Zapraszamy na spotkanie z lekarzami i ekspertami na temat menopauzy

< 1 min
03/10/2023
[ssba-buttons]

Menopauza – to słowo, które wielu osobom kojarzy się z końcem pewnego etapu życia, ale czy naprawdę tak jest? W rzeczywistości menopauza to nie tylko zakończenie okresu płodności, to także nowy rozdział w życiu kobiety, pełen wyzwań i możliwości.

Menopauza zazwyczaj występuje między 45. a 55. rokiem życia, choć wiek ten może się różnić w zależności od genetyki i stylu życia. Transformacja menopauzalna to naturalny proces, w którym zmniejsza się ilość hormonów płciowych produkowanych przez organizm kobiety, takich jak estrogeny i progesteron. To właśnie te hormony regulujący cykl menstruacyjny i wpływający na wiele innych funkcji organizmu.

Pierwsze objawy menopauzy mogą być dość uciążliwe. Uderzenia gorąca, zaburzenia snu, wahania nastroju – to tylko niektóre z nich. Ale transformacja menopauzalna to również czas, kiedy kobieta może odkryć nowe aspekty swojego życia i skoncentrować się na sobie.

O tym jak zmierzyć się z tym nowym wyzwaniem jaki czas rzuca pod nogi każdej kobiecie, jak czerpać z tego okresu pełnymi garściami porozmawiamy w światowym dniu menopauzy, 18.10.2023 o godz. 18.00 w kuluarach warszawskiego Domu Mody Klif.

Czekają na Ciebie eksperci:

dr n. med. Katarzyna Skórzewska – specjalista ginekologii i endokrynologii

dr n. med. Krzysztof Jakubowski – chirurg onkolog, certyfikowany lek. Medycyny estetycznej

mgr Monika Stryjewska – fizjoterapeutka uroginekologiczna

mgr Sylwia Bartczak – psycholog

Maria Koniec – kosmetolog

Anna Orłowska – make up artist

Aby zarejestrować się na wydarzenie wypełnij załączony formularz.

https://lp.estell.pl/piekna-dojrzalosc