Rozkwitnij na wiosnę

2 min
04/04/2016

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się z zimowego snu i zachwyca żywymi, świeżymi kolorami.Wraz z pierwszymi promieniami słońca poprawia się nasz nastrój. Czujemy przypływ sił witalnych i impuls, by zadbać o siebie. Odświeżamy garderobę, stosujemy zdrową dietę, chcemy wyglądać atrakcyjnie. Nic nie poprawi lepiej naszego wyglądu jak promienna cera i zadbane ciało. Dlatego warto skorzystać z zabiegów, które pomogą obudzić nasze naturalne piękno.

Z tekstu dowiesz się:

Kobiety mówią otwarcie, że chcą być atrakcyjne, stąd chętnie sięgają po rozmaite sposoby, które pomogą im w poprawie wyglądu. Coraz częściej korzystają z możliwości, jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna. Ważne, by swoje wybory konsultowały zawsze z lekarzem. Dzięki temu upewnią się, że dany zabieg jest najlepszym z możliwych, a w czasie zabiegu i po nim pozostaną pod opieką doświadczonego specjalisty.

Wiosną, bardzo często zgłaszają się do nas kobiety, które pragną poczuć się lepiej we własnej skórze, poprawić wygląd twarzy, nawilżyć lub ujędrnić ciało, zanim latem pojawią się na plaży w kostiumie kąpielowym. Naszym zadaniem jest dobrać właściwy zabieg, odpowiadający ich indywidualnym potrzebom. Tylko takie podejście i bezpośredni kontakt z pacjentką pozwalają nam w pełni zadbać o najwyższą jakość wykonania zabiegu, jego efekty i bezpieczeństwo – mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski, dyrektor medyczny Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Wiosną warto rozważyć zabiegi, które pomogą kobiecie rozkwitnąć, przynosząc natychmiastowych efekt: poprawę kondycji skóry, a dzięki temu większą pewność siebie i przypływ pozytywnej energii.

Rewitalizacja, nawilżenie i ujędrnienie – zabieg Hydrobalans

Dogłębne nawilżenie skóry zapewni zabieg Hydrobalance przy użyciu kwasu hialuronowego. Oba te preparaty zawierają stabilizowany kwas hialuronowy w formie krystalicznie czystego żelu. Stymulują skórę do odbudowy istniejących włókien kolagenowych i produkcji nowego kolagenu. Zabiegi przeprowadzane są na zasadzie mezoterapii – polegają na wprowadzeniu preparatów do skóry właściwej za pomocą maleńkich nakłuć na całej powierzchni poddawanej zabiegowi. Hydrobalans to nowoczesna koncepcja rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, zapewniająca znaczny wzrost elastyczności i napięcia skóry, poprawę jej kolorytu i jędrności.
Zabieg pielęgnacyjny

Oczyszczenie, nawilżenie, poprawa elastyczności –Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka z jednoczesną aplikacją substancji aktywnych w głąb skóry. Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu: skóra jest dogłębnie nawilżona, miękka i elastyczna. W zależności od rodzaju skóry – dostępne są cztery rodzaje substancji: preparat przeciwstarzeniowy, preparat przeciwtrądzikowy, preparat redukujący przebarwienia lub kwas hialuronowy.

Odświeżenie, rozjaśnienie, poprawa napięcia skóry – peeling

Na wiosnę szczególnie ważne jest oczyszczenie, rozświetlenie i poprawa napięcia skóry, stąd podstawowym zabiegiem powinien być dogłębny peeling, dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby. Jest to jedna z najnowszych metod chemicznej biorewitalizacji skóry, wykonywana na zasadzie peelingu. Do zabiegu używany jest preparat, w skład którego wchodzą: TCA – kwas trójchlorooctowy stymulujący czynniki wzrostu fibroblastów oraz H2O2 – nadtlenek wodoru i kwas kojowy, które działają rozjaśniająco. Nieinwazyjny i bezbolesny zabieg polecany jest do walki ze starzeniem się skóry, przebarwieniami i trądzikiem. Wspomaga także leczenie rozstępów.

Piękne i nawilżone usta – zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozwalają w szybki i skuteczny sposób wymodelować i nawilżyć usta, dzięki czemu poprawia się ich wygląd. Jednocześnie niwelowane są drobne zmarszczki wokół nich, co daje efekt odmłodzenia całej twarzy. Rezultaty widoczne są natychmiast i mogą utrzymywać się od 6 miesięcy nawet do roku. W zależności od stopnia wrażliwości skóry można go przeprowadzić bez znieczulenia lub zastosować miejscowo kremy znieczulające.

Opisane zabiegi wykonywane są w Klinice Medycyny Estetycznej ESTELL. Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska, dzięki czemu zastosowane techniki i preparaty są optymalnie dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta z uwzględnieniem ewentualnych przeciwwskazań.