Peeling kawowy: dowiedz się, czy pomoże Ci zwalczyć cellulit!

3 min
22/08/2022
[ssba-buttons]

Peeling kawowy to kosmetyk uwielbiany przez kobiety na całym świecie. Nic w tym dziwnego, bo pięknie pachnie, pozwala skutecznie wygładzić skórę, pomaga w walce z cellulitem i…. można go zrobić samodzielnie w domu! Warto jednak pamiętać, że w przypadku walki z cellulitem peeling kawowy nie przyniesie spektakularnych efektów w krótkim czasie – najlepiej traktować go jako uzupełnienie profesjonalnych zabiegów estetycznych.

Z tekstu dowiesz się:

Cellulit to bardzo rozpowszechniony problem estetyczno-zdrowotny. W terminologii medycznej określa się go mianem lipodystrofii, czyli zmian w tkance podskórnej spowodowanych nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, co daje efekty w postaci obecnych na skórze grudek i zagłębień, przypominających na pierwszy rzut oka skórkę pomarańczy.

Cellulit to problem o złożonych przyczynach. Wpływ na jego rozwój mają m.in. zaburzenia hormonalne, zaburzenia krążenia krwi i limfy w organizmie, niedobór aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, noszenie bardzo obcisłych ubrań oraz nieprawidłowa dieta. W zdecydowanej większości przypadków cellulit pojawia się u kobiet – w obrębie ud, bioder, pośladków i ramion. Stanowi problem estetyczny, zaburza samoocenę i wywołuje kompleksy, ale w zaawansowanych stadiach może być również bolesny.

Peeling kawowy – właściwości

Walka z cellulitem obejmuje wiele różnych działań – zmianę diety, wprowadzenie do codziennego życia aktywności fizycznej, odpowiednią domową pielęgnację skóry oraz profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Wśród domowych zabiegów ukierunkowanych na zwalczanie cellulitu jednym z najpopularniejszych jest peeling kawowy. Jak sama nazwa wskazuje, głównym składnikiem tego kosmetyku są zmielone ziarna kawy – peeling kawowy do twarzy zawiera kawę zmieloną drobniej, peeling do twarzy – grubiej.

Dlaczego to właśnie peeling kawowy uważany jest za jeden z najskuteczniejszych kosmetyków w walce z cellulitem? Otóż bierze się to z obecności w ziarnach kawy kofeiny – tej samej substancji, która odpowiada za pobudzające działanie kawy. Kofeina rozszerza naczynia krwionośne, poprawia ukrwienie skóry oraz przyspiesza proces lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych.

Peeling kawowy na cellulit – efekty

Istnieje wiele powodów, by regularnie wykonywać peeling kawowy – efekty tego prostego domowego zabiegu obejmują:

  • usunięcie martwego naskórka, dzięki czemu skóra lepiej wchłania składniki aktywne znajdujące się w balsamach i kremach do ciała,
  • wygładzenie skóry, poprawę jej kolorytu, wyraźne napięcie oraz poprawę jędrności skóry,
  • redukcję cellulitu zlokalizowanego w różnych partiach ciała: na udach, pośladkach, biodrach oraz ramionach.

Peeling kawowy – DIY

Peeling kawowy na cellulit można oczywiście kupić w każdej drogerii – poszczególne kosmetyki różnią się marką, pojemnością i ceną, ale wśród gotowych produktów coś dla siebie znajdzie każdy. Warto jednak pamiętać, że w ciągu kilku chwil bez żadnego problemu można zrobić… domowy peeling kawowy, który działa dokładnie tak samo, jak gotowy kosmetyk ze sklepu.

Jak zatem przygotować peeling kawowy w domu? Wystarczy wziąć 3 łyżki zmielonej kawy (gotowej lub zmielonej samodzielnie w młynku), 2 łyżki gorącej wody i 2-3 łyżki oliwy z oliwek albo dostępnego pod ręką olejku. Kawę należy wsypać do czystego pojemnika i zalać wodą, odczekać 2-3 minuty i dodać olejek – w takiej ilości, by kosmetyk przybrał odpowiednią konsystencję. Tak zrobiony domowy peeling kawowy należy wmasować w lekko wilgotną skórę, wykonując przy tym delikatne, okrężne ruchy ręką. Następnie preparat należy spłukać.

Peeling kawowy – jak często wykonywać?

W przypadku każdego zabiegu domowej pielęgnacji kluczem do skuteczności jest regularność – zasada ta dotyczy także peelingu kawowego. Wskazane jest, by wykonywać go przynajmniej raz w tygodniu, a w przypadku bardziej zaawansowanego cellulitu – nawet dwa razy w tygodniu.

Peeling kawowy – z jakimi zabiegami go połączyć?

Warto oczywiście mieć świadomość, że nawet regularnie wykonywany peeling kawowy nie sprawi, że cellulit zniknie z dnia na dzień. Dodatkowo, u kobiet z rozległym, bolesnym cellulitem może w ogóle okazać się nieskuteczny. Dlatego peeling kawowy najlepiej jest traktować jako domowe uzupełnienie profesjonalnych, specjalistycznych zabiegów ukierunkowanych na redukcję cellulitu. Oto co konkretnie polecamy pacjentkom w klinice Estell:

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym to zabieg opierający się na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami wyposażonymi w liczne mikrootwory. Głowice wpływają na każdy centymetr skóry, wytwarzając zjawisko tzw. multimikrostymulacji powodujące poprawę przepływu krwi, usprawnienie przepływ limfy oraz stymulację pracę fibroblastów produkujących kolagen. Pozwala to na redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry i usunięcie nawet rozległego cellulitu.

Podczas zabiegu wykorzystywane są właściwości fal akustycznych, które wnikają do organizmu (bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na tkanki) i rozprzestrzeniają się po nim, przyspieszając przepływ płynów w naczyniach chłonnych, rozbijając komórki tłuszczowe i rozrywając włóknisty gorset w tkance podskórnej. Jest to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na jednoczesną redukcję cellulitu i poprawę jędrności skóry.

© Copyright 2024 Estell. Wszystkie prawa zastrzeżone.