Jak się pozbyć blizn po trądziku?

2 min
24/02/2020

Trądzik to choroba skóry rozpowszechniona wśród przedstawicieli obu płci w różnym wieku. Jej przyczyną mogą to być wahania hormonalne wieku dojrzewania, ale także np. nieprawidłowa pielęgnacja skóry. Zdarza się, że nawet leczony pod kontrolą dermatologa trądzik pozostawia przebarwienia i blizny. Wówczas z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna.

Z tekstu dowiesz się:

Trądzik to schorzenie skóry, które charakteryzuje się występowaniem otwartych i zamkniętych zaskórników, krostek, grudek, cyst oraz ropnych torbieli. Zmiany trądzikowe najczęściej umiejscowione są na twarzy, ale czasem pojawiają się także na plecach, ramionach, dekolcie, a nawet w okolicach pośladków.

Trądzik jest powszechną chorobą – występuje u około 80% nastolatków w okresie dojrzewania. W tym przypadku jego przyczyną są zmiany hormonalne. Z trądzikiem borykają się również osoby dorosłe, u których także bywa spowodowany wahaniami hormonalnymi (np. w różnych momentach cyklu u kobiet). Może być również efektem nieprawidłowej pielęgnacji cery. U osób z trądzikiem zwykle stwierdza się bowiem duże ilości niektórych bakterii (m.in. Propionibacterium acnes). Za zaostrzenie objawów często obwinia się również nieprawidłową dietę (np. spożywanie ostrych potraw). Wyróżnia się także trądzik zawodowy, związany ze zwiększoną ekspozycją skóry na kontakt z niektórymi substancjami (np. chlorem), oraz trądzik polekowy, będący skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków (np. steroidów).

Blizny potrądzikowe – kiedy mogą się pojawić?

Trądzik może przyjmować różną postać. Czasami są to jedynie zaskórniki w postaci czarnych kropeczek widocznych pod skórą albo niewielkich grudek. Jak pozbyć się trądziku w takiej postaci? Zmiany tego typu zazwyczaj znikają po zastosowaniu kremów ściągających i maści zawierających np. ekstrakt z zielonej herbaty, cynk czy kwas azelainowy. Zdarza się jednak tak, że trądzik ma bardzo ciężki przebieg – zaskórniki są duże, towarzyszą im wypełnione ropną treścią torbiele czy bolesne, trudno gojące się krwiste cysty. W takich sytuacjach nawet długotrwałe leczenie specjalistyczne pod kontrolą dermatologa, obejmujące prawidłową pielęgnację, stosowanie miejscowych leków czy doustnych antybiotyków może nie uchronić przed trwałymi, niechcianymi bliznami i przebarwieniami po trądziku.

Jak się pozbyć blizn po trądziku?

Na szczęście są już sposoby, by się pozbyć wszelkich nieestetycznych pozostałości po trądziku – pomogą w tym nowoczesne zabiegi dostępne w naszej klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie. Zatem jak usunąć blizny po trądziku? Jedną z naszych propozycji jest zabieg mezoterapii mikroigłowej. Wykonuje się go przy użyciu urządzenia przypominającego na pierwszy rzut oka długopis lub ołówek wyposażony w pulsujące igły. Pozwala ono na wykonywanie w skórze precyzyjnych mikronakłuć – natychmiast pobudza to naturalne procesy regeneracji skóry, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawia krążenie, a dzięki temu – bardzo pozytywnie wpływa na wygląd cery. Staje się ona jędrniejsza, bardziej elastyczna, wygląda młodziej, a co najważniejsze – blizny po trądziku zostają zniwelowane. Najlepsze efekty przyniosą 3-4 zabiegi wykonane w odstępie 2-4 tygodni.

Co na blizny po trądziku? laserowa platforma do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele

Blizny oraz przebarwienia na twarzy po trądziku można usunąć również przy użyciu nowoczesnej laserowej platformy do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele z głowicą neodymowo-yagową. Laserowa redukcja trądziku oraz zmian potrądzikowych polega na poddaniu skóry działaniu emitowanej przez głowicę energii – pozytywnie wpływa ona na naturalne procesy gojenia oraz powoduje kompleksową przebudowę kolagenu. Dzięki temu można zniwelować zarówno blizny potrądzikowe, jak i przebarwienia po trądziku. Co ważne, laserowa platforma do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele jest wyposażona w innowacyjny system chłodzenia naskórka, dzięki czemu skóra jest chroniona przed poparzeniami, a pacjent nie odczuwa przykrych dolegliwości. Dla jak najlepszych efektów warto powtórzyć zabieg trzykrotnie w ciągu kilku miesięcy – decyduje o tym lekarz.

Blizny po trądziku oraz nieestetyczne przebarwienia można leczyć! Zapraszamy na konsultacje do kliniki Estell – nasi specjaliści podpowiedzą, jaka metoda będzie najlepsza.

Źródło:

https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/choroby/chorobyskory/74475,tradzik-pospolity