Zabieg kosmetyczny przed latem – depilacja laserem diodowym.

2 min
01/03/2016

Usuwanie zbędnego owłosienia to dziś nieodłączny element zadbanego wyglądu.
Polki coraz chętniej zastępują depilatory czy wosk epilacją laserową, która pozwala im cieszyć się gładkim ciałem przez wiele lat. Najnowszym na świecie odkryciem w tej dziedzinie jest laser diodowy, który łączy indywidualne podejście do potrzeb skóry z efektywnością i szybkością działania. Zasada jest jedna – aby latem czuć się komfortowo i zaprezentować gładkie nogi, serię zabiegów należy rozpocząć już zimą.

Z tekstu dowiesz się:

Współczesne Polki pragną czerpać satysfakcję z życia, realizując swoje potrzeby i marzenia. Chcą łączyć udane życie osobiste z sukcesami zawodowymi. Wiedzą przy tym, że bardzo wiele zależy od nich samych. Są świadome tego, że rozwój osobisty i zawodowy jest równie ważny, co zadbany i zdrowy wygląd. Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzone przez TNS Polska we wrześniu 2015 na zlecenie Kliniki Medycyny Estetycznej Estell. Pokazują one, że Polki chcą być piękne i dbać o siebie: aż 93% badanych twierdzi, że kobiety powinny dbać o swój wygląd, by czuć się dobrze (38%), wyglądać ładnie (18%) i atrakcyjnie (14%).

Epilacja laserem diodowym – zabieg bezpieczny i skuteczny

Laser diodowy jako jedyny laser medyczny jest wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Wynik uzyskany w drodze testu przez przyłożenie czytnika do obszaru poddawanego depilacji umożliwia dopasowanie mocy urządzenia do indywidualnych potrzeb skóry. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką efektywność zabiegu przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, co potwierdza przyznany certyfikat FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków).

Gładkie ciało bez zbędnego owłosienia – szybko i efektywnie

Laser diodowy jest najszybszym, a przy tym niezwykle skutecznym laserem w swojej kategorii. Posiada 2 głowice dopasowane do różnych części ciała poddawanych epilacji. Duża pozwala wykonać w krótkim czasie zabieg na znacznych powierzchniach, np. nóg. Mała zaś precyzyjnie dociera do mniejszych fragmentów, np. okolicy ust.

– Jednym z czynników, który pomaga kobiecie czuć się zadbaną, jest gładkie ciało bez zbędnego owłosienia. W tej dziedzinie osiągnęliśmy duży postęp dzięki najnowszemu na świecie laserowi do epilacji. Jest szybki, a jednocześnie bezlitosny dla usuwanego owłosienia – mówi Katarzyna Kowalczyk, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

Usuwanie zbędnego owłosienia – komfort i długotrwały efekt

Jedną z obaw osób, które decydują się na zabieg epilacji, jest towarzyszący mu dyskomfort. Także i w tej kwestii laser diodowy jest urządzeniem innowacyjnym. Dzięki zastosowaniu technologii intensywnego chłodzenia, zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny niż przy użyciu innego typu laserów. Odczuwanie ciepła zostało zminimalizowane, ponieważ skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Dodatkowo głowice są zakończone grubą warstwą szkła szafirowego, które posiada właściwości chłodzące.

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera diodowego, które oferuje warszawska Klinika Medycyny Estetycznej Estell, cieszy się sporym zainteresowaniem szczególnie w okresie zimowym. – Aby efekt był zadowalający, należy wykonać cykl zabiegów. Liczba jest uzależniona od rodzaju owłosienia, partii ciała oraz stosowanych dotychczas sposobów depilacji. Wskazane jest rozpoczęcie cyklu właśnie zimą, by uzyskać już częściowy efekt na sezon wiosenno-letni – radzi Katarzyna Kowalczyk, kosmetolog
z Kliniki Estell. Przed skorzystaniem z zabiegu należy pamiętać o konsultacji medycznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko lekarz może odpowiednio dobrać zabiegi dla pacjentki/pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.