Wzmocnij swoją cerę naczynkową i pożegnaj pajączki na zawsze

2 min
22/07/2020

Cera naczynkowa jest kłopotliwa w pielęgnacji – wymaga zarówno stosowania odpowiednich kosmetyków, jak i profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Na szczęście wszystkie te działania pozwalają się pozbyć rumienia i problematycznych pajączków raz na zawsze!

Z tekstu dowiesz się:

Cera naczynkowa wygląda dość charakterystycznie. Rumień, pajączki, plamy naczyniowe o zróżnicowanym nasileniu, zmiany zapalne w postaci obrzęków, guzków i grudek – w taki sposób nierzadko wygląda skóra twarzy, szyi i dekoltu osób borykających się z cerą naczynkową. Tym objawom często towarzyszą uczucia pieczenia i ściągnięcia.

Na zaostrzenie tego typu objawów mają wpływ różne czynniki. Mogą się one nasilać u kobiet w okresie ciąży lub menopauzy pod wpływem zachodzących zmian hormonalnych. Rumień i pajączki mogą się stawać również bardziej widoczne, np. na skutek ekspozycji skóry na słońce, mróz i wiatr, spożywania ostrych pokarmów, ale także pod wpływem silnych emocji, stresu i zdenerwowania.

Jak wzmocnić naczynka na twarzy? Codzienna pielęgnacja

Cera naczyniowa jest zazwyczaj bardzo wrażliwa, więc wymaga specjalnej pielęgnacji. Do codziennego mycia należy używać łagodnych mleczek i żeli pozbawionych konserwantów, sztucznych barwników i silnych substancji zapachowych. Twarz należy myć chłodną wodą i unikać gorących kąpieli, podczas których rozszerzają się naczynia krwionośne. Po umyciu twarz dobrze jest przetrzeć łagodnym tonikiem do cery wrażliwej, który przywróci skórze prawidłowe pH. W zależności od indywidualnych preferencji zamiast żelu i toniku do codziennego oczyszczania można używać również płynu micelarnego.

Co na popękane naczynka? Odpowiedni krem!

W codziennej pielęgnacji cery naczynkowej bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniego kremu na dzień i na noc. Kosmetyki na dzień powinny chronić skórę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, klimatyzacji czy sztucznego światła. Powinny więc zawierać filtry przeciwsłoneczne, substancje ochronne (wazelinę, woski, olej parafinowy) oraz wzmacniające (np. ekstrakty roślinne, ceramidy, sterole). Na noc zaleca się stosowanie kremów wzmacniających ściany naczyń krwionośnych, poprawiających mikrokrążenie i regenerujących barierę naskórkową. Mogą one zawierać witaminy C, E oraz PP, allantoinę, wyciąg z aloesu, arniki górskiej, miłorzębu japońskiego, zielonej herbaty albo kasztanowca.

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

Współczesna medycyna estetyczna ma sposoby na to, by poradzić sobie z cerą naczynkową raz na zawsze. W klinice ESTELL w Warszawie proponujemy pacjentom laserowe usuwanie rumienia laserową platformą do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele. Jest to zabieg, który polega na poddaniu problematycznego obszaru skóry działaniu głowicy neodymowo-yagowej. Emitowane przez nią światło dociera w głąb naczyń – tam jest absorbowane przez zawarty w czerwonych krwinkach barwnik i zmieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda, a suche elementy naczynia zapadają się i są wchłaniane przez organizm, stopniowo zanikając. Co ważne, laserowa platforma do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele jest wyposażona w innowacyjny system chłodzenia naskórka, dzięki czemu pacjent nie odczuwa w trakcie zabiegu dolegliwości bólowych.

Innym zabiegiem, który umożliwia zamykanie naczynek na twarzy oraz redukcję rumienia, jest peeling chemiczny Sesderma. W jego trakcie na skórę nakładane są substancje o działaniu złuszczającym – pozwala to usunąć warstwy martwego naskórka, który otrzymuje sygnał do intensywnej odbudowy. Oprócz poprawy kondycji cery naczynkowej efektem peelingu chemicznego jest też wygładzenie skóry, poprawa jej elastyczności, zmniejszenie rozszerzonych porów oraz złagodzenie zmian trądzikowych.

Na zabiegi zamykania naczynek zapraszamy do kliniki ESTELL w Warszawie!