Zadbany facet: jak mężczyzna może dbać o siebie na wiosnę?

3 min
19/04/2021
[ssba-buttons]

Współczesny, zadbany mężczyzna musi być nie tylko dobrze ubrany – ważna jest kondycja, wysportowana sylwetka, wypielęgnowane dłonie, młodo wyglądająca skóra, dopracowany zarost i odpowiednio dobrana fryzura. W osiągnięciu takich efektów mogą pomóc dopasowane do potrzeb zabiegi medycyny estetycznej.

Jeszcze niedawno w naszym społeczeństwie pokutował stereotyp, że zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są wyłącznie dla kobiet, a na panów odwiedzających SPA, gabinety czy kliniki specjalizujące się w zabiegach estetycznych patrzono z przymrużeniem oka, określając często wręcz mianem „zniewieściały”. W ostatnim czasie jednak sporo się w tej kwestii zmieniło. Dziś mężczyźni dbają o swój wygląd, a odpowiednia stylizacja i właściwy wygląd fizyczny ma znaczenie. Zaczęto nawet łączyć wizerunek mężczyzny zadbanego i wypielęgnowanego z sukcesem życiowym, finansowym czy osobistym, a wiosna jest bez wątpienia właściwym czasem, by zadbać o siebie i wejść w nową porę roku z dobrym samopoczuciem!

Zadbany facet: gęste włosy atrybutem męskości

Problemem z pogranicza estetyki i zdrowia, z którym często borykają się mężczyźni, jest łysienie androgenowe spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny. Objawia się to występowaniem tzw. zakoli oraz łysiną na wierzchołku głowy i często wywołuje kompleksy, zaniżoną samoocenę, problemy w życiu osobistym oraz zawodowym. Wpływając negatywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne, nie powinno być ignorowane.

W klinice ESTELL w Warszawie oferujemy leczenie łysienia androgenowego przy pomocy mikroprzeszczepu komórek macierzystych, wykorzystującego autologiczny przeszczep komórek. Zabieg w znieczuleniu miejscowym polega na pobraniu wycinka skóry z linii włosów z okolic karku (ten obszar jest najmniej podatny na łysienie androgenowe). Kolejno z pobranej tkanki pozyskiwane są komórki progenitorowe, macierzyste i czynniki wzrostu o wyjątkowych zdolnościach regeneracyjnych. W procesie iniekcji śródskórnej (mezoterapii) zawiesina z pozyskanymi substancjami podawana jest w skórę głowy, gdzie zainicjowane zostają dynamiczne procesy naprawcze.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego wykonuje się w pojedynczej sesji, a już po około 30 dniach widoczne jest wyraźne zagęszczenie włosów, które są grubsze, mocniejsze i nie wypadają. Po 2-3 latach zabieg można powtórzyć w celu zapobiegania dalszej utracie włosów.

Jak dbać o siebie? Postaw na gładką skórę!

Atrybuty męskości to nie tylko idealnie umięśniona sylwetka, perfumy, starannie wypielęgnowana u barbera broda czy dobrze dobrany garnitur. Zadbany facet powinien zwrócić uwagę również na kondycję swojej skóry. Choć jest ona grubsza, lepiej nawilżona i bardziej odporna niż u kobiet, to jednak również się starzeje, a zmarszczki u mężczyzn często powodują kompleksy. Bardzo ważna jest oczywiście codzienna pielęgnacja skóry – jej oczyszczanie, nawilżanie czy stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych.

Takie zabiegi mogą jednak nie wystarczyć. Wówczas pomocna może okazać się toksyna botulinowa, czyli toksyna produkowana przez bakterie z rodziny Clostridium botulinum, oczywiście odpowiednio spreparowana i oczyszczona z toksycznych właściwości w laboratorium. W takiej postaci wyróżnia się ona blokowaniem odbierania przez mięśnie impulsów nerwowych, co hamuje ich naturalną kurczliwość. W przypadku medycyny estetycznej pozwala to na zapobieganie marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w konsekwencji – wygładzenie zmarszczek. Skóra wygląda młodziej, jest wypoczęta i odprężona.

Higiena – kiedy kosmetyki nie wystarczają w walce z nadpotliwością

Zadbany, przystojny mężczyzna nie może sobie pozwolić na nieestetyczne plamy potu pod pachami, na plecach czy klatce piersiowej i na wilgotne, spocone dłonie oraz stopy. Codzienne życie to nie siłownia. Tymczasem nadpotliwość pach, dłoni, stóp czy pleców to częsty problem o zróżnicowanym podłożu. Kiedy częste mycie nie wystarcza, w leczeniu nadpotliwości zastosowanie znajduje toksyna botulinowa, który w tym przypadku aplikowany jest w formie iniekcji w miejsce objęte nadmiernym poceniem. W ten sposób blokuje uwalnianie acetylocholiny, czyli chemicznego przekaźnika stymulującego wytwarzanie potu. Sam zabieg jest bezbolesny, choć dla pełnego komfortu lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe. Takie leczenie przynosi efekty już po około 3-5 dniach. Utrzymują się one około pół roku, a po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Medycyna estetyczna pozwala na rozwiązanie wielu męskich problemów związanych z wyglądem, samopoczuciem i normalnym funkcjonowaniem. Bezpieczne, wolne od powikłań, mało inwazyjne i skuteczne zabiegi zapewniają bujne włosy, gładką cerę i zadbane ciało.