt zabiegu:

 • odmłodzenie skóry,
 • poprawa gęstości i jędrności skóry,
 • redukcja blizn, zmarszczek, powiększonych porów,
 • niwelowanie uszkodzeń posłonecznych,
 • ujednolicenie kolorytu,
 • odświeżenie skóry.

Wskazania do zabiegu: zasinienia pod oczami, rozszerzone ujścia mieszków włosowych (pory); zaskórniki; rozstępy; blizny; zmiany pigmentacyjne; uszkodzenia posłoneczne; plamy starcze, w których skóra jest nierówna, szorstka i nie ma jędrności. 

Wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu: Skóra bezpośrednio po zabiegu jest obrzęknięta, zaczerwieniona i mocno rozgrzana. Czasami widać delikatne sączenie się płynu tkankowego oraz krwi. Zaleca się stosowanie okładów chłodzących, opatrunki z soli fizjologicznej, gojący kremów. Po 2–3 dniach obrzęk i rumień ustępują, na powierzchni skóry pojawia się cienki i powierzchowny strup. Przez kolejne 4–5 dni powstały strup ulega stopniowemu złuszczeniu. Polecane jest również wykonanie maski z osocza bogatopłytkowego w celu przyspieszenia regeneracji skóry.

Zalecana częstotliwość: W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 6. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń w odstępach 6-12 tygodniowych.
Poprawa jakości skóry jest efektem zmiany jej struktury i utrzymuje się ten stan stosunkowo długo, nawet kilka lat. 

Cena zabiegu od:
twarz 1570 zł
okolice oczu 630 zł
twarz+szyja 2100 zł
twarz+szyja+dekolt 2600 zł
dekolt/szyja/dłonie 950 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • terapia doustna retinoidami,
 • leki światłouczulające,
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze,
 • nowotwory skóry,
 • fotodermatozy i niektóre dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski),
 • skóra opalona,
 • obniżenie odporności organizmu,
 • tendencja do tworzenia się bliznowców.

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

twarz, szyja, dekolt, okolice oczu,dłonie

Czas trwania zabiegu

40 minut

Telefon

22 431 36 66