Masaż twarzy Kobido: sprawdź, na czym polega ta japońska sztuka!

3 min
14/11/2021

Japoński masaż twarzy Kobido to wywodzący się kultury Dalekiego Wschodu rytuał pielęgnacyjno-zdrowotny, będący doskonałym uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej o działaniu liftingującym, ujędrniającym oraz odmładzającym.

Z tekstu dowiesz się:

Daleki Wschód jest ojczyzną wielu rozmaitych rytuałów i zabiegów medycyny naturalnej, które mają udowodniony pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i urodę człowieka. Europa czerpie z tych tradycji od wieków – jednym z zabiegów, które w ostatnim czasie wyraźnie zyskują na popularności, jest masaż Kobido.

Masaż Kobido – co to jest?

Masaż Kobido to japońska technika masażu twarzy (czasem również karku), która początkowo była zarezerwowana jedynie dla przedstawicieli dworu cesarskiego oraz najwyżej urodzonych obywateli Japonii. Wykonywali go wykwalifikowani specjaliści – już przed wiekami cechował się najwyższym stopniem zaawansowania technicznego spośród wszystkich metod masażu.

Japoński masaż twarzy Kobido polega na wykonywaniu złożonych, intensywnych i szybkich ruchów, które powodują głęboki relaks, niwelują napięcie mięśniowe, stymulują skórę, a dzięki temu pozwalają uzyskać określone efekty zdrowotne i estetyczne.

Masaż twarzy Kobido – jak przebiega?

Jak już wspomniano, masaż Kobido to dość intensywne i szybkie ruchy, którymi wykonująca masaż osoba działa na tkanki twarzy, szyi, głowy i karku pacjenta. Początkowo ruchy te mogą powodować pewien dyskomfort, ale nie są bolesne i organizm przystosowuje się do nich po kilku chwilach.

Japoński masaż twarzy Kobido składa się z kilku etapów:

  • masaż tkanek głębokich – wykonywany na sucho, bez użycia olejku, ma na celu zlikwidowanie napięć mięśniowych,
  • relaksacja – jej celem są poprawa krążenia, odprężenie, rozluźnienie mięśni oraz redukcja stresu,
  • drenaż limfatyczny – na tym etapie ruchy stają się coraz bardziej intensywne, bo mają na celu poprawę krążenia limfy, zmniejszenie opuchlizny i obrzęków,
  • lifting tkanek – najbardziej intensywna część masażu Kobido, mająca na celu poprawę krążenia krwi, zwiększenie temperatury tkanek oraz ich uniesienie,
  • akupresura – na tym etapie głównym celem jest zadziałanie na pojedyncze punkty w obrębie twarzy, gdzie znajdują się kluczowe mięśnie.

Japoński masaż twarzy Kobido – efekty

Masaż twarzy Kobido ma pozytywny wpływ zarówno na urodę, jak i na zdrowie. Wykonywany regularnie przez wykwalifikowanego w tym zakresie specjalistę pozwala na:

  • poprawę jędrności i elastyczności skóry,
  • uniesienie opadających tkanek,
  • spowolnienie procesów starzenia się skóry,
  • poprawę kolorytu skóry.

Jeśli chodzi o korzyści zdrowotne, masaż Kobido pobudza krążenie limfy, a co za tym idzie – przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, łagodzi napięcie mięśniowe, zmniejsza sztywność mięśni twarzy, a nawet pomaga redukować uciążliwe bóle głowy. Jak każdy inny masaż, również masaż twarzy Kobido relaksuje, pozwala się odprężyć i odstresować.

Masaż Kobido – jak często wykonywać?

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 5-7 masaży w odstępie tygodnia. Później raz w miesiącu można się zdecydować na zabieg podtrzymujący rezultaty.

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu również masażu Kobido nie wykonuje się u wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się:

  • występowanie na skórze ostrych stanów zapalnych, otwartych ran, owrzodzeń, ropiejących zmian trądzikowych,
  • wykonane w ciągu 2-3 tygodni ekstrakcje zębowe,
  • wykonane w nieodległej przeszłości niektóre zabiegi medycyny estetycznej – toksyna botulinowa (w ciągu dwóch tygodni), nici PDO (w ciągu sześciu miesięcy).

Jak widać, nie są to jednak przeciwwskazania bezwzględne – po wyleczeniu zmian skórnych albo odczekaniu określonego czasu po iniekcji toksyny botulinowej pacjent może zgłosić się na zabieg.

Masaż Kobido – idealne uzupełnienie odmładzających zabiegów medycyny estetycznej

Japoński masaż twarzy Kobido bez wątpienia pozytywnie wpływa na urodę, ale po pierwsze – na efekty trzeba czekać, a po drugie – są one zauważalne, ale nie spektakularne. Optymalnym rozwiązaniem jest więc traktowanie masażu jako uzupełnienia dla profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które bazując na nowoczesnych technikach i innowacyjnych metodach zabiegowych, pozwalają gruntownie odmłodzić skórę. Z jakimi zatem procedurami można śmiało łączyć masaż Kobido? Sprawdź:

  • Micro&Nano Fat – jest to zabieg niechirurgicznego lipoliftingu z użyciem tkanki tłuszczowej pacjenta. Po pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu z okolic talii jedna część może być wykorzystana jako wypełniacz opadających tkanek (micro fat), a druga – po specjalnym opracowaniu, które uwalnia komórki macierzyste, podawana w formie iniekcji pod skórę w celach regeneracyjnych i odmładzających (nano fat).
  • Zabieg Regeneris – czyli tzw. wampirzy lifting – to zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, uzyskiwanego w procesie wirowania z pobranej uprzednio krwi pacjenta. Osocze jest bogate w komórki macierzyste i czynniki wzrostu – podane w formie mezoterapii pod skórę powoduje przyspieszenie procesów regeneracji, a także pozwala odżywić i odmłodzić skórę.
  • Laser tulowy Lavieen – to urządzenie, które łączy właściwości lasera ablacyjnego i nieablacyjnego. Emitowana przez laser energia wnika w głębsze partie skóry, inicjując jej gruntowną przebudowę. Zabieg wygładza zmarszczki, niweluje blizny, pozwala wyrównać koloryt skóry i zamyka rozszerzone pory.

Oczywiście należy mieć świadomość, że również w przypadku tych zabiegów konieczne może być odczekanie kilku tygodni, zanim zostanie wykonany masaż Kobido. Decyduje o tym lekarz w trakcie konsultacji.