Leczenie nadpotliwości – możliwości medycyny estetycznej

< 1 min
01/05/2017

Nadpotliwość to problem, który dotyczy wielu osób. Na niektórych w wystarczającym stopniu działają antyperspiranty oraz preparaty stosowane doustnie. Dla wszystkich tych, którym dostępne środki nie wystarczają szczególnie polecany, jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, który polega na wstrzyknięciu toksyna botulinowa w okolice występowania gruczołów potowych.

Z tekstu dowiesz się:

W ten sposób ich praca zostaje zahamowana, a tym samym wydzielanie potu jest uniemożliwione na okres około 6-12 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Metoda ta jest polecana z kilku istotnych powodów. Daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność. Tajemnica skuteczności polega na tym, iż toksyna botulinowa poraża zakończenia nerwowe, co powoduje blokowanie nadmiernego wydzielania potu, a nie jedynie maskowanie, jak to jest w przypadku stosowania ogólnodostępnych środków. Poza tym, toksynę botulinową wstrzykuje się w konkretne miejsce.

Przed wykonaniem zabiegu stosujemy żel znieczulający. Sam zabieg trwa około pół godziny i dzięki znieczuleniu jest prawie bezbolesny.
Pierwsze rezultaty są widoczne już po kilku dniach, a efekt utrzymuje się przez ok. 6 – 12 miesięcy.

Pełen efekt zabiegu pojawia się po 14 dniach od wykonania procedury, wtedy też zapraszamy do kontroli po zabiegu.

W przypadku regularnego poddawania się zabiegowi, po ok. 3 latach praca gruczołów potowych ulega regulacji i nie ma konieczności dalszego stosowania toksyny botulinowej.