Wymarzona figura – sprawdź, jak osiągnąć ją przed nadejściem lata!

3 min
05/04/2022

Wymarzona figura na letni urlop? Choć zegar tyka, a do okresu wakacyjnych wyjazdów zostało tylko kilka tygodni, to jednak jest to możliwe! Zadbaj o zdrową dietę, jak najwięcej się ruszaj i zgłoś się do kliniki Estell na zabieg, który pomoże wymodelować najbardziej newralgiczne partie sylwetki, takie jak brzuch, biodra i uda.

Z tekstu dowiesz się:

Wymarzona figura – pod tym pojęciem każda kobieta rozumie tak naprawdę coś innego. Są panie, które marzą o idealnie płaskim brzuchu, inne chciałyby szczuplejszych ud i bioder, dla jeszcze innych kompleksami są np. obwisłe ramiona lub tzw. bryczesy. Najczęściej myśli o szybkim uzyskaniu perfekcyjnej sylwetki pojawiają się na kilka-kilkanaście tygodni przed wakacjami, kiedy planujemy letnie wyjazdy i uświadamiamy sobie, że wkrótce odsłonimy ciało na plaży lub na basenie.

Na początek najważniejsza sprawa – w kilka tygodni nie da się w bezpieczny, zdrowy i trwały sposób zrzucić kilkunastu kilogramów. W dążeniu do wymarzonej figury nie można dać się zwariować – zapomnijmy o wszelkich dietach cud, rygorystycznych głodówkach i katorżniczych treningach wdrażanych już w okresie urlopowym. Oczywiście aby schudnąć, trzeba ograniczyć podaż kalorii, jeść zdrowiej i regularnie się ruszać, ale muszą to być działania systematyczne, prowadzone rozsądnie i z głową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kilka podstawowych zasad wdrożyć w życie już teraz – być może nie poskutkuje to wymarzoną figurą jeszcze w te wakacje, ale już w kolejne na pewno będzie można bez kompleksów założyć bikini:

  • Jedz 5 niewielkich posiłków dziennie. Podstawą Twojej diety powinny być warzywa i owoce, produkty zbożowe z pełnego ziarna, dobrej jakości białko oraz tłuszcze roślinne.
  • Pij co najmniej 2 litry wody dziennie. Zrezygnuj z kolorowych napojów gazowanych – mają w sobie mnóstwo cukru.
  • Wyklucz z diety produkty wysoko przetworzone, fast foody, słodkie i słone przekąski. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego – sięgnij po bakalie.
  • Ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Możesz biegać, jeździć na rowerze, uprawiać nordic walking, chodzić na siłownię, tańczyć zumbę, trenować z ciężarem własnego ciała lub lekkim sprzętem.

Pamiętaj, że w walce o wymarzoną figurę najważniejsza jest konsekwencja – tylko systematyczność przyniesie oczekiwane rezultaty. Oczywiście możesz się wspomóc profesjonalnymi zabiegami estetycznymi, które pomogą wymodelować newralgiczne partie ciała, np. brzuch, uda i boczki. W Estell szczególnie polecamy zabieg falą akustyczną, modelowanie zimnymi mikrofalami redukującymi tkankę tłuszczową oraz modelowanie sylwetki drenażem limfatycznym w połączeniu z masażem próżniowym.

Redukcja tkanki tłuszczowej falą akustyczną – zabieg falą akustyczną

Dużą skutecznością w redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej cechuje się zabieg falą akustyczną. Urządzenie emituje fale akustyczne, które wnikają w głąb tkanek i rozprzestrzeniają się po organizmie, działając na kilka sposobów: przyspieszając przepływ płynów w naczyniach chłonnych, rozbijając nagromadzone miejscowo komórki tłuszczowe oraz rozrywając włóknisty gorset w tkance podskórnej, co prowadzi do redukcji cellulitu.

Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta i trwa od 20 do 30 minut. Nie wymaga również okresu rekonwalescencji – od razu po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności. Pierwsze efekty w postaci wyszczuplenia i wymodelowania poddanych zabiegowi partii ciała widać już po pierwszej procedurze, choć dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową – zabieg idealny w walce o wymarzoną figurę

Efekty w postaci redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, wyraźnego ujędrnienia skóry oraz wymodelowania sylwetki dają także zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową.

Jego działanie opiera się na wykorzystaniu wyjątkowych właściwości zimnych mikrofal o częstotliwości 2,45 GHz. Są one emitowane przez specjalistyczną głowicę, przenikają przez naskórek i skórę właściwą, docierając do głębokich warstw skóry, gdzie są absorbowane przez komórki tłuszczowe. Mikrofale kumulują się w tkance tłuszczowej i powodują jej nieinwazyjną redukcję, jednocześnie bardzo wyraźnie ujędrniając skórę.

Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową – w zależności od objętego nim obszaru ciała – trwa od 40 do 120 minut. Nie wymaga specjalnego przygotowania, nie jest też dla pacjenta bolesny – podczas emitowania mikrofal odczuwane jest jedynie intensywne ciepło. Przez około 2-3 dni po zabiegu zalecana jest rezygnacja z gorących kąpieli i korzystania z sauny. Dla przyspieszenia procesu usuwania tłuszczu z organizmu wskazane jest stosowanie diety lekkostrawnej oraz picie większych ilości wody. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.

Modelowanie ciała – drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym

W oparciu o zupełnie inną technologię działa z kolei zabieg modelowania ciała – drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym. Otóż urządzenie to jest wyposażone w zmechanizowane głowice masujące z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory. Głowice te wytwarzają zjawisko multimikrostymulacji, działając na każdy centymetr skóry – bez jej jakiegokolwiek uszkadzania i rozciągania. Zjawisko to powoduje poprawę przepływu limfy, usprawnia przepływ krwi, a także pobudza do pracy fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen. Wszystko to powoduje rozbicie włókien cellulitu, redukcję nagromadzonej w newralgicznych partiach ciała tkanki tłuszczowej oraz wyraźne ujędrnienie skóry.

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym jest nieinwazyjny, bezpieczny oraz bezbolesny – lekki dyskomfort może być odczuwalny jedynie w przypadku redukcji rozległego, głębokiego cellulitu. Po zabiegu warto pić więcej wody, co usprawni usuwanie rozbitego tłuszczu z organizmu. Przez kilka dni skóra może być również lekko zasiniona.

Aby uzyskać spektakularne efekty, zaleca się wykonanie serii 12-16 zabiegów co 2-3 dni lub codziennie. Następnie wskazany jest jeden zabieg miesięcznie dla podtrzymania rezultatów.

O wymarzoną figurę warto zawalczyć – nawet jeśli efekty nie będą widoczne od razu, to w dłuższym terminie zdrowa dieta, aktywność fizyczna i dopasowane do potrzeb zabiegi estetyczne zaprocentują pięknym, zadbanym ciałem!