Jak ujędrnić skórę?

2 min
23/01/2020

Naturalne procesy starzenia się, niezdrowy tryb życia i narażenie na działanie szkodliwych czynników odbijają się na kondycji skóry – może ona szybko zacząć tracić młody wygląd, elastyczność i jędrność. Na szczęście są już skuteczne sposoby na to, by skutecznie ujędrnić skórę – i to bez względu na wiek czy styl życia!

Z tekstu dowiesz się:

Skóra może tracić jędrność z różnych przyczyn. Wraz z wiekiem w organizmie ubywa kolagenu i elastyny, czyli substancji odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Na kondycję skóry w bardzo negatywny sposób wpływają ciąża, a także szeroko rozumiany niezdrowy styl życia – niedobór aktywności fizycznej czy nieprawidłowa dieta.

Jak ujędrnić brzuch i uda ćwiczeniami fizycznymi?

Jedną z polecanych metod ujędrniania skóry są odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne – poprawiają one kondycję, uelastyczniają ciało, usprawniają układ ruchu, a także mają ogólny pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Możliwości jest mnóstwo! Miłośniczki sportów zespołowych mogą się zdecydować np. na siatkówkę lub koszykówkę, mnóstwo zwolenniczek mają także zajęcia fitness prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów, aerobic, nordic walking czy ćwiczenia na rowerach stacjonarnych oraz bieżniach. Ruszać się można jednak także w domowym zaciszu – wystarczy jedynie trochę miejsca i chęci, a przykładów ćwiczeń ujędrniających całe ciało lub jego poszczególne partie jest wiele. Brzuszki, przysiady, skłony, nożyce – regularna aktywność naprawdę może przynieść zaskakująco dobre efekty!

Jak ujędrnić skórę na brzuchu i innych partiach ciała? Pomoże Maximus!

Czasami, mimo podejmowanych starań, kondycja skóry wciąż pozostawia wiele do życzenia – wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli zastanawiasz się, jak ujędrnić udabrzuch i inne problematyczne partie ciała, zapoznaj się z możliwościami zabiegu Maximus na skórę, dostępnego w naszej klinice medycyny estetycznej Estell.

Maximus Trilipo to nowoczesne urządzenie, które jako jedyne działa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe oraz mięśnie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch wyjątkowych technologii – trójpolarnej fali radiowej (TriLipo RF) oraz dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA). Urządzenie posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa FDA, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami.

Jak działa urządzenie Maximus Trilipo? Skierowana w odpowiednie partie ciała fala radiowa powoduje niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia skóry. Natychmiast rozpoczynają one naturalne procesy regeneracji organizmu. Przyspiesza produkcja kolagenu, namnażają się nowe, nieuszkodzone komórki, następuje gruntowna przebudowa tkanek. Energia fali radiowej podgrzewa z kolei tkankę tłuszczową i prowadzi do jej upłynnienia. Efekt dynamicznej aktywacji mięśni powoduje ich skurcze, przez co tkanka tłuszczowa jest wypychana do góry i drenowana. Oprócz tego w organizmie zachodzą także procesy dotlenienia tkanek i usunięcia szkodliwych produktów metabolicznych. Efekty? Widoczna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, poprawa napięcia skóry oraz jej wyraźne ujędrnienie!

Aby rezultaty były naprawdę spektakularne, zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów w tygodniowych odstępach. Lekarz może również zaproponować połączeniu zabiegu Maximus z innymi procedurami, np. mezoterapią lub lipolizą iniekcyjną.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetyczne pozwalają przez długi czas cieszyć się smukłą sylwetką i jędrną skórą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!