Jak się skutecznie rozprawić z podwójnym podbródkiem? Sprawdź!

3 min
17/11/2021

Podwójny podbródek to problem estetyczny nie tylko osób z nadmiarem kilogramów – z biegiem lat może się rozwinąć także u osób szczupłych, u których dochodzi do stopniowej utraty jędrności i elastyczności skóry, a także opadania owalu twarzy. Na szczęście redukcja podwójnego podbródka jest możliwa – pomogą w tym zabiegi medycyny estetycznej z oferty naszej kliniki Estell w Warszawie.

Z tekstu dowiesz się:

Na początek warto uświadomić sobie, że podwójny podbródek to nie tylko problem osób z nadmiarem kilogramów. Owszem, jeśli ktoś boryka się z nadwagą i otyłością, to tkanka tłuszczowa może się odkładać na całym ciele, także w okolicach podbródka – tworzy się tam wówczas nieestetyczny fałd, który negatywnie wpływa na wygląd twarzy i szyi. Dość często występującym zjawiskiem może być jednak także podwójny podbródek u szczupłej osoby. W tym wypadku jest to efekt naturalnych procesów starzenia się oraz… działania grawitacji. Wraz z wiekiem w organizmie rozciągają się bowiem włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za jędrność oraz elastyczność skóry, a tkanki tracą objętość i estetyczny owalny kontur. Wówczas podwójny podbródek przyjmuje postać luźnego, obwisłego fałdu skórnego.

Są oczywiście również inne czynniki, z powodu których może się rozwinąć podwójny podbródek. U szczupłej osoby czasami bywa to efekt szybkiej utraty znacznej liczby kilogramów – jeśli odchudzanie się nie jest racjonalne i prowadzone zarówno poprzez dietę, jak i aktywność fizyczną, tkanka tłuszczowa znika zbyt szybko i skóra po prostu nie nadąża z dopasowaniem się do nowych kształtów ciała. Czasami podwójny podbródek to skutek wad postawy, zwłaszcza garbienia się oraz wciskania głowy w ramiona. Nie można zapominać, że na jędrność i elastyczność skóry dolnych partii twarzy i szyi negatywnie wpływa też długotrwała praca przy komputerze lub częste korzystanie ze smartfona, kiedy przyjmujemy postawę z brodą lekko skierowaną w dół.

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Dla zachowania zdrowia i kondycji skóry w okolicach podbródka ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto sięgnąć po krem o działaniu silnie ujędrniającym i co najmniej raz dziennie aplikować go na podbródek, wykonując jednocześnie masaż tej okolicy.

W domowych warunkach można też zadbać o kondycję mięśni dolnych partii twarzy i szyi. Codzienna 5-minutowa seria ćwiczeń na podwójny podbródek może obejmować między innymi:

  • kilkunastokrotne głośne, bardzo wyraźne wypowiedzenie samogłosek a, e, i, o, u – z dużą ekspresją i szerokim otwieraniem ust (wzmacnia to mięśnie brody i szyi),
  • oparcie się o ścianę wyprostowanymi plecami i powolne obracanie głowy naprzemiennie w prawo i w lewo,
  • położenie dłoni pod brodę wierzchem do góry, powolne otwieranie i zamykanie ust z jednoczesnym lekkim naciskiem dłonią na podbródek.

Warto jednak pamiętać, że tego typu metody można stosować uzupełniająco wobec zabiegów medycyny estetycznej, które cechują się największą skutecznością w redukcji podwójnego podbródka.

Jak pozbyć się podwójnego podbródka? Zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową

Podwójny podbródek pozwalają usunąć zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową z wykorzystaniem specjalistycznych głowic emitujących zimne mikrofale Coolwaves. Działają one dwukierunkowo – z jednej strony rozbijają komórki tłuszczowe i prowadzą do ich usunięcia w naturalnych procesach metabolicznych, z drugiej – wywołują skurcze już istniejących włókien kolagenowych oraz stymulują produkcję nowego kolagenu. Łącznie daje to efekty w postaci widocznego ujędrnienia skóry, uelastycznienia jej, odmłodzenia i poprawy konturu twarzy.

Co ważne, zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową są zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym – od razu po ich zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności. Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

Jak zlikwidować podwójny podbródek dzięki liposukcji kaniulą

Jeśli podwójny podbródek jest efektem nagromadzenia się w tej okolicy tkanki tłuszczowej, pacjentowi może zostać zalecona niechirurgiczna liposukcja twarzy z użyciem specjalnej kaniuli. Jak przebiega zabieg? Po znieczuleniu miejscowym skóry jest pod nią wprowadzana kaniula, przy pomocy której lekarz odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej z tej okolicy. Jednocześnie pod skórę mogą zostać wprowadzone wchłanialne nici liftingujące Aptos, które powodują wyraźne ujędrnienie skóry i poprawę owalu twarzy.

Należy pamiętać, że redukcja podwójnego podbródka wykonywana tą metodą jest nieco bardziej inwazyjna. Obszar zabiegowy może być bardziej tkliwy, może wystąpić zasinienie oraz obrzęk okolic podbródka – objawy te utrzymują się do 10 dni.

Wolumetria twarzy – pożegnaj podwójny podbródek!

Skuteczną metodą na redukcję podwójnego podbródka jest także zabieg wolumetrii, czyli modelowania twarzy kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala przywrócić ładne, młodzieńcze kontury twarzy, nadać jej młodszy wygląd, poprawić objętość tkanek, unieść owal twarzy i wypełnić zapadnięte policzki.

Do wolumetrii twarzy używa się gęstszych postaci kwasu hialuronowego, który poprzez tradycyjną iniekcję lub użycie kaniuli wprowadzonej pod skórę przez minimalne nacięcie jest podawany w głębsze partie tkanek. Doskonałe i natychmiastowe efekty daje już jeden zabieg, a utrzymują się one od 18 do 24 miesięcy. Co ważne, wolumetria twarzy nie wymaga rekonwalescencji, a wprowadzony pod skórę kwas hialuronowy pozytywnie wpływa także na poziom nawilżenia.

Jak widać, możliwości redukcji podwójnego podbródka jest wiele – zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy podpowiedzą, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza!