Przygotuj skórę do lata i ekspozycji na słońce!

3 min
02/08/2021

Lato to dość trudny czas dla skóry – narażona jest wówczas na długotrwałą ekspozycję na słońce, działanie gorącego wiatru i kontakt ze słoną morską wodą. Dlatego przed wyjazdem na urlop warto zadbać o jej kondycję – na szczęście istnieją zabiegi kosmetyczne wykonywane latem, na które można zgłosić się bez obaw!

Z tekstu dowiesz się:

O profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej nadal krąży wiele mitów. Oczywiście są procedury, które przeprowadza się tylko w miesiącach jesienno-zimowych – m.in. ze względu na mniej intensywne w tym czasie promieniowanie słoneczne – ale dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii coraz więcej zabiegów ma charakter całoroczny.

Zabiegi oczyszczające na twarz latem – peelingi Sesderma

Jednym z zabiegów oczyszczających, które bez problemu można wykonać w miesiącach letnich, jest Sesderma – peeling chemiczny pozwalający nie tylko na dogłębne oczyszczenie skóry, ale także redukcję zmian trądzikowych, blizn, poprawę kolorytu skóry, jej wyraźne odświeżenie i odmłodzenie.

W zależności od potrzeb podczas zabiegu stosuje się peelingi na bazie kwasu glikolowego, kwasu pirogronowego, migdałowego oraz ich mieszanki. Wszystkie te substancje mają właściwości złuszczające, odkażające i przeciwbakteryjne. Wnikają one w skórę na ściśle określoną głębokość i złuszczają martwe komórki naskórka, pobudzają przebudowę skóry oraz namnażanie zdrowych komórek.

Oczywiście należy mieć świadomość, że ze względu na intensywność działania latem nie zaleca się wykonywania peelingów głębokich, czyli tych docierających aż do najgłębszych partii skóry – tego typu zabiegi najlepiej przeprowadzać jesienią lub wiosną. Z kolei peelingi powierzchowne, najczęściej na bazie kwasu migdałowego, mogą być wykonywane bez względu na porę roku. Liczbę zabiegów oraz ich częstotliwość dobiera specjalista.

Zabiegi na lato w gabinecie kosmetycznym – infuzja tlenowa

Zabiegiem o działaniu odmładzającym, odświeżającym i ujędrniającym jest infuzja tlenowa, zwana również zabiegiem gwiazd. Korzystają z niego m.in. Jennifer Lopez, Eva Longoria, Kate Perry oraz Fergie. Polega on na wykorzystaniu technologii tlenu hiperbarycznego oraz infuzji, co pozwala na wtłoczenie składników aktywnych w głębsze partie skóry.

Bazą wykorzystywanego podczas zabiegu preparatu jest kwas hialuronowy w dwóch postaciach – wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy wiąże wilgoć z otoczenia i utrzymuje ją w skórze na dłużej, a niskocząsteczkowy przenika do skóry wraz ze składnikami aktywnymi.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii czterech-sześciu zabiegów w odstępie około tygodnia. Pozwala to na wyraźne wygładzenie okolic ust i oczu, spłycenie zmarszczek mimicznych, poprawę napięcia i jędrności skóry. Tak naprawdę już jeden zabieg – wykonywany np. przed szczególnymi wydarzeniami – daje rezultaty w postaci szybkiego odświeżenia i rewitalizacji skóry. Będzie idealny tuż przed wakacyjnym wyjazdem!

Jakie zabiegi na twarz można wykonywać latem? Zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych

Polecany zabieg na twarz latem to także zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych – wykonywany przy użyciu innowacyjnego urządzenia dającego jednocześnie trzy efekty pielęgnacyjne: złuszczenie wierzchniej warstwy martwego naskórka, skuteczne wchłanianie składników aktywnych rewitalizujących skórę oraz jej naturalne dotlenienie od wewnątrz.

W zależności od potrzeb skóry zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych występuje w dwóch wersjach:

  • Składniki preparatu pierwszej wersji to m.in. olej z pestek granatowca właściwego, olej z owoców dzikiej róży oraz retinol. Zabieg w tej wersji pozwala m.in. na redukcję zmarszczek i ujędrnienie skóry, a także poprawę jej gęstości i odżywienia.
  • W skład preparatu drugiej wersji wchodzą m.in. kwasy kojowy i azelainowy. Zabieg daje efekty w postaci wyrównania kolorytu, dotlenienia i nawilżenia skóry, poprawy jej gęstości i odżywienia.

Dobre efekty daje już jeden zabieg, choć i w tym przypadku ich ostateczna liczba i częstotliwość ustalane są indywidualnie.

Jaki zabieg na twarz przed wakacjami? Mezoterapia igłowa

Co do zasady nie ma przeciwwskazań, by latem wykonać również zabieg mezoterapii igłowej. Na czym on polega? Otóż jest to nic innego, jak iniekcja w określone partie skóry składników aktywnych i koktajli odżywczych o działaniu dopasowanym do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mogą to być substancje nawilżające, przeciwzmarszczkowe albo ujędrniające. Forma ich podania – czyli iniekcja – sprawia, że są one w stanie dotrzeć w głębsze partie skóry i tym samym działać bardziej efektywnie. Również sama iniekcja, a więc przerwanie ciągłości skóry, natychmiast pobudza naturalne procesy naprawcze i namnażanie zdrowych komórek, co też pozytywnie wpływa na kondycję skóry.

Jedną z najpopularniejszych odmian zabiegu jest mezoterapia kwasem hialuronowym, czyli substancją kluczową dla zachowania optymalnego poziomu nawilżenia i jędrności skóry. Wśród wskazań do jego wykonania znajdują się między innymi:

  • przesuszenie skóry,
  • wiotkość i utrata napięcia skóry,
  • zmarszczki oraz bruzdy,
  • szary, ziemisty odcień cery.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów w odstępach co trzy tygodnie.

Jak widać, na liście zabiegów wykonywanych latem znajduje się naprawdę sporo pozycji! Zapraszamy do kliniki ESTELL, gdzie podczas konsultacji specjalista zdiagnozuje problemy pacjenta i dobierze najlepszy zabieg, który pomoże się ich pozbyć.