Chcesz, aby włosy rosły szybciej? Odwiedź gabinet medycyny estetycznej

2 min
04/08/2020

Gęste, bujne, mocne włosy są nie tylko oznaką zdrowia, ale również atrybutem dodającym urody i atrakcyjnego wyglądu. Niestety, wiele czynników może osłabiać włosy, wywoływać ich nadmierne wypadanie i niekorzystnie wpływać na ich stan. W takich sytuacjach pomogą specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozytywnie działają na porost włosów.

Z tekstu dowiesz się:

Bujne, mocne, lśniące włosy są oznaką zdrowia oraz atrybutem atrakcyjności fizycznej. Niestety, istnieje wiele czynników, które powodują osłabienie i nadmierne wypadanie włosów. Może to być efekt nieprawidłowej pielęgnacji – mycia włosów przy użyciu gorącej wody, niedokładnego spłukiwania piany z szamponu, częstego suszenia, prostowania czy używania lokówki. Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem stosowania nieprawidłowej diety, a zwłaszcza restrykcyjnych diet odchudzających, podczas których organizm nie otrzymuje wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Oprócz tego słabe i wypadające włosy mogą być efektem:

  • niektórych chorób (cukrzyca, choroby wątroby, niedoczynność tarczycy),
  • palenia papierosów,
  • niedoboru snu,
  • stosowania niektórych leków (np. hormonalnych czy nasercowych).

Oczywiście nie można zapominać o chorobach skóry głowy oraz łysieniu o różnym podłożu – to również przyczyny pogorszenia stanu włosów oraz ich nadmiernego wypadania.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Pomoże mezoterapia!

W klinice ESTELL jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na porost włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Polega ona na podaniu w skórę głowy w formie iniekcji specjalnie dobranych preparatów i koktajli odżywczych, które rewitalizują cebulki włosowe, stymulują krążenie, nawilżają skórę głowy, wzmacniają włosy oraz przyspieszają ich porost. W trakcie zabiegu wykorzystany może zostać np. preparat na porost włosów Dermaheal HRS – zawartość czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza nie tylko wypadanie włosów, ale także łysienie o różnym podłożu – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Dla jak najlepszych efektów mezoterapia igłowa na porost włosów powinna być wykonana w serii 4 zabiegów co 2 tygodnie. Przeciwwskazania są w tym przypadku naprawdę nieliczne – to ciąża i okres karmienia, choroba nowotworowa, stany zapalne i otwarte rany owłosionej skóry głowy.

Co na porost włosów? Laser!

Jeśli ktoś zastanawia się, jak przyspieszyć porost włosów, powinien koniecznie zapoznać się z możliwościami, jakie daje w tym zakresie laser tulowy Lavieen. Urządzenie to jest znane głównie ze swojej skuteczności w usuwaniu przebarwień na skórze, wygładzaniu blizn i zmarszczek, a także redukcji rozszerzonych porów. Warto jednak pamiętać, że energia emitowana przez laser skierowana w ściśle określone partie skóry głowy może również pozytywnie wpłynąć na porost włosów poprzez stymulację skóry oraz aktywację mieszków włosowych. W zależności od indywidualnych potrzeb konieczne może być wykonanie serii 3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Przeciwwskazania do procedur z użyciem lasera tulowego Lavieen to m.in. ciąża, obniżenie odporności organizmu, stany zapalne skóry oraz miejscowe i ogólne terapie retinoidami.

Jak widać, współczesna medycyna estetyczna ma sposoby na porost włosów – tak, by rosły szybciej, nie wypadały, były mocne, gęste i zdrowe. Warto więc odwiedzić naszą klinikę ESTELL i umówić się na konsultacje ze specjalistą!