Czy peeling kawowy na włosy jest skuteczny? Podpowiadamy!

3 min
08/08/2022

Złuszczanie martwego, zrogowaciałego naskórka – czyli peeling – to jeden z najczęściej wykonywanych domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele osób wykonuje peeling ciała regularnie – wygładza on skórę, poprawia krążenie i sprawia, że składniki kremów i balsamów lepiej się wchłaniają. Nie można przy tym zapominać, że peeling wykonuje się nie tylko w obrębie nóg, pośladków czy brzucha, ale również… skóry głowy – ona także wymaga regularnego złuszczania. Ciekawym rozwiązaniem pielęgnacyjnym jest peeling kawowy do skóry głowy – można bowiem kupić gotowy kosmetyk albo wykonać go samodzielnie w domu.

Z tekstu dowiesz się:

Piękne i lśniące włosy wyrosną jedynie na zdrowej, zadbanej skórze głowy, odpowiednio oczyszczonej, nawilżonej i bez podrażnień. Tymczasem na skórę głowy niekorzystnie wpływa wiele czynników – częste mycie zbyt gorącą wodą, suszenie włosów, stosowanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków, częste używanie produktów do stylizacji włosów, farbowanie oraz prostowanie. Niestety, podczas codziennej pielęgnacji o skórze głowy często się zapomina, co szybko odbija się nie tylko na jej kondycji, ale również na zdrowiu i wyglądzie włosów. Dlatego warto regularnie dbać również o ten obszar ciała – podstawowym zabiegiem, który z powodzeniem można wykonać w domu, jest peeling kawowy na włosy i skórę głowy.

Peeling kawowy do skóry głowy – dlaczego warto?

Kawowy peeling skóry głowy to prosty zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści. Sprawdźmy, jakich konkretnie:

  • Podobnie jak każdy inny tego typu zabieg, również kawowy peeling głowy dogłębnie oczyszcza skórę, usuwając z niej zrogowaciały, martwy naskórek. Dzięki temu odblokowane zostają zaczopowane gruczoły łojowe, można również usunąć nadmiar sebum i pozostałości kosmetyków.
  • Peeling kawowy na skórę głowy pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona. Na takiej skórze włosy rosną mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.
  • Oczyszczenie skóry głowy i odblokowanie gruczołów łojowych sprawia, że stosowane kosmetyki – takie jak odżywki, kremy czy maski do włosów – łatwiej przenikają przez naskórek i są lepiej wchłaniane.

Jak zrobić peeling kawowy na włosy i skórę głowy domowym sposobem?

Peeling kawowy na włosy i skórę głowy można kupić w postaci gotowego kosmetyku w każdej drogerii. Należy jednak pamiętać, że w bardzo prosty sposób da się go również wykonać w domu. Potrzebne do tego będą jedynie dwie łyżki zaparzonej kawy mielonej oraz dwie łyżki wody. Kawę należy wymieszać z wodą tak, aby kosmetyk uzyskał odpowiednią konsystencję – zamiast wody można użyć np. odrobiny ulubionej odżywki do włosów albo szamponu. Są również osoby, które zmieloną kawę mieszają z łyżką jogurtu naturalnego lub ulubionego olejku. Ważne, by mikstura dała się po prostu łatwo wmasować w skórę i we włosy.

Peeling kawowy na głowę – jak go wykonać?

Peeling kawowy na skórę głowy powinno się wykonywać raz na dwa tygodnie – jedynie osoby borykające się z nadmiernym łojotokiem mogą robić to częściej, mniej więcej raz w tygodniu. Peeling nakłada się na skórę głowy przed użyciem szamponu – włosy mogą być suche lub lekko zwilżone. Kosmetyk należy nałożyć na skórę głowy i delikatnie wmasować. Uwaga! Peeling kawowy może lekko przyciemnić blond włosy, więc lepiej nie przetrzymywać go na głowie zbyt długo. Po masażu peeling trzeba spłukać i dokładnie umyć głowę szamponem.

Profesjonalne zabiegi estetyczne na skórę głowy

W przypadku bardziej zaawansowanych problemów, takich jak nadmierne wypadanie włosów czy łysienie androgenowe, konieczne jest profesjonalne leczenie. Jakie zabiegi polecamy klientom naszej kliniki Estell? Oto one:

  • Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym Regeneris – polega na iniekcji w skórę głowy osocza bogatopłytkowego o wyjątkowych właściwościach regeneracyjnych i przyspieszających gojenie. Dzięki zabiegowi poprawia się unaczynienie skóry, mieszki włosowe są lepiej odżywione i produkują zdrowsze, mocniejsze włosy.
  • Regenera Activa – jest to zabieg autologicznego przeszczepu komórek wykonywany u pacjentów z łysieniem androgenowym. Polega na pobraniu z jednego obszaru ciała pacjenta (najczęściej z linii karku) komórek progenitorowych i czynników wzrostu oraz przeszczepieniu ich w inne miejsce wymagające regeneracji. Już jeden zabieg pozwala na zahamowanie łysienia androgenowego.
  • Mezoterapia peptydowa skóry głowy – polega na podaniu w skórę głowy w formie iniekcji innowacyjnego preparatu zawierającego siedem opatentowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują krążenie w obszarze głowy i odżywiają mieszki włosowe. Dzięki temu proces wypadania włosów zostaje zahamowany, a nowe włosy rosną mocniejsze i zdrowsze.

Peeling kawowy na włosy i skórę głowy należy traktować jako metodę domowej pielęgnacji i uzupełnienie zabiegów profesjonalnych wykonywanych w klinice Estell u pacjentów np. z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem.