Usuwanie rumienia – co zrobić, by twarz straciła niezdrowe wypieki?

2 min
02/07/2020

Rumień to dość powszechnie występująca dolegliwość, będąca po części problemem zdrowotnym, a po części – estetycznym. Za każdym razem jednak charakterystyczne, jednolite czerwone plamy na twarzy sprawiają, że dana osoba wygląda na zawstydzoną lub zdenerwowaną. Na szczęście możliwe jest skuteczne usuwanie rumienia na twarzy – pomogą w tym nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w klinice ESTELL.

Z tekstu dowiesz się:

Pod nazwą „rumień” kryją się po prostu jednolite, dość charakterystyczne czerwone plamy na twarzy – najczęściej w okolicach policzków, ale również na nosie, brodzie czy szyi. Mogą być one efektem działania różnych czynników. Zdarza się, że za rumień odpowiadają kruche naczynia krwionośne oraz cienka, bardzo wiotka skóra, przez którą są one widoczne. Czerwone plamy na twarzy bywają wywoływane również przez zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy, mogą być objawem towarzyszącym różnym chorobom skóry (np. trądzikowi różowatemu), niekiedy także efektem nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Co ważne, rumień bardzo często nasila się pod wpływem wysokich temperatur, stresu, spożywania pikantnych potraw czy picia alkoholu.

Na szczęście usuwanie rumienia jest możliwe – pozwalają na to nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dostępne w naszej klinice ESTELL.

Laser na rumień – laserowa platforma do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele

Jednym z zabiegów cechujących się największą skutecznością w redukcji rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz zaczerwienienia twarzy jest laserowe usuwanie rumienia z wykorzystaniem laserowej platformy do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele.. Znajduje on zastosowanie we wszystkich odmianach rumienia – bez względu na to, czy jest to rumień cieplny (spowodowany wysoką temperaturą), hormonalny czy towarzyszący trądzikowi różowatemu.

Podczas zabiegu emitowana przez laser energia jest kierowana w ściśle określone miejsce – dociera w głąb naczyń i jest absorbowana przez znajdujący się w czerwonych krwinkach barwnik. Pod wpływem ciepła z naczyń odparowuje woda – pozostają jedynie ich suche elementy, które są stopniowo wchłaniane przez organizm i zanikają.

Usuwanie rumienia laserową platformą do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele nie jest bolesne – urządzenie jest wyposażone w innowacyjną głowicę chłodzącą, która niweluje nieprzyjemne odczucia. Przy niewielkich zmianach dobre efekty daje już jeden zabieg. Jeśli rumień jest większy i bardziej zaawansowany, mogą być potrzebne trzy zabiegi w odstępie kilku tygodni.

Zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych– zabieg pielęgnacyjny na czerwone plamy na twarzy

Kruche, rozszerzone naczynka krwionośne wymagają odpowiedniej pielęgnacji, w tym regularnego wzmacniania. Bardzo dobre efekty w tym zakresie daje zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych. To urządzenie wywołuje w organizmie tzw. efekt Bohra – tlen jest wtłaczany w głębsze partie skóry, dogłębnie dotleniając tkanki, a dodatkowo lepsze jest działanie niezbędnych składników odżywczych. Wszystko to pozwala na złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry oraz wzmocnienie naczynek krwionośnych. W zależności od wybranego typu zabiegu można również uzyskać efekty w postaci odmłodzenia (redukcja zmarszczek, ujędrnienie skóry, poprawa jej gęstości) lub rozjaśnienia skóry (rozświetlenie, wyrównanie kolorytu, poprawa odżywienia).

Jak widać, usuwanie rumienia jest możliwe – warto się zgłosić do naszej kliniki ESTELL na konsultacje ze specjalistami, którzy pomogą dobrać najlepszą metodę redukcji tego problemu.